Dorost doma rozstřílel PZ Kladno šesti brankami

V pátek 27. září sehrál karlovarský dorost zápas proti PZ Kladno. Kladno nemělