Dorost: Energie podlehla Vítkovicím i přes aktivnější hru

Dorost: HC Energie - HC Vítkovice Steel 2:5 (0:1, 1:4, 2:5)
Energie dnes hostila vítkovický Steel a i když si v zápase vytvořila hned několik šancí, nepramenila z toho branka. Hostující celek si odváží cenné tři body hlavně díky důsledné obraně a vytrvávajícímu útoku. Energii může mrzet prohra také kvůli tomu, že se nechávala neúměrně vyprovokovávat k různým potyčkám a následné přesilovky se hostujícímu celku dařilo proměnit. O domácí zásahy se postarali Záhora a Kverka (na snímku).
Extraliga dorostu, 15. kolo, ne 26.10.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
2:5
0:1, 1:4, 2:5
Branky a nahrávky: 38. Kverka (Frk, Hluchý). 54. Záhora (Švec) - 11. Kameníček. 28. Kameníček (Řehák). 30. Řehák (Šebesta). 36. Matušík. 60. Pastor. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
Karlovy Vary: Nechvátal (Honzík) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Frk, Švec, Svoboda, Winkler, Sýkora, Zadražil, Vachovec, Táborský, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhorka
Vítkovice: Mrázek (Ďurič) - Kovář, Hudeček, Klimíček, Bail, Pastor, Pavelka, Hanulík, Žvátora - Řehák, Kilnar, Starmann, Gonda, Šebesta, Matuštík, Celner, Stránský, Walker, Kameníček, Holý, Mareček

Jako první se do velké šance dostali domácí a to zásluhou Martina Frka, který už v první minutě pálil na nekrytého Mrázka. Hosté byli vůbec v prvních pěti minutách zápasu méně aktivním celkem a domácí je často dostávali pod veliký tlak. První akce hostů však byla o to více nebezpečnější. A to když se k puku dostal Petr Mareček, který od modré propálil všechny hráče v poli, na konci této rány však stál připravený gólman. Do poloviny první třetiny se hra odvíjela spíše uprostřed kluziště a nedostávalo se na žádnou větší šanci, která by ohrozila branku. Až v 11. minutě, kdy se k nešťastně odraženému puku od brusle domácích dostal Dalibor Kameníček, který před brankářem stihl dorazit puk do horního růžku branky. Domácí byli touto brankou značně rozčarováni, avšak nic jim to neubralo na sebevědomí a sotva pár minut po inkasované brance se v 15. minutě po parádní souhře Michala Vachovce a Marka Švece pouze rozezněla branková konstrukce hostí. Poslední velikou šancí v první třetině byla nebezpečná rána od modré v podání domácího Jaromíra Kverky.

V prvních minutách prostřední části byl aktivnější domácí tým a z jejich možností vstřelení branky můžeme jmenovat například šanci Ota Táborského, který vypálil dělovku od modré čáry, jeho rána však byla zblokována pohotovými obránci. První zlomový moment zápasu přišel v 35. minutě, kdy se nechali domácí vyprovokovat a na 2 + 10 minut odešel Jakub Svoboda za hákování. Od té doby přejali iniciativu zápasu hosté a začali udávat tempo zápasu. Jako první se prosadil v 28. minutě Dalibor Kameníček, který díky přesné přihrávce dobruslil až za hranici modré čáry a z obtížného úhlu vypálil jedovatou ránu, která k překvapení domácích skončila za zády brankáře. Další gólový moment přišel v 35. minutě. To se hostům povedlo využít přesilovou hru a po učebnicové souhře vstřelil branku Adam Řehák, asistoval mu Jan Šebesta. Poslední šance, která přinesla změnu skóre na straně hostí, byla teč Martina Matuštíka do pravého rohu branky, které bylo pro vysílené obránce těžké zabránit. Domácí se však nenechali zahanbit, a tak si dali menší náplast v podobě snížení skóre. Postaral se o to Jaromír Kverka, který se dostal k vyraženému puku a jeho rána již byla neomylná. Asistovali mu Martin Frk a Václav Hluchý. K vidění byla i jedna vyprovokovaná šarvátka ze strany hostí, kteří nebyli s verdiktem hlavního arbitra spokojeni, a oba týmy si z tohoto závaru odnesly 4 minuty.

Třetí dějství tohoto zápasu se odvíjelo ve velice útočném tempu a to zejména ze strany domácích. Do první velké šance se paradoxně dostal už v 41. minutě David Troška. Jeho ránu však hostující gólman vykryl. Další nebezpečnou šanci si vytvořili Tomáš Sýkora a Matěj Zadražil. Nejprve pálil Tomáš, jeho rána však byla vyražena betonem a poté vystřelil Matěj, který jenom těsně minul horní díl branky. První gól ve třetí třetině vstřelil domácí tým. Marek Švec v 54. minutě po krásném úniku středem hřiště přihrál vyčkávajícímu Danielu Záhorovi, který ranou z voleje vymetl síť hostujícího Mrázka. Domácí se po této brance probudili a neustále dotírali na hostující obranu. Ta si však nemohla nedovolila sebemenší chybu a nepustila domácí do žádné větší šance. Energetici se vyrovnání nadosah dostali 2 minuty před koncem zápasu, kdy byl vyloučen Martin Matuštík a domácí hráli po odvolání brankáře dokonce 6 na 4. Ani tato početní výhoda však branku nepřinesla a naopak na druhé straně v čase 59:58 poslal puk přes celé hřiště až do branky Tomáš Pastor.