Černá série prodloužena

Z n o j m o - Na hokejisty Karlových Varů padla krize. S novou posilou obrany, Janem Výtiskem, a s přáním protrhnout smolnou sérii utkání bez výhry cestovali na jih Moravy do Znojma, které čekalo na tříbodovu výhru již sedm zápasů. Místo úspěchu však energetici již poněkolikáté opět pohořeli v koncovce a tentokrát nevstřelili ani branku. Znojemští Orli porazili jedním gólem v každé třetině Karlovy Vary 3:0 a prodloužili tak Západočechům čekání na výhru na sedm kol v řadě.
Tipsport Extraliga, 24. kolo, út 18.11.2003
Znojmo
3:0
1:0, 1:0, 1:0
Branky: 19. Plášek (Havíř, Mareš), 25. Mojžíš (Plášek, Pardavý), 54. Pucher (Křetínský, Uram). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: Vyloučení: 8:11, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 2892.
Znojmo: Duba - Němeček, Havíř, Benák, Mojžíš, Snopek, Křetínský - Barus, Pucher, Uram - Erat, Ludvík, Milan Procházka - M. Straka, Haman, Pardavý - Mareš, Hradecký, Plášek.
Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Krajíček, Rodin, Výtisk, Galvas, Vantroba - Tvrdík, Alinč, Němčický - Netík, Lipianský, Bednařík - Kraus, Skuhravý, Petr Kumstát - V. Polák, Bacul, Košťál.

V infarktové první třetině si oba týmy vytvářely šance, více jich však měli domácí Orli a hra se častěji odehrávala v karlovarské obranné třetině. Prudkou střelu vyslal na Fraňka Pucher, posléze se Znojmu naskytla krátká dvojnásobná přesilovka. V ní spálil snad čtyři šance z pravé strany před bránou hostí Uram, což se divákům příliš nelíbilo. Vary si vytvářely příležitosti jen sporadicky, na druhé straně byl aktivní druhý a čtvrtý útok Znojma. Hru potom narušila další vyloučení, kdy chvíli po sobě rozhodčí poslal na trestnou lavici po dvou hráčích na obou stranách, přičemž hostující Krajíček dostal za hrubost 4 minuty. I v následujících chvílích měli více ze hry Orli, trochu je pak přibrzdila další dvě vyloučení, ale v 19. minutě se dočkali vedoucího gólu z hole Pláška, který dorážel do odkryté branky.

Domácí vtrhli dravě i do následující třetiny, hned v úvodu měla šance mladá znojemská pětka, konkrétně Ludvík s Procházkou. Na druhé straně se do sóla dostal Alinč, který nadvakrát nepřekonal Dubu. Vzápětí zvýšil skóre Mojžíš, který po Pláškově přihrávce ve 25. minutě propálil Fraňka. Orli tlak ještě stupňovali, ale chvílemi zapomínali na zadní vrátka, takže se i hosté dostali do dvou akcí dva na jednoho. Toto uspokojení z náskoku postupně vedlo k rozhárané hře a pouze ojedinělým šancím. Vantrobovu dělovku minutu před přestávkou zachytil Duba semaforem.

K náporu se Znojmo vrátilo na začátku poslední třetiny, kdy Erat svou prudkou střelou posunul Fraňka i s klecí. Po drobné potyčce se šli posadit na trestnou lavici Benák s Alinčem, do šance se dostal Plášek, na druhé straně Rodin a Benařík. V 50. minutě byl krosčekován Uram, za což byl Skuhravý vyloučen na dvě + deset minut. Přestože se soupeř snažil s Orly držet krok, třetí úder domácích přišel v 54. minutě, kdy Pucher původně hledal před brankou svého elitního střelce, ale rozhodl se zakončit sám blafákem mezi betony Fraňka. Vary se potom snažily alespoň o čestný úspěch, ale nikdo z nich už Dubovi jeho třetí nulu v sezóně nevzal. Naopak do poslední velké šance se ještě dostali Pucher s Uramem.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Takticky jsme hráli velice dobře do stavu 2:0. Potom jsme pod dojmem náskoku opustili od naší poctivé hry a začali vymýšlet věci, kterých jsme se měli vystřídat. Zápas se hrál nahoru. V závěru jsme polevili v nasazení, proto jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Střelbě se věnujeme každý trénink stejně, aby se dostalo více hráčů před branku. Úspěšná střelba je otázkou psychiky, zda si hráč věří."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Bohužel jsme v rychlém utkání neproměnili šance, které jsme si vypracovali, což bylo příčinou naší porážky. Přitom jsme podali dobrý výkon, zápas byl rychlý a z mého pohledu i kvalitní."