Dorost: Ani branka vstřelená v powerplay na dva body nestačila

KARLOVY VARY – HC Energie – HC Rabat Kladno 3:4 sn. (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)
Do utkání mezi sousedy v tabulce vstoupili aktivněji domácí, ovšem vstřelit branku se nepodařilo. Skore otevřeli na konci první části hráči Kladna, na začátku druhé třetiny Karlovy Vary vyrovnaly, jenže před posledním dějstvím byl stav 1:3 v neprospěch domácích. Poté však snížil David Kellner a tentýž hráč minutu před koncem utkání využil karlovarské powerplay a vyrovnal na 3:3. V prodloužení branka nepadla, tak zápas šel do samostatných nájezdů, ve kterých měli hosté větší štěstí a odvážejí si tak z Karlových Varů dva body.
Extraliga dorostu, 28. kolo, so 9.12.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
3:4sn
0:1, 1:2, 2:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 22. Hudák (Ryžuk), 51. Kellner, 59. Kellner (Mistoler, Chaljavin) - 18.Gudas (Melka, Havlíček), 26. Havlíček, Gudas), 32. Hošek (Melka, Havlíček), 65. Havlíček. Rozhodčí: Grech - Geret, Sentenský. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:1. Diváci: 76 . Průběh utkání: 0:1, 1.1, 1:3, 3:3, 4:3,.4:4, 4:5 .
Karlovy Vary: Hruška – Ryžuk, Dlapa, Tomeček, Jemelyanov, Rohan, Funk, Špíla – Fusek, Chocholáč, Kellner, Chaljavin, Hudák, Mistoler, Flieger, Putyera, Vaněk, Kroupa
Kladno: Lejsek – Látal, Gudas, Vyskočil, Kružík, Šmíd, Pulchart, Vrba, Kužel - Dalecký, Bečvář, Kupec, Doskočil, Hošek, Havlíček, Lipold, Máša, Melka

Domácí začali utkání velice sympaticky a to velice aktivní hrou. Otevřít skore mohl po velice povedené akci Valerij Chaljavin již v čase 0:23, kdy pálil z blízka do hostujícího brankáře, ten však pohotově jeho střelu vyrazil. Soupeř, který byl zřejmě aktivní hrou domácích zaskočen často chyboval a fauloval a tak si Karlovy Vary zahráli již na začátku druhé minuty přesilovku 5:3. Tu mohl vzápětí využít Martin Chocholáč, avšak mezírku mezi betony si Lejsek pohlídal. Početní výhoda tudíž využita nebyla, ale do této doby byla Energie jasně lepším celkem na kluzišti. Ve 12. minutě diváci v Dolní Kamenné viděli překrásný hokejový moment, kdy po nahrávce přes celou šíři kluziště pálil bez přípravy do poloodrkyté klece od pravého kruhu Chaljavin, ovšem pohotovým skokem vše hasí kladenský brankář na poslední chvíli špičkou své vyrážečky! 15. minuta poté přinesla Mistolerovu trefu do boční sítě, jenže až čas 17:14 znamenal pro dnešní střetnutí otevření skore. Bohužel pro Kladenské. Po chybě jednoho z karlovarských beků se ke kotouči dostal Radko Gudas a po samostatné akci přelstil beckhandovou kličkou domácího Hrušku k pravé tyči. Do konce prvního dějství se již nic důležitého nestalo, a tak domácí trochu neprávem prohráli první třetinu 0:1.

Úvod druhého dějství přinesl opět karlovarskou aktivitu a honbu za vítězstvím. V čase 21:00 byl vyloučen Kladenský Kupec za hrubost a po 25 vteřinách byla početní výhoda využita! Miroslav Hudák se přesně trefil z blízka pod lapačku hostujícího brankáře. Ovšem záhy byl vyloučen i domácí Adam Fusek, a tak si přesilovou hru zahráli i hosté a rovněž jí využili.Ondřej Havlíček byl vybídnut ke skorovaní od nahrávače Gudase a z blízkosti rovněž prostřelil Hrušku k levé tyči pod lapačku. Dále karlovarská aktivita opadla a celkově by se dalo mluvit o výrazném zhoršení celé hry na obou stranách. Jedinou kloudnou šanci za dlouhou dobu měl na své holi karlovarský David Kellner, jenže kladenský brankář Lejsek byl pozorný. Naopak další rána přišla v 32. minutě, kdy mazáckou stahovačkou si doslova udělal dobrý den z domácího Hrušky Vojtěch Hošek a zasunul mu kotouč mezi betony. Domácí se tedy dostali pod psychický tlak a po dvou třetinách prohrávali se sousedem v tabulce již 1:3.

