Extraliga dorostu, 34. kolo, pá 9.1.2009
Ml.Boleslav
5:4sn
2:0, 2:1, 0:3 - 0:0
Branky a nahrávky: 5. Babický (Vrba), 17. Brandejský (Anděl, Skop), 21. Brandejský (Skop), 39. Korim (Příhoda), rozhodující nájezd Hyka - 37. Tomeček, 47. Winkler (Zadražil, Táborský), 53. Tomeček (Kverka), 58. Tomeček (Kverka, Winkler). Rozhodčí: Kubeš - Padevět, T. Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Třetiny: 2:0, 2:1, 0:3 - 0:0, 1:0
Ml.Boleslav: Will – Příhoda, Vrba, Korim, Anděl, Holada, Mozík, Chalupa – Kadeřábek, Lhoták, Škop, Brandejský, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Hyka
Karlovy Vary: Rauscher – Hluchý, Vilhelm, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška – Brodský, Táborský, Winkler, Bečka, Zadražil, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Kverka, Formánek

Do zápasu vstoupili lépe Mladoboleslavští a zaslouženě se už ve čtvrté minutě ujali vedení. Po spolupráci s Příhodu otevřel gólový účet zápasu Babický. Do první přestávky pak ještě zvýšili svůj náskok. Vyloučení karlovarského Bečky potrestal v 17. minutě Brandejský.

Také úvod druhé třetině vyšel domácím. Už po 19 vteřinách upravil na 3:0 svým druhým gólem Brandejský. Rauschnera mohl překonat ve 33. minutě i Korim, který si při přesilovce sjel před bránu, ale se svým bekhendovým zakončením neuspěl, a tak se o čtyři minuty později měnilo skóre poprvé na druhé straně. Nařízené trestné střílení proměnil sám faulovaný Tomeček, který uspěl se svou přesnou střelou k tyči. Třígólové vedení však vrátil Středočechům Korim ve 39. minutě při přesilovce.

Třetí třetina byla úplným odrazem předešlých minut, neboť se trefovali pouze Karlovarští. Ve 47. minutě nejprve vrátil hosty do zápasu snížením na 2:4 Winkler, v 53. minutě vstřelil kontaktní branku Tomeček a tentýž hráč dvě minuty před koncem základní hrací doby i vyrovnal.

V prodloužení byli pro změnu výrazně aktivnější domácí, ale zápas dospěl k nájezdům. Penaltu proměnil jako jediný ve třetí sérii Hyka, a tak zůstává bonusový bod v Mladé Boleslavi.