Divoká generálka, junioři přestříleli v přípravě Lillehammer

Karlovarští junioři za sebou mají poslední přípravný zápas před startem extraligy. V generálce vyzvali o rok starší výběr norského Lillehammeru, který i přes špatný vstup do zápasu nakonec porazili 6:4. Hattrickem se blýskl útočník Adam Křehlík.
Příprava juniorů, přát., út 28.8.2018
Lillehammer IK
6:4
2:2, 3:2, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Křemen, 15. Záruba, 26. Křehlík (Přibyl), 26. Halberštát (Záruba), 38. Křehlík, 54. Křehlík (Ptáček, Křemen) – 1. Thomas (Kraabol), 4. Ellingsen (Rowwiwgen), 36. Ronningen (Ellinksen, Fredrikson), 39. Thomas (Fjaerly). Rozhodčí: Glanc - Gerát, Bxa. Vyloučení: 6:7, navíc Holub (KVA) - Ellingsen (LIL) oba 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7:1. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
Karlovy Vary: Bednář - Ptáček, Přibyl, Stejskal, Tureček, Kořán, Křemen, Holub (C), Černý, Jílek, Rozhon, Halberštát (A), Berčík, Záruba, Šťastný, Maydl, Křehlík
Lillehammer IK: Denstad – R. Sakshaug, Hansen, Jostne, Ronningen, Johannsen, Fjaerly, Hallstrom, Thomas, Bordewich, D. Sakshaug, Fredrikson, Volf, Ellinksen, Clemens, Hellvik, Hoyesveen, Kraabbl

První třetina začala velkým tlakem hostů, kteří mohli už v 1. minutě oslavovat vedení. O překvapivě rychlý gól se postaral Thomas, když protlačil puk mezi tyčkou a betonem. Ve 4. minutě se Lillehammer dostal do dvoubrankového vedení díky střele Ellinlsena. Přišla 5. minuta a gól Adama Křemena, který snížil na 1:2.

Ve druhé třetiny bylo k vidění několik gólů. O ten první, díky kterému bylo vyrovnáno, se postaral Tomáš Křehlík v 26. minutě. Uběhlo patnáct sekund a karlovarští se radovali z vedení, které Energii zařídil Halberštát. Odkrytá Bednářova branka a dobré zakončení Ronningena, tak vypadal gól Lillehammeru ve 36. minutě. Po dvou minutách získal Křehlík puk z nepovedené rozehrávky a poslal Energii do dvoubrankového vedení. Nastala 39. minuta a střela Thomase z mezikruží, kterou překonal Bednáře.

S třetí třetinou přišel jediný gól. O ten se v 54. minutě postaral Tomáš Křehlík s pomocí Jakuba Ptáčka a Adama Křemena.

Trenér Lillehammer IK: Byl to dobrý zápas mezi dvěma kvalitními týmy, ale spokojeni nejsme, protože jsme dovolili soupeři vstřelit příliš gólů. Sice jsme měli dobrou ofenzívu, ale potřebujeme se zlepšit v defenzivní práci.