Dorost: Těsná prohra, souboj více o štěstí, než o síle

HC Energie - HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Kdyby se v hokeji nerozhodovalo podle počtu vstřelených branek, těžko by se asi dnešní zápas dal rozsoudit. Energie přivítala na svém ledě Slávii a od začátku to byl velice výrazný souboj plný hokeje, jak má být. První třetina byla víceméně "otrkávací" a nedopřála nikomu vedení. Ve druhé třetině už se trochu konečný výsledek rýsoval. Slávistům se podařilo dát do minuty dvě branky a zajistit si tak vedení až do konce souboje. Vachovec a Kverka. Dvě energetická jména, která dnes nejvíce zazářila a díky nim nebyla prohra nijak ostudná. Tito dva hráči, stejně tak jako další, jistě patří ke slibným nadějím karlovarského hokeje.
Extraliga dorostu, 36. kolo, so 12.1.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Slavia
2:3
0:0, 0:2, 2:1
Branky a nahrávky: 41. Vachovec (Frk), 59. Kverka (Vachovec) - 30. Hertl, 31. Sedláček, 42. Hellar.
Karlovy Vary: Nechvátal, Hluchý, Škrdle, Šik, Valeš, Dlapa, Liška, Frk, Švec, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Kubáč, Kverka, Fusek.
Slavia: Meravý, Doležal, Barák, Humpolíček, Hruška, Šíma, Novák, Sedláček, Krejčík, Poletín, Koubek, Hertl, Suchánek, Hellar, Wszolek, Chlapík, Cikánek, Mavrojanidis, Palasčák, Süsser.

První třetina se nesla v ostrém duchu, avšak nepřinesla žádnou branku. Hed od prvního odpískání bylo jasné, že dnešní zápas dorostenců bude dost vyrovnaný. Slávisté sice naskočili na led se snahou vytvořit domnění, že budou dominantním týmem, ale to se jim moc nedařilo. Energie se nenechávala zahanbit. Zápas byl také plný menších, či větších strkanic a dobírání si soupeře, hlavně ze strany Slávie, ale jinak první třetina více neukázala. Byla snaha skórovat, ale zatím byla marná.

Ani druhá část zprvu nevypadala na to, že bude plná gólových exhibicí. Sice Energie i Slávia, začaly třetinu ještě o něco více energičtěji, než tu první, ale bezmála deset minut se stav neměnil, pouze houstla atmosféra na ledě. Až nastala ta polovinu zápasu očekávaná chvíle, kdy se někomu podaří trefit do brány. Takové štěstí měl ve 30. minutě slávista Hertl, kterému se podařilo využít zmatku před gólmanem. Branka to byla spíše o štěstí, nežli o chytrosti. Puk se totiž nějakým zázračným způsobem dostal za brankáře, aniž by Hertl musel vyvinout velikého úsilí. Po malé chvilce předvedl o dost hezčí akci opět slávista, tentokrát Sedláček, kterému se podařilo poodjet s pukem od ostatních hráčů, obkroužil bránu a zpoza branky z levé strany "pinkl" puk tam kam chtěl. Stav byl rázem 2:0. Zápal do hry trošičku upadl, ale nehrálo se o nic hůře, stále šlo o pěknou dorosteneckou podívanou, plnou rychlosti, pěkných kombinací a pěkných zákroků. Během minuty dokázala Slávia přisoudit vedení na svou stranu hned dvěma góly. Definitivně se ale mělo rozhodnout ve třetí třetině.

A ta už byla zajímavější. V první minutě se povedlo snížit Vachovcovi. S Frkem pěkně vykombinovali přihrávku a snížení bylo na světě. Jenže na gól energetiků přišla za 45 sekund rázná odezva. Hellar prostřelil Nechvátala v bráně, takže rozdíl branek činil opět dvě. Vše tedy spělo k tomu, že dnes bude mít více štěstí soupeř z Prahy. Hlavně o štěstí šlo v dnešním zápase, protože jinak byl souboj velice vyrovnaný. I když pražský tým vedl hned o dva góly, stále měl tendenci nějakým způsobem provokovat soupeře. V jednu chvíli to dokonce vypadalo na pořádnou bitvu, ale situace se nakonec uklidnila. Určité dorážení a dobírání si svých soků k hokeji samozřejmě trochu patří, ale nemělo by docházet k přehnanostem. V posledních chvílích před koncem, kdy už bylo jasné, že Energie nezvítězí, přeci jen ještě zajiskřila jiskřička naděje, když Kverka střelil 2. gól energetiků. Svůj tým vyburcoval k tomu, že hoši minutu před koncem bojovali ze všech sil, aby srovnali. To už se nepovedlo. Ovšem prohra to byla čestná, za svůj výkon se Energie dnes stydět nemusí. Nebýt drobných zaváhání, možná by se Slávia na konci utkání tolik neradovala.