Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Domácí proti Lvům potvrdili roli favorita
48.kolo, 3.2.2008, 17:30
5:3(3:0, 1:1, 1:2)

Domácí proti Lvům potvrdili roli favorita

03.02.2008, Jan Blažek

Energie - Ústí n.L. 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)
První třetina probíhala přesně dle očekávání a papírových předpokladů, Energie se v ní ujala tříbrankového vedení. Přispěl k němu i odchovanec Vojtěch Polák, který se teprve v pátek vrátil ze zámořské AHL. V dalším vývoji již hosté byli energetikům důstojným extraligovým soupeřem, v závěru dokonce snížili na rozdíl dvou branek. Větší drama však karlovarští hokejisté nepřipustili, a posílili tak své vyhlídky na přímý postup do čtvrtfinále. Mužem zápasu byl Milan Procházka (na snímku), střelec dvou branek Energie.


Branky a nahrávky: Dobroň (Kumstát), 8. Polák (Pech), 16. Procházka (Němec), 22. Procházka (Kristek), 44. Kumstát (Dobroň) - 30. Janků (Pazourek), 44. Šaffer (Janků), 58. V. Novák (Vágner). Rozhodčí: Husiška - Chytil, Bryška. Vyloučení: 8:8, navíc Novotný (UNL) 5 min. + DKU, Melenovský (KVA) 10 min OT. Využití:1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:3.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Mudroch, Prošek, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Procházka - Polák, Pech, Hluchý

Ústí n. L.: Přikryl (8. Zikmund) - A. Novotný, Hořava, Zápotočný, Gýna, Němeček, Vágner - Čaloun, Káňa, F. Mrázek - V. Novák, Špirko, A. Nedorost - Janků, Pazourek, Šaffer - Krajči, T. Martinec, Klobouček - Šagát

Komentář zápasu

Úplný začátek utkání ale nenapovídal tomu, že by mělo být vše tak jasné a jednoznačné. Byli to právě ústečtí hokejisté, kteří jako první hned čtyřikrát ohrozili domácí branku. Ovšem pro domácí byla hned druhá šance radostná. V čase 3:20 posunul Petr Kumstát kotouč na modrou, kde stál Michal Dobroň a ten rozradostnil ochozy přesnou ranou nad rameno brankáře Přikryla. Další vývoj byl podle předpokladů. Energie se dostala do svého tempa a soupeř jen eliminoval šance. Ovšem v 8. minutě na tu od zámořské posily Vojtěcha Poláka nestačil. Lukáš Pech postrčil puk za brankou, ten si karlovarský odchovanec přebral a po najetí kolem pravého kruhu přesně zakončil bekhendem. Přihodit další branku mohl zanedlouho poté i Kumstát podobnou akcí, ovšem jeho pokus zlikvidoval brankář Zikmund, který právě vystřídal Přikryla. Karlovy Vary stále hrály útočný hokej, tu a tam zahrozili i hosté, ale nebezpečné šance to rozhodně nebyly. 16. minuta znamenala opět pro domácí branku! Ondřej Němec vypálil od modré a jeho pokus doklepl do klece Milan Procházka. Energie tedy měla bohatý náskok na svého soupeře a papírové předpoklady se začaly vyplňovat.

Úvod druhého dějství přinesl další zářez do ústeckého svědomí. V čase 21:58 si v nepřehledné situaci zřejmě kotouč sám skopl do vlastní branky Zikmund. Jako střelec byl však uveden Milan Procházka a v roli nahrávače se ocitl Jaroslav Kristek. 4:0 pro domácí. Zanedlouho poté však nejednoho fanouška domácích zamrazilo, když severočeský Andrej Novotný nepříjemně zafauloval u mantinelu Milana Hluchécho, pro kterého si musel přijít lékař i s nosítky. Hříšník dostal za tento nevybíravý zákrok okamžitě 5 minut + odchod do sprch. Ačkoliv celá situace vypadala velmi bolestivě, podle pozdějších zpráv by měl být Milan Hluchý v pořádku. Od vyloučení Novotného posílal rozhodčí Husička ústecké hráče na trestnou lavici takřka nepřetržitě, a tak se stalo, že Karlovy Vary hrály početní výhodu v celkové délce deseti minut! Potrestat vyloučení se však nepodařilo, naopak hosté v posledních vteřinách svého trestu snížili na 4:1. Po chybě Tomáše Brňáka se ke kotouči dostal David Pazourek, který nahrál před bránu, kde stál Pavel Janků a ten prostřelil Mensatora mezi betony.

Do poslední třetiny vstoupili domácí s jistotou tříbrankového vedení a tak vypadal i celý obraz hry. Po třech minutách ještě přidal zásah na 5:1 Petr Kumstát, kdy prostřelil Zikmunda mezi nohy a Karlovarští měli už jistotu vyhraného zápasu. Ovšem, ještě nevěděly, jak se vše může zkomplikovat. Za 40 vteřin došlo po chybě Bílka na modré k přečíslení a Adam Šaffer stál na konci úspěšné akce. Ovšem to nebyla poslední úspěšná šance. Dvě a půl minuty před koncem našel Vágner před brankou kapitána Severočechů Václava Nováka, jenž z první prostřelil Mensatora. Nic dalšího se však už nestalo a Energie, byť i s vadou na kráse, vyhrála bezpečně 5:3 a Karlovarský sen o čtvrtfinále pomalu nabývá reálnějších obrysů.

Ohlasy po utkání

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): Čekal nás těžký zápas, protože Ústí získalo několik dobrých hráčů. Měl jsem strach, zda půjde z vědomí našich hráčů vymazat výsledek 11:0 z prvního domácího zápasu proti tomuto soupeři. Dnes pro nás totiž menší zisk než tři body neexistoval. To se podařilo splnit, tři body máme, zase jsme blíž k cíli, který jsme si vytyčili.

Jan Votruba (Ústí nad Labem): Utkání jsme začali velice dobře, překvapili jsme domácí aktivním hokejem, ale po druhém gólu Karlových Varů došlo k obratu. Pak už byli domácí lepší. Musím našemu mužstvu poděkovat, že ani za stavu 4:0 zápas nevzdalo a myslím, že v závěru jsme byli domácím důstojným soupeřem.