Dorost: V prvním zápase Energie soupeři síť nepošpinila, neuspěli ani junioři

Dorost: Energie - Třinec 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Junioři: HC Havířov - HC Energie 4:3
DOPLNĚNO O FOTOGRAFIE. Vše vypadalo od začátku zajímavě, mužstva byla odpočatá, hra rychlá. První třetina branku nenabídla, další dvě přinesly vždy po jednom gólu, pokaždé do brány Karlovarských. Energii se nepodařilo vsítit ani jeden gól za záda výborného třineckého brankáře Sklenáře a odchází tedy z prvního zápasu jako poražená. Bez bodu skončili také junioři, kteří v prvním kole podlehli Havířovu 3:4.
Extraliga dorostu, 1. kolo, pá 5.9.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
Oceláři Třinec
0:2
0:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 27. Smuž (Pavlík), 58. Franěk.
Karlovy Vary: Nechvátal, Honzík, Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Liška, Gombár, Troška, Frk, Švec, Vachovec, Winkler, Sýkora, Formánek, Vrána, Táborský, Kubáč, Kverka, Záhora.
Oceláři Třinec: Sklenář, Noga, Macháček, Valentík, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář Vojtěch, Ovčaří, Teper, Faksa, Chvostek, Václavík, Bumbál, Matuš, Putniorz, Šebek, Labaj, Smuž, Franek, Uher, Číhal.

První poprázdninové utkání dorostu přineslo hned od začátku razantnost a odhodlání jít do akce. Oceláři z Třince se snažili hrát jako oceloví panáci, ale nebylo jim to nic moc platné. Energetici si nenechali šlapat na brusle. Prvních zhruba deset minut provázelo několik přesilovek na obou stranách, potom se hra rozprostřela mezi oba celky, ale neubírala na atraktivitě. Zápal do hry se u hochů stuňoval i kvůli tomu, že se blížil konec první třetiny a na tabuli stále svítily obě nuly.

Dvě nuly svítily pořád i na začátku druhé třetiny, ale bylo vidět, že týmy mají snahu jít na branku. Připravenost a odpočatost měla za následek to, že hra vypadala vyrovnaně a šlo jen o to, kdo se dříve strefí za záda gólmana. To se podařilo v 27. minutě třineckému hráči Smužovi. Přihrávka od Pavlíka mu sedla, a tak mohl střílet. Stav, kdy se Třinec dostal do vedení, moc povzbuzující pro Varské nebyl, takže zkoušeli různé taktiky na srovnání. Jednou to byly zajímavé přihrávky, podruhé zase rychlá střelba. Jenže zatím bezvýsledně. A když už to vypadalo na gól, postavení útočícího hráče v brankovišti zapříčinilo jeho neplatnost.

Ve třetí fázi zápasu už bylo potřeba zapracovat. Na ledě se zvedala mlha, ale také adrenalin. Energie měla snahu jít dopředu, hoši se snažili, ale plán vždy překazilo buď nepřesné míření nebo dobrá třinecká obrana. Ke konci zápasu zkusili Varští odvolat brankáře a hrát v šesti, ovšem přínos to nemělo. Soupeři se povedlo využít prázdna před varskou sítí a Franěk zajistil druhý gól hostí. Energie tedy svůj první souboj do zdárného konce nedovedla, ale bude mít hodně příležitostí to napravit.

Fotografie

Karel Mlejnek, trenér Karlových Varů: Do utkání jsme vstoupili velmi slušně, bohužel jsme se celé utkání potýkali s výbornou defenzívou soupeře a vynikajícím brankářem. To už jsme evidovali před uktáním a bohužel se to potvrdilo. Myslím si, že herně náš výkon nebyl špatný, byl velmi slušný. Ale jak nebudeme dávat branky, nebudeme vyhrávat.