Dorost: Energie odjíždí z Brna bez bodu

Dorost: HC Kometa - HC Energie 4:2 (2:1 2:0, 0:1)
Přestože karlovarský útočník Adam Fusek (na snímku) dokázal v první třetině srovnat náskok domácí Komety, nakonec převzali Brňané otěže zápasu do svých rukou a získali cenný skalp druhého celku tabulky. Největším dílem se na vítězství podílel domácí Zemánek, jenž si připsal dvě branky. Energetici tak odjeli poraženi i z druhého víkendového duelu na moravském území.
Extraliga dorostu, 16. kolo, so 20.10.2007
Brno
4:2
2:1 2:0, 0:1
Branky a nahrávky:16. Zemánek, 18. Heža,23. Zemánek (Březa), 36. Touška (Sedláček) - 16. Fusek, 60. Vachovec Vyloučení: 8:4 navíc Nedvěd (BNO) 5 + TKU.
Brno: Barus - Nedvěd, Ježko, Dufek, Horák, Pospíšil, Krejčiřík - Sedláček, Březa, Hnilička, Komínek, Zemánek, Touška, Maša, Procházka, Heža
Karlovy Vary: Endal - Hluchý, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora

Utkání začalo svižně. Hned v úvodních minutách měla Kometa dvakrát možnost přesilové hry. Po několika spálených šancích se hra ocitla na bodě mrazu a ke sledování byla spíše úporná bitva, která byla ukončena prvním gólem. Jiří Zemánek individuálně obešel karlovarského obránce a vydařeným blafákem otevřel skóre. Brněnská střídačka jásala - 1:0. Hned v následující minutě předvedl tutéž akci akorát v zeleném dresu Adam Fusek. Přešel domácího obránce a střelou pod víko srovnal stav na 1:1. Rychlým vyrovnáním se Energie dostala do mírného tlaku, ze kterého vzešla přesilová hra, v níž fatální chybou na modré čáře nabídl obránce z dalekých Varů možnost sólového nájezdu Oldřichu Hežovi. Ten, ač hákován, dokázal střelou nad lapačku rozvlnit síť za Endalovými zády a Kometa znovu vedla - 2:1. V závěru třetiny se už nic zásadního nedělo, a tak se šlo do šatny za stavu 2:1.

V druhém dějství držela taktovku zápasu Kometa pevně ve svých rukou. V čase 23:10 zakombinovala dvojice Březa - Zemánek a druhý jmenovaný poslal z mezikruží střelou z první Kometu do dvoubrankového vedení. V následujících chvílích mělo Brno více ze hry a tlačilo se do šancí. Jednu neproměnil Tomáš Komínek, který dostal přihrávku do jízdy, ale v samostatném nájezdu neuspěl. Skóre se měnilo ve 35. minutě. Sedláček našel z otočky Toušku a ten střelou po zemi zvýšil na 4:1. Energie působila po zbytek třetiny bezradně. Kometa si nesla do kabiny příjemné třígólové vedení.

Třetí třetina byla ovlivněna častými přerušeními. Dalo se čekat, že energetici budou chtít s nepříznivým vývojem utkání něco udělat, ale k výraznějším příležitostem se nedostali. Hra lemována několika vyloučeními, zejména na karlovarské straně, znemožnila jakýkoliv zvrat. Posledním záchvěvem obratu hostů byl gól v 60. minutě, střela Michala Vachovce se došourala za Barusova záda. Snížení však přišlo příliš pozdě, a tak tři body zůstávají v Brně.