Extraliga juniorů, 9. kolo, po 27.9.2004, Zimní stadion Karlovy Vary
Liberec
3:6
2:1, 1:2, 0:3
Branky: 1. Karpíšek (Jan Bauer, Pražák), 19. Pražák (Gasparik, Jan Bauer), 22. Jakub Bauer (Kuběna, Sedláček) – 8. Klimenta (Němec), 27. Pabiška (Němec), 39. Špaček (Vantuch), 41. Němec (Klimenta), 48. Kapička, 49. Kapička (Dušek). Vyloučení: 3:7. Bez využití. Rozhodčí: Zubzanda – Merc, Fiala. Diváci: 115.
Karlovy Vary: Jirkův (Jakubal) – Jakub Bauer, Jan Bauer, Bušta, Gasparik, Hamerle, Hlubuček, Kalousek, Karpíšek, Kloz, Kocek, Kuběna, Kudláček, Mašek, Petružálek, Pražák, Sedláček, Tašner, Zaťovič, Štourač.
Liberec: Nedvídek (Ševčík) - Bárta, Daňo, Dušek, Dvořák, Hrach, Hruška, Kapička, Klimenta, Mrkvička, Nevyhoštěný, Němec, Lukáš Pabiška, Marek Pabiška, Pajič, Pavlů, Paško, Rýgl, Vantuch, Špaček.

Liberečtí junioři přijeli do Karlových Varů, které se zatím v extralize spíše trápí, s cílem odvézt dva body. Pouze vítězství by totiž udrželo mladé Tygry nadále v těsném závěsu za Pardubicemi, které v pondělí i s trochou štěstí udolaly Litvínov 3:2.

Smělé myšlenky na úspěch už po tři čtvrtě minutě zchladil karlovarský sváteční střelec Lukáš Karpíšek. Pozici nejproduktivnějšího juniora nejvyšší juniorské soutěže však začal velmi rychle potvrzovat Vojtěch Němec. V osmé minutě vymyslel vyrovnání pro Tomáše Klimentu. Další šance Severočechů však dlouho troskotali na těsné obraně domácích a především na jejich výborném gólmanovi. Když v závěru úvodní části prezentoval své zkušenosti nabyté v zámořských mládežnických soutěžích karlovarský Roman Pražák, kterého navíc hned na úvod druhého dějství následoval hbitý Jakub Bauer, začala se za tygří drápy vkrádat nervozita. Třetí branku Energie už inkasoval druhý brankář Ševčík, jenž o přestávce vystřídal Nedvídka. Právě výměna v brankovišti možná odstartovala velký návrat do utkání. Nezadržitelný Němec nabídl další přesnou přihrávkou gólovou oslavu Lukáši Pabiškovi. Podobně jako v první třetině domácí, tentokrát patřila část hry přerušená oddychem v šatnách druhému celku extraligové tabulky. Minutu před sirénou zamířil Špaček a hned po úvodním buly zaskočil stovku přítomných diváků nejlepší muž večera Vojtěch Němec. Energetici na další průběh souboje rezignovali a jejich zmar pouze dokreslil Michal Kapička, jenž si dvěma zásahy vylepšil své střelecké konto.