Defenzivní zápletku rozřešil Sailer

HC Energie - HC Znojemští orli 2:1sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Typické trápení s defenzivně laděným soupeřem přineslo předehrávané střetnutí Energie s Orly. Karlovarští dlouho nenacházeli recept na efektivní hru v útočném pásmu a v polovině zápasu dokonce doháněli jednobrankové manko. Dva body si energetici připsali nakonec zásluhou útočníka Petra Sailera, jenž vyrovnal a přidal i rozhodující zásah v samostatných nájezdech. V těch se jako dobrý tah ukázalo nominování Lukáše Sáblíka, jenž si připsal dva úspěšné zásahy.
O2 extraliga, 46. kolo, čt 29.1.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Znojmo
2:1sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 47. Sailer (Řezníček), rozhodující nájezd Sailer - 33. Erat (Kucharczyk). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 3060. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Mensator (nájezdy Sáblík) - Řezníček, Němec, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý, Duben - Dej, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Kristek, Sailer - Melenovský, Pech, Skladaný - Zaťovič, Milan Procházka, Zucker
Znojmo: Trvaj (první dva nájezdy Kameš) - J. Mrázek, Bičánek, Tesařík, Švrček, Rýgl, Mojžíš - Erat, Kucharczyk, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Plášek, Haman - Havlík, Meidl, Čachotský

Znojemští přijeli na západ Čech oslabeni o Jiřího Dopitu, nicméně to byli právě Moravané, kdo si vytvořil první velkou šanci a dokonce vstřelil gól. Úspěch hostů ze čtvrté minuty však nemohl být uznán. Domácí dokázali řádně odpovědět až po polovině první dvacetiminutovky, kdy Melenovský v oslabení pálil nad horní tyč Trvajovy branky. O dvě minuty později se pokoušel dorážet do branky Němec Skuhravého střelu. Jeho počínání ale opět nepřineslo kýžený výsledek. Poté co Trvaj zneškodnil i nájezd Petra Kumstáta, to bylo z domácí strany pro první třetinu vše. Nutno podotknout, že i za velkého přispění hostující obrany, která nedovolila Západočechům přejít modrou čáru.

Do druhé třetiny nastoupily obě strany s o trochu větší aktivitou, z čehož těžilo především Znojmo. Když v sedmé minutě druhé třetiny neproměnil Čachotský svoji velkou šanci, mohli si domácí příznivci oddychnout. To se ovšem nedalo říci o šest minut později, kdy v situaci dva na jednoho dokázal Roman Erat ve spolupráci s Kucharczykem proměnit šanci po několika dorážkách. Po tomto gólu aktivita obou týmů neustoupila a hra se přelévala z jedné strany na druhou, což ovšem do přestávky na výsledku nic nezměnilo.

Do třetí části vtrhli energetici po hlavě a s taktikou vše na bránu ohrožovali Trvaje. Odměnou jim byl trochu šťastná branka, kterou zařídil Petr Sailer střelou před modrou čarou. Podařilo se mu nachytat špatně postaveného Trvaje. Karlovarské vyrovnání jakoby přidalo oběma brankařům i obranám na klidu. Největší příležitost však přišla šest sekund před koncem základní hrací doby, kdy Svobodovu ránu pohlídal svými betony domácí muž s maskou.

V prodloužení oba brankaři jen potvrdili svoji důležitost v tomto zápase. Svým výkonem čněli nad střelci, jejichž projektily vycházely převážně od modré čáry. Díky vyloučení Řezníčka měli k brance blíže hosté, Bičánek však svou dělovkou dvakrát ztroskotal na Mensatorově vyrážečce. Protože svoji šanci neproměnil ani Sailer v posledních vteřinách, na řadu přišly nájezdy.

Při nich se oba trenéři snažili překvapit soupeře stejnou mincí a na trestná střílení postavili náhradní brankáře. Z dvou nových mužů na ledě byl úspěšnější domácí Sáblík, jenž propustil pouze puk, jenž sjel z hole Svobody. Na druhé straně uspěl proti Kamešovi uspěl Němec, Sailer i Kristek, a domácí si tak připsali dodatečný bod.

Josef Paleček (Karlovy Vary): Dva body jsou pro nás zlaté vzhledem k vývoji utkání. Soupeř byl dvě třetiny lepší, hrál velice dobře do obrany a vyhrával všechny osobní souboje. My jsme si prakticky nevytvořili žádnou šanci, ze které bychom mohli soupeře ohrozit. Až ve třetí třetině jsme se zvedli a utkání jsme dotáhli do nerozhodného výsledku. Zaplaťpánbůh nám vyšly samostatné nájezdy.

Radim Rulík (Znojmo): Měli jsme dobrý vstup do zápasu, v první třetině jsme domácí jednoznačně přestříleli. Škoda, že jsme ze sedmnácti střel nevytěžili branku. To se nám podařilo ve druhé třetině, ale jeden gól byl malo. Sehráli jsme takticky dobrý zápas, myslím si, že jsme byli domácím zdatným soupeřem. Chtěli jsme zde vyhrát, protože potřebujeme body. S výkonem mužstva jsem spokojen, ale produktivita nás stála to, abychom mohli pomýšlet na větší bodový zisk.