Poslední část začala víceméně opatrně. První jakási dobrá akce nastala ve 46. minutě, kdy měl Valerij Chaljavin na své holi tutový gól! V šanci dva na jednoho jeden z karlovarských útočníků poslal rychlou nahrávku „do běhu“ právě Chaljavinovi, ten se ovšem do přihrávky tak dobře nepoložil a jen o centimetry minul zcela odkrytou klec. Další slibná šance nastala o pět vteřin později, kdy se proti jedovce Martina Rohana z mezikruží vytáhl středočeský brankář efektním semaforem. Jenže tato šance byla předzvěstí velice pěkného a i poněkud štastného gólu. Hostující obránce ztratil za svou vlastní brankou nepochopitelně kotouč, toho se ujal duchapřítomný David Kellner a mazáckým způsobem si objel branku, položil brankáře a pohodlným způsobem zasunul kotouč do zcela odkryté klece. 3:2 z pohledu hostí. Karlovy Vary byly od této doby jasně lepším celkem a hnaly se za vyrovnáním. Tomu byl velice blízko v čase 58:47 Hudák, ovšem nedal do svojí střely, která by jisto jistě doputovala do prázdné klece, patřičnou razanci. O deset vteřin později využil možnost vzít si time-out domácí kouč a na buly, které se vhazovalo v obranné třetině Kladna přijelo již šest hráčů v bílozelených dresech. Vyhrané buly, Chaljavinova nahrávka Mistolerovi, Mistoler přesným pasem našel v mezikruží Davida Kellnera a ten přesnou a tvrdou ranou vyrovnal na 3:3! obrovská radost hokejistů Energie a vztek na straně Kladna. Do závěrečné sirény se již nic nestalo a tak se oba týmy mohli začít soustředit na prodloužení.

V prodloužení stojí za zmínku pouze šance Chocholáče, který místo odkryté klece trefil pouze boční síť. Jde se tedy na samostatné nájezdy. Jako první si postavil kotouč domácí Dominik Vaněk, ovšem trefit mezeru mezi Lejskovy betony se mu nepodařilo. Na druhé straně se blýskl Hruška efektním švihem lapačkou proti jednomu z Kladenských útočníků. První branku v nájezdech ovšem dal Martin Chocholáč, který beckhandovým blafákem dává k pravé tyči. Čtvrtým nájezdníkem je kladenský Lukáš Kužel, na kterého byl Hruškův beton příliš krátký. Zatím tedy po čtyřech nájezdech 1:1. Další karlovarskou nadějí na vítězství je Tomáš Mistoler, ten však bohužel střílí vysoko nad. Na druhé straně to vzápětí zkoušel Antonín Melka, jenže domácí brankář si jeho jedovku zápěstím pohlídal. Pokud chtěly Karlovy Vary vyhrát, musely v posledním nájezdu vstřelit branku, a následujícímu nájezdu odolat. Ovšem Valerij Chaljavin zřejmě neunesl tíhu okamžiku a chabý pokus s přehledem Filip Lejsek likviduje. Jedinou nadějí ¨Karlovarských se stal už pouze Petr Hruška a jeho hbité tělo. Puk si připravil Ondřej Havlíček a Hruškovi nedal bohužel žádnou šanci, jelikož ho dělovkou z mezikruží prostřelil pod levou ruku. Karlovarští se tak mohou alespoň radovat z jednoho bodu.

Jiří Kopecký, trenér Kladna: za stavu 1:3 jsme měli zápas zcela pod kontrolou a úplně neskutečnou chybou našeho beka jsme vrátili Vary do zápasu. Soupeř měl jednoznačně větší štěstí, po padesát minut jsme byli lepším celkem, nájezdy jsou už pouze loterie.

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Soupeř celou dobu vedl, nám velice pomohla ta individuální chyba jejich beka a povedeným gólem v powerplay jsme vybojovali alespoň bod. Toto se nám povedlo poprvé v sezóně vyrovnat o dvě branky a kluci dneska opravdu zabojovali. Samostanou kapitolou jsou potom penalty, letos jsme je jeli již třikrát a ani jednou nevyhráli, takže nejspíš na tom už něco bude. Přínosem pro nás je, že máme dva vyrovnané brankáře, kteří jsou na předních místech ve statistikách a snažíme se je pravidelně střídat.