Dorost: Energie zatím neporažena, s Ostravou si poradila hladce

Dorost: HC Energie - Sareza Ostrava 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Karlovarským dorostencům se stále na ledě daří. Na kontě mají osm výher z osmi odehraných kol. Ostravané asi nemají jen "kratke zobaky", ale i krátký dech, protože na mladé energetiky v sobotu od první minuty nestačili. Konečné skóre 6:1 tomu také odpovídá. Povedené odpoledne prožil střelec dvou branek Jaromír Kverka junior.
Extraliga dorostu, 8. kolo, so 22.9.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Ostrava
6:1
3:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Kverka (Baar), 13. Putyera (Chocholáč), 14. Vachovec (Záhora), 38. Putyera (Vaněk), 42. Vaněk (Hampl), 53. Kverka (Baar) - 28. Kofroň (Gonda).
Karlovy Vary: Endal, Habal, Hluchý, Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Funk, Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora.
Ostrava: Kubáň, Chybík, Paleček, Večeřa, Vojtek, Parma, Klimíček, Spusta, Čahoj, Gonda, Šimkovič, Řehulka, Voznica, Kofroň, Miczek, Pastrňák, Krupa, Vidlák, Bystroň, Richter.

Hráči nastoupili na led s bojovnou náladou. Už to předpovídalo ostrý souboj. Domácí tlačili na pilu, kdežto hosté se snažili bránit svou branku. Jenže dlouho jim to nevydrželo. Přesně v čase 3:00 vstřelil Kverka, za asistence Baara, první gól. Toto duo si poradilo s ostravským gólmanem hned dvakrát, a to při první brance a také při poslední šesté. Energetici se lehce vyrovnávali se snahou hostů o tvrdou hru, soupeře uměli lehce přehrát a jen tak se nezalekli.

Ve 13. minutě Putyera šikovně zmátl těsně před brankou gólmana Sarezy a zvýraznil tak domácí náskok. Zde už se začaly projevovat nedostatky ve hře soupeře. Ostravané se sice snažili hrát rázně, ovšem to se jim nevedlo kombinovat s efektivitou jejich hry. A i díky tomu se během minuty povedlo Energii dát další branku. Záhora přihrál Vachovcovi do pravého kruhu, ten tvrdě pálil a cíl zasáhl přesvědčivě. Ve 14. minutě už tedy Energie vedla 3:0. Ve zbytku třetiny se sice Sareza pokoušela o korekci skóre, leč bezúspěšně. Buď si domácí obrana vždy poradila, nebo se jednalo o nepřesnou střelu a dobrý postřeh gólmana.

Ve druhé části utkání bylo patrné, že se hoši z Ostravy budou snažit snížit náskok Energie. Proto se hned od začátku pokoušeli hrát svižně, asi s cílem energetiky alespoň trochu unavit. To samozřejmě domácí vůbec nehodlali akceptovat a stav utkání to jasně potvrzoval.

Sareze se ale přeci jen jeden zákrok povedl. Ve 28. minutě stačil ještě padající Kofroň dorazit kotouč, který přeletěl gólmana Energie a snížil na 3:1. V rozmezí půlminuty byli mezi devátou a desátou minutou vyloučeni dva domácí hráči. Ostrava měla početní výhodu 5 na 3, ale nevyužila toho. Velkou část druhé části to vypadalo, jakoby dnes už Energie příděl gólů vystřílela. To ovšem energetici jasně vyvrátili na konci 18. minuty dalším gólem z hole Putyery.

Čtyři branky už dostatečně poukazovaly na to, kdo bude vítěz. Přesto to neměl být počet konečný a Vaněk s Hamplem se v čase 41:01 postarali o gól pátý a v půli poslední třetiny dokázal Kverka s pomocí Baara prostrčit šestý gól pod brankářem.

Z dorostenců Karlových Varů vyzařovala jistota. Předváděli klidnou hru, bez nervů a zbytečných přestupků a pěkné góly toho byly důkazem.