Dorost: V derby s Litvínovem bez bodu

Starší dorost HC Energie - HC Benzina Litvínov 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Velmi slibně rozehrané utkání se karlovarským energetikům dotáhnout do zdárného konce nepovedlo. Severočeský Litvínov započal svojí cestu za otočením vývoje zápasu ve druhé třetině a poté, co se dostal ve třetím dějství do vedení, nepustil již domácí k ničemu. Za Energie se dnes jednoznačně nejvíce činil Filip Winkler (na menší fotce), který přispěl hattrickem a jednou asistencí. Ani to však k výhře nestačilo.
Extraliga staršího dorostu, 9. kolo, so 26.9.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
4:5
2:1, 1:2, 1:2
Branky a nahrávky: 16. Táborský (Winkler), 17. Winkler (Kubáč), 26. Winkler (Konečný, Kubáč), 60. Winkler (Kubáč) - 19. Matai (Strejček, Smolka), 31. Brettschneider (Kuriljak), 34. Šrámek, 50. Smolka (Šrámek), 56. Písařík (Matai) . Vyloučení: 8:10 . Využití: 1:3 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 140 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5, 4:5 .
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Valeš, Urbančok, Matyáš, Konečný, Gombár, Troška - Táborský, Švec, Winkler, Sýkora, Kubáč, Zadražil, Svoboda, Vrána, Tomeček, Formánek, Beran, Záhora.
Litvínov: Nechvátal (Horák) - Ejem, Kasal, Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Řádek, Jirák, Eminger - Komma, Matai, Smolka, Růžička, Písařík, Ságer, Trubenekr, Chytrý, Ouřada, Řehulka, Šrámek, Mareš.

Začátek zápasu se nesl na opatrné vlně a hrál se spíše defenzivní hokej. První vážnější šanci si vytvořili domácí v první přesilové hře. Jan Urbančok nadějnou střelou od modré čáry trefil pouze tyč brankové konstrukce a ani druhou početní převahu domácí nevyužili, byť byli velice blízko. Například Václav Hluchý, který se po pasu dostal až před brankáře, ale svojí střelu pouze schoval do brankářské výstroje. Po čase defenzivní taktika opadla a teprve ke konci prvního dějství začali brankové hody. Nejprve se do listiny střelců jako první zapsal Oto Táborský, který se zmocnil poskakujícího puku za brankou a po jejím objetí přesně zasunul puk do mezírky, stalo se tak v 16. minutě. Hned v následující minutě znovu udeřili domácí. Tentokrát při úniku dva na jednoho překonal hostujícícho brankáře Filip Winkler. Hosté ještě před sirénou zkorigovali konečný stav po první třetině na jednobrankový rozdíl, když v 19. minutě propálil mezi betony domácího brankáře Jakub Matai.

Vstup do další třetiny vyšel zcela jasně domácím. Hned v prvních vteřinách druhé třetiny zamknuly hosty v jejich pásmu, ale ani jedna střela neprošla za brankářova záda. Domácích se v zakončení držela smůla i při následné přesilovce, ale nemuseli zoufat, protože rána Filipa Winklera ve 26. minutě již přesná byla. Ten dostal ideální přihrávku před ležícího brankáře hostí a tečovat puk přes jeho beton do branky již pro něho nebyl problém. Hosté po inkasované brance zabrali a dočkali se vyrovnání. Nejprve se ve 31. minutě prosadil Pavel Brettschneider, když dělovou ránou propálil brankáře mezi betony a již zmiňovaného vyrovnání se dočkali ve 34. minutě. Jakub Šrámek vystihl nepříliš povedené vyhození domácích a v následném úniku srovnal střelou pod víko. Domácím také zatrnulo při nařízeném trestém střílení ve 39. minutě, ale domácí Honzík vyrovanané skóre udržel.

Třetí třetina, stejně jako první začala mírným náporem domácí Energie. Oto Táborský se blýskl střelou z úhlu, která protáhla hostujícího brankáře. Pak však přišel útlum a celou polovinu poslední třetiny se hrálo spíše ve středním pásmu s minimem šancí a důraz se kladl spíše na defenzivu. Tato taktika byla prolomena v 50. minutě, když Pavel Smolka v přesilové hře sklepl kotouč do branky. Hosté se v tu chvíli poprvé v zápase ujali vedení a tento status si již udrželi. Dostali se dokonce do dvoubrankového náskoku. Pavel Písařík ve vlastním oslabení ujel domácí obraně a vyražený puk dostal za brankáře. Domácím se už jen v závěru utkání v 59. minutě povedlo snížit na rozdíl jediné branky. Filip Winkler z dálky prostřelil gólmana těsně pod lapačkou a snížil tak nakonečných 5:4 pro Litvínov.