Dorost: V závěrečné přestřelce Energie neúspěšná

HC Energie Karlovy Vary - HC Moeller Pardubice 5:7 (4:1, 0:2, 1:4)
V sobotním duelu mezi karlovarskou Energií a pardubickým Moellerem, hrálo hlavní roli spíše štěstí v koncovce, kterého měla bohužel více na hokejkách hostující strana. Domácí si vytvořili v úvodu velmi vysoký náskok nad soupeřem, ten jej ale po zbývající dvě třetiny zkracoval a nakonec i otočil ve svůj prospěch. Na straně domácích zářil nejvíce Vojtěch Tomeček (na snímku), který dal energetikům šanci dvěma přesnými góly.
Extraliga dorostu, 40. kolo, so 24.1.2009, Zimní stadion Karlovy Vary
Pardubice
5:7
4:1, 0:2, 1:4
Branky a nahrávky: 3. Liška (Sýkora), 6. Tomeček (Winkler), 16. Tomeček (Winkler), 16. Kubáč (Hluchý), 60. Tomeček (Hluchý) - 19. Jetmar (Půhoný), 25. Beneš (Světlík), 31. Zrůst (Tomín), 47. Beneš (Škvor, Vlček), 52. Půhoný (Světlík), 60. Zrůst (Tomín, Beneš),60. Světlík (Chmelař) . Vyloučení: 8:5 . Využití:2:2 . Diváci: 65 . Průběh utkání: 4:0, 4:5, 5:5, 5:7 .
Karlovy Vary: Honzík (Rauscher) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Vilhelm, Konečný, Liška, Gombár, Troška - Táborský, Zadražil, Winkler, Sýkora, Formánek, Vrána, Svoboda, Kubáč, Tomeček, Brodský
Pardubice: Langhamer (16. Štrof) - Škvor, Petira, Žemlička, Lenoch, Rychlík, Starý - Beneš, Chmelař, Březina, Světlík, Zrůst, Jetmar, Tomín, Wasserbauer, Vlček, Hemský, Půhoný, Moučka

Začátek sobotního duelu na Zimním Stadionu Karlovy Vary se vyvíjel ve velice útočně laděném tempu ze strany hostujících Pardubic. Téměř celé první dvě minuty se hra neodehrávala jinde, než-li v pásmu domácí Energie. Hosté to však se svojí důrazností v koncovce přehnali a vykoledovali si trest. Energie tuto přesilovou hru zvládla na jedničku a již ve 3. minutě se mohla radovat z vedení zásluhou Ondřeje Lišky. Netrvalo dlouho a domácí svůj náskok ještě zvýšili. V 6. minutě Filip Winkler zpoza brankoviště nahrál Vojtěchu Tomečkovi, který nádherným únikem oběma obráncům propasíroval puk až za překvapeného brankáře hostů Marka Langhamera. Hostům se poté naskytla možnost alespoň snížit skóre, když se dostali do přesilové hry o dva muže. Ani to jim však nestačilo ke skórování a tudíž přišla řada opět na domácí, kteří gólem v 16. minutě v podání Vojtěcha Tomečka navýšili své vedení již na tříbrankový rozdíl. Poslední změnou sk¨´ore na straně domácích byla střela znovu v 16. minutě, tentokrát však v podání Ondřeje Kubáče. Hosté v této třetině již jen korigovali stav v 19. minutě zásluhou Jana Jetmara.

Druhá dvacetiminutovka byla jasně v režii hostujících Pardubic. Již od prvních minut si vytvářela gólově vypadající akce, avšak ani jedna se v branku neproměnila. Hosté to však nepřeháněli a snažili se co nejvíce vyvarovat trestům, což však domácím nesedlo a faulovali spíše oni. Na skóre utkání se to odrazilo ve 25. minutě. Petr Beneš ujel ze středu všem hráčům a z nepříjemného úhlu proměnil střelu a přiblížil tak hosty zas o něco blíže k vyrovnání. Další a zároveň poslední odpovědí hostujícího celku na kanonádu domácích z první třetiny byl gól v režii Jiřího Zrůsta. Ten si ve 31. minutě najel z pravé strany a střelou ke vzdálenější tyči dotáhl svůj tým na nejtěsnější brankový rozdíl. Domácí v této třetině za svým protivníkem jasně zaostávali a sériemi oslabení tak hostům ke snížení rozdílu spíše napomohli.

Třetí třetina se od začátku nesla ve víru velice útočné strategie. Domácí chtěli návrat výhodného náskoku a naopak hosté se drali po vyrovnání. Dlouho se hra spíše přelínala ze strany na stranu, ale vše se změnilo ve 47: minutě. Petr Beneš si najel a zkusil technickou střelu od modré, která k podivu všech projela až za záda Davida Honzíka. Po vyrovnání se však hosté neuklidnili a dále se tlačili do brankoviště domácích. Dalším pokořitelem domácí svatyně se stal Jiří Půhoný a hosté se tak díky němu poprvé v zápase dostali do vedení. Domácím dal v 60. minutě ještě naději přesnou ranou pod víko Vojtěch Tomeček, ale ani po tomto vyrovnání se hosté nedostali do útlumu a bleskovými góly v poslední minutě, nejprve v čase 59:24 Radim Zrůst a poté rána v čase 59:40 Jiřího Světlíka, zpečetili výhru a odvoz všech bodů domů.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy vary): Dnešní utkání se samozřejmě hodnotí velice těžko. Hráči si sice vypracovali velmi vysoký náskok, ale s přibývající jistotou jsme dělali i více chyb, čehož se soupeř naneštěstí pro nás vyvaroval a proto se mu utkání povedlo otočit.

Vladimír Šťastný (HC Moeller Pardubice): Po dnešním zápase musím své svěřence stoprocentně pochválit, že se nezalekli tak vysoké prohry jako byla k vidění po první třetině a že v závěrečné přestřelce neztratili hlavu a i po vyrovnání minutu před koncem dotáhli nakonec zápas do úspěšného konce.