„Sahali jsme po třech bodech, ale nemusel být žádný,“ je s výhrou v prodloužení spokojený kouč Baďouček

Velice zajímavý duel Energie s Litvínovem mohl díky hektickému závěru skončit skutečně všemi možnými způsoby. Severočechům se podařilo srovnat až dvě minuty před koncem, přesto mohli ještě před sirénou strhnout vedení na svou stranu. Karlovarští tak nakonec museli být rádi za prodloužení, ve kterém díky důraznému Skuhravému urvali druhý bod navíc. Na tiskové konferenci se trenéři obou týmů, domácí Václav Baďouček (na snímku) i hostující Václav Sýkora, shodli na velmi dobré úrovni střetnutí. Ohlasy Radia Dragon s Václavem Baďoučkem a Milanem Procházkou (formát mp3, cca 1,5 MB) | Audio záznam z tiskové konference (formát mp3, cca 1 MB).
Litvínovský kouč Václav Sýkora při hodnocení utkání nezapomněl vyzdvihnout jako velmi solidní extraligovou úroveň: „Hrálo se nesmírně dramatické utkání, ve vysokém tempu, od první do poslední minuty s velkým nasazením. Přestože padlo relativně málo gólů, bylo se po celý zápas na co dívat, šancí bylo hodně na obou stranách. My jsme velice solidně odehráli první třetinu i polovinu části druhé. Myslím, že jsme do té doby nepustili domácí do žádné velké šance ve hře pět proti pěti. Pak ale přišly vyloučení v rychlém sledu a Vary se dostaly do tlaku, měly šance a my jsme i s trochou štěstí neinkasovali. To ovšem přišlo o chvíli později v přesilovce, což bylo pro nás nešťastné, protože v tu dobu už jsme asi měli v utkání vést.“

I přes nepříznivý vývoj se dokázali Litvínovští v závěru dobře namotivovat a nechybělo mnoho, aby si z Karlových Varů odvezli všechny tři body. S přístupem i výkonem svých svěřenců mohl být zkušený trenér rozhodně spokojený: „Nesmírně si cením toho, že jsme dokázali hrát až do posledního hvizdu a krátce před koncem zápasu dokázali i srovnat. V prodloužení jsme bohužel udělali chybu v rozehrávce při přesilovce čtyři na tři, kdy dva útočníci vjeli do přihrávky, přečíslili nás a z brejku rozhodli střetnutí ve svůj prospěch. Já toto utkání neberu jako porážku. Porážka by to byla, kdyby to skončilo 1:0. Bereme to jako morální vítězství, i když máme pouze jeden bod. Přesto si jej hodně ceníme. Hráčům bych chtěl poděkovat za obětavý výkon a vyzdvihnout bych chtěl i výkon našeho brankáře Jardy Hübla. Naskočil ve složité situaci do rozjetého vlaku, aniž by s námi absolvoval delší přípravu a mužstvo dneska hodně podržel.“

V podobném duchu mluvil po závěrečném hvizdu i karlovarský asistent Václav Baďouček: „Musím souhlasit s kolegou. Diváci se měli opravdu na co dívat, utkání mělo náboj, byla k vidění řada pěkných akcí. Nás může mrzet, že jsme ve druhé třetině neproměnili tři vyložené šance, kdy se zápas mohl zlomit definitivně v náš prospěch. Sahali jsme po třech bodech, nakonec máme dva, ale kdyby ta konzultace s videorozhodčím dopadla jinak, nemuseli jsme mít žádný. Takže jsou to pro nás cenné dva body, protože Litvínov nebyl vůbec jednoduchým soupeřem a přestože nebyl kompletní, podal dobrý výkon. Jestli bych měl někoho vyzdvihnout, tak to bude opět Lukáš Mensator. Znovu potvrdil, že úvod sezóny jej zastihl ve skvělé formě.“

Oba trenéři se také vyjádřili ke sporné situaci za závěru normální hrací doby, kdy Lukáš Mensator zachytil puk velmi blízko brankové čáry. „Rád bych viděl záznam od videorozhodčího. Situaci lze ze střídačky jen těžko posoudit. Připomínalo mi to situaci z ČP Cupu, kdy podobnou situaci posoudili tak, že brankář zachytil puk až v bráně. Záleží na tom, jak hluboko ta lapačka byla v bráně,“ nedokáže přesně zhodnotit napínavý moment litvínovský Václav Sýkora. A ani jeho jmenovec Baďouček z domácího tábora úplně jasno také neměl: „Naši hráči, co u toho stáli, říkali, že to bylo před čárou a brankář to chytil do lapačky. Ale asi by opravdu bylo lepší, podívat se na to video.“

Aktéři nedělní tiskové konference (zleva): tiskový mluvčí klubu Jiří Holý, domácí asistent Václav Baďouček a litvínovský kouč Václav Sýkora