Bitva o západní Čechy bez vítěze

P l z e ň - Karlovy Vary sice ještě pět minut před třetí sirénou vedly o jednu branku, pak však při přesilovce propálil Fraňka Josef Straka. Na prémiový bod v nastavení nedosáhl ani jeden celek, ač každý měl k dispozici po jedné početní výhodě. Díky přesným zásahům Ptáčka, Petra Kumstáta a Bednaříka veze Energie z Plzně cenný bod za remízu 3:3, po třetinách 2:1, 0:2, 1:0 - 0:0.
Tipsport Extraliga, 36. kolo, ne 4.1.2004
Plzeň
3:3p
2:1, 0:2, 1:0 - 0:0
Branky: 8. Vostřák (Paroulek), 28. Andrašovský (Jiří Hanzlík), 56. J. Straka (Vostřák, Nedoma) - 27. F. Ptáček (Skuhravý, Hájek), 35. Petr Kumstát (Skuhravý), 43. Bednařík (Tvrdík). Rozhodčí: Havlík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5405.
Plzeň: Šmíd - M. Výborný, Jindřich, Dobroň, Jiří Hanzlík, Nedoma, Klaus - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - M. Dvořák, Krátoška, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Důras - Šaffer, Švík, Kracík.
Karlovy Vary: Franěk - F. Ptáček, Hájek, Galvas, Kivoň, Bauer, Krajíček - L. Svoboda, Alinč, Košťál - Tvrdík, Lipianský, Bednařík - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus - Jantovský, Netík, Domin.

Domácí začali aktivněji, po nahození Matějovského musel Franěk před najíždějícím Krátoškou rychle přikrýt vyražený puk. Na druhé straně zahrozil po vyhraném buly Netík, který se dostal do dobré střelecké pozice. Naštěstí pro domácí minul a ze strany Karlových Varů to byla na dlouhou dobu jediná nebezpečná akce. Naopak Plzeň si velice snadno tvořila tlak a hra se odehrávala povětšinou v obranné třetině hostů. Po přihrávce Krátošky zpoza branky se ke střele nedostal Dvořák, v šesté minutě zase našel Hurtaj najetého Důrase, ten ale svůj blafák nedotáhl. Na konci sedmé minuty se poprvé vylučovalo, když si Krajíček počínal nedovoleně proti Výbornému, který se vydal do útoku. Plzni stačilo k využití přesilovky pouhých sedmnáct vteřin. Paroulek našel na modré Vostřáka a ten tvrdou střelou po ledě otevřel skóre zápasu. 7:10 – 1:0. Domácí branka povzbudila k ještě většímu náporu. Zákrok na pronikajícího Vostřáka nepatřil mezi nejčistší a střelec úvodní branky druhý gól nepřidal. Faul Krajíčka na Důrase, který následoval vzápětí se již pískal a Plzeň dostala příležitost upevnit si v přesilovce vedení. To se však domácím nepodařilo. Největší šanci měl Andrašovský, který dorážel vlastní střelu. Další velkou příležitost Plzně neproměnil v jedenácté minutě Švík, kterému Karlovarský obránce před odkrytou brankou na poslední chvíli zablokoval hokejku. Ke gólu nevedla ani individuální akce Krátošky, kterou zakončoval Matějovský. Teprve ve třinácté minutě se opět připomněl i druhý tým na ledě. Lipianský prokličkoval celým kluzištěm, ale jeho střela backhandem neznamenala pro Šmída výraznější nebezpečí. Na druhé straně se do útoku pustil Dobroň a prověřil Fraňka tvrdou střelou zpoza kruhů. Na začátku patnácté minuty byl vyloučen Hanzlík, což umožnilo Karlovým Varům zdržet se delší dobu v plzeňské obranné třetině. Největší šanci k vyrovnání měl v přesilovce Svoboda, jehož tvrdá střela zápěstím těsně minula plzeňskou branku. Domácí se sice ubránili, ale hra Karlových Varů ožila a po akci Netíka střílel nebezpečně Domin. Při následném tlaku Varů si domácí pomohli několika zákroky na hranici pravidel. Stejně si počínali i hosté proti druhém útoku domácích, který si vytvořil několik slibných šancí. Skóre se už ale nezměnilo a Plzeň z velkého tlaku v první třetině vytěžila pouze jedinou branku.

I druhou část začali lépe domácí. Dobrou šanci měl po přihrávce zpoza branky Andrašovský, Franěk se však nachytat nenechal. V koncovce se neprosadil ani Matějovský, který byl následně faulován Galvasem. Plzeň rozehrála přesilovku dobře a po střele Výborného byli domácí blízko gólu, ale celou akci přerušila posunutá branka hostů. Gól nepřinesl ani velký tlak první plzeňské formace v závěru přesilovky. Vary zahrozili po návratu Galvase na led. Skuhravý vystřelil a Šmíd pouze vyrazil puk před sebe. Plzeňští obránci se k němu naštěstí pro domácí dostali dřív než karlovarský útočník a situaci zachránili. Do útoku se poté pustil plzeňský Švík, ale Šaffer se po jeho přihrávce nedokázal v koncovce prosadit. V sedmé minutě stáhl Straka na led Krause a byl vyloučen. Karlovy Vary využili přesilovku za pouhých osm vteřin. Hájek nahrál po modré čáře Ptáčkovi a ten prostřelil po zemi plzeňského brankáře. Šmídovi zakryli výhled hned tři vlastní hráči. 26:27 – 1:1. Z vyrovnání se ale hosté dlouho radovat nemohli. Již po minutě a půl se vhazovalo před karlovarským brankářem. Straka vyhrál buly, Hanzlík vystřelil od modré a Fraňkem vyražený puk uklidil do branky Andrašovský. 27:56 – 2:1. Domácí se ale po gólu stáhli a Vary několikrát nebezpečně zahrozily. Po střele Krajíčka se puk odrážel nebezpečně před branku. Šmíd musel likvidovat i dvě nebezpečné střely Svobody. Navíc zasáhl Andrašovský unikajícího Kumstáta vysokou holí a byl vyloučen. V přesilovce to byl opět Svoboda, jehož střela těsně minula plzeňskou branku. Domácí přesilovku ubránili a po návratu Andrašovského na led přišel zřejmě rozhodující moment zápasu. Krátoška vyslal do samostatného nájezdu Dvořáka, ale ten proti Fraňkovi neuspěl. Hned z protiútoku projel rozhozenou obranou domácích Kumstát a sólo zakončil backhandovým blafákem. 34:37 – 2:2. O několik minut později si situaci oba aktéři zopakovali, tentokrát však Šmíd Kumstátův forhandový blafák zastavil betonem. V závěru třetiny hrála Plzeň přesilovku. Po chybě Dobroně na modré ujel opět Kumstát a pokusil se zopakovat svůj úspěšnější pokus. Šmíd se však tentokrát nachytat nenechal a chytil i následnou střelu Skuhravého z otočky.

Poslední část začali oba týmy opatrně. První vzrušení tak přinesla až skákavá střela Výborného, která vylekala Fraňka. Jenže opět udeřilo na druhé straně. Tvrdík vystřelil z pravého kruhu a Šmíd vyrazil jeho střelu betonem přímo před svoji branku. Pro Bednaříka již nebyl problém uklidit puk do odkryté klece. 42:45 – 2:3. Domácí se dostali do útlumu a Vary s přehledem těsný náskok bránily. Zvýšit vedení mohli po vyloučení Matějovského v čtyřicátédeváté minutě. Ale své šance hosté nevyužili. Přesilovkovou střelu Ptáčka tentokrát Šmíd chytil a podržel svůj tým i při Lipianského dorážce Galvasovy střely. Již při vyrovnaném počtu hráčů zahrozil Košťál, jehož střelu Šmíd vytěsnil mimo tyče. Zpět do zápasu se domácí mohli dostat po faulu Tvrdíka na Straku. Jindřich zavezl v přesilovce puk, nahrál Hurtajovi, ale ten Fraňka nepřekonal. Domácí ale přesilovku nakonec přece jenom využili. Nedoma našel na v levém kruhu Straku a ten tvrdou střelou bez přípravy srovnal. 55:17 – 3:3. Hosté se se ztraceným vedením nehodlali smířit a několikrát ještě nebezpečně zahrozili. Zblízka neprostřelil Šmída Bednařík a Kumstát v jasné pozici přestřelil branku. Následně byl krosčekován Šafferem a Vary hrály přesilovku. Největší šanci měl Tvrdík, ke kterému se odrazil Dvořákem tečovaný puk. Karlovarský útočník však odkrytou plzeňskou branku netrefil. V poslední minutě byl za zákrok na Straku poměrně přísně vyloučen Svoboda. Domácí přesilovku do konce normální hrací doby nevyužili a tak se prodlužovalo. Ani v prodloužení Plzeň druhou půlku početní výhody nevyužila. Výborný pouze trefil Fraňka a Nedoma pro změnu netrefil branku. Ve čtvrté minutě prodloužení ujel Tvrdík, ale Šmíd se nenechal rozhodit a pokus mezi betony chytil. V závěru fauloval ještě Andrašovský Kumstáta. Jelikož ani hosté početní výhodu v nastavené době nevyužili, skončil zápas smírně 3:3.

Jiří Kučera (Plzeň): "V první třetině jsme měli více ze hry, ale poté jsme se přestali prosazovat jeden proti jednomu a neproměňovali šance. Nakonec můžeme být rádi za zisk bodu."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Před zápasem bychom byli spokojeni s bodem. Měli jsme však více šancí, které jsme nerealizovali. Nedokázali jsme se prosadit ani při přesilové hře v prodloužení, a tak jsme se nakonec museli spokojit se ziskem pouze jediného bodu proti slabší Plzni."