Balašicha v prvním zápase porazila Energii po samostatných nájezdech

MHL: HC Energie Karlovy Vary - HK MVD Balašicha 4:5sn (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Junioři Energie nezvládli první domácí zápas, a prohráli s Balašichou po samostatných nájezdech. Karlovarskému týmu nepomohy k výhře ani dva góly kapitána Jaromíra Kverky.
MHL, 55. kolo, čt 14.2.2013, KV Arena
HK MVD
4:5sn
1:0, 2:2, 1:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Kverka (Koblasa), 25. Kverka (Flek, Tomeček), 27. Tomeček (Klimíček), 42. Klimíček (Tomeček) - 22. Igumnov (Markovin, Sidljarov), 34. Bazanov (Bojčuk), 48. Ilin (Djačenko), 58. Sidljarov (Lypkan), rozhodující sam. nájezd Nikolajev. Rozhodčí: Děmura - Ondráček, Maloušek. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 440. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Klimíček, Šik (A), Dvořák, Schusser, Matyáš - Tomeček, Flek, Kverka (C), Novák, Koblasa, Jurák (A), Harkabus, Vrána, Švec, Sýkora, Kohout, Piskoř, Zadražil
HK MVD: Bočarov - Barancev, Korjagin, Mironov, Matvejev, Lypkan, Kobelev (A), Jermošenko - Djačenko (C), Dašutin, Igumnov, Ilin, Bojčuk, Nikolajev, Uvarov, Jefremov, Burov, Markovin, Bazanov, Sidljarov, Šipov (A)

Z počátku první třetiny byla mírná převaha na straně hostí. V páté minutě nahazoval puk na bránu Barancev, a od inkasování úvodní branky zachránila domácí tyč. Energie měla problémy s přesnou přihrávkou a přechodem středního pásma. V deváté minutě byl vyloučen za hákování Schusser, a Balašicha dostala možnost vstřelit gól v první početní výhodě. Místo toho se ale prosadili domácí. Hosté v přesilovce chybovali, do nájezdu se po asistenci Koblasy dostal Jaromír Kverka, a ten už si věděl rady. Ke konci první periody dostali možnost zahrát si přesilovou hru také domácí. Ta se jim ale vůbec nevydařila, ani jednou neohrozili brankovou konstrukci brankáře hostí Bočarova. Do kabin tedy odcházela spokojenější Energie.

Druhá třetina nezačala pro domácí příznivě. Hosté po gólu Igumnova vyrovnali, ovšem minutu na to se ocitl v samostatném úniku Švec, který byl faulován, a bylo nařízeno trestné střílení. Jeho rychlá střela mezi betony se ale neujala. V páté minutě dostal od Fleka parádní přihrávku Kverka, a bravurní forhendovou kličkou znovu nedal Bočarovovi žádnou šanci. Domácí tedy opět odskočili na jednobrankový rozdíl. O minutu později hákoval Matyáše Korjagin, a Energie znovu hrála s jedním mužem v poli navíc. Tuto přesilovou hru již využili, když se od modré čáry trefil Vojtěch Tomeček. Domácí pak přebrali iniciativu, určovali tempo hry, a vynutili si i další fauly. Ve čtrnácté minutě se hosté přiblížili na rozdíl jediného gólu, když z mezikruží pálil Bazanov. I po tomto gólu měli stále více ze hry domácí, další branky ale ani na jedné straně nepadly. Energie opět odcházela s jednobrankovým náskokem.

Ve třetí části byla znovu k vidění přesilová hra. Tu už po 21 sekundách využil Klimíček, když v čase 41:03 vyslal od modré čáry střelu, která Bočarovovi propadla za záda. Domácí tedy znovu vedli o dvě branky. V sedmé minutě hosté snížili na 4:3, když po krásné kombinaci dával do prázdné brány Ilin. Pak domácí dlouho držely hubený náskok, ale 2 minuty a 22 sekund před koncem o vedení přišli. Tentokrát se prosadil Sidljarov. Do konce základní hrací doby se už nic nestalo, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm se hrál z obou stran opatrný hokej. Pár šancí si vytvořili jak hosté, tak domácí. Ke konci prodloužení byli vyloučeni hráči z obou mužstev, oba za hrubost. Z domácího týmu to byl Schusser, z týmu hostí Šipov. Přišla na řadu dovednostní soutež, samostatné nájezdy.

Jako první jel tým z východu, a hned úvodní nájezd proměnil Markovin. Vojtěch Tomeček následně zkoušel kličku, která mu ovšem nevyšla. Po něm se nezadařilo ani Jefremovi. Klimíček ovšem Bočarova vymíchal, a bekendovou kličkou mezi betony srovnal stav. Ovšem Nikolajev odpověděl pohotovou střelou k tyči, na kterou byl Habal krátký. Jaromír Kverka musel dát, a trefil pouze tyč. Přestože dnes Energie třikrát vedla, hosté vždy skóre srovnali a nakonec zaslouženě zvítězili.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Především bych chtěl říct, že soupeř hrál velice dobře. Bojuje o play-off, stejně jako my. Dnes se nám ovšem zdálo, že soupeř chtěl trochu víc. Je velkou chybou, že jsme dvakrát vedli, nejdřív 3:1, pak 4:2. Proč jsme utkání nedovedli do vítězného konce, na to se samozřejmě podíváme. V momentě, kdy naši hráči nebudou plnit taktické pokyny, a budou se chovat jako žáčci, tak to asi lepší nebude. Ale ono to příště lepší bude, protože už nepřipustíme, aby se to dělo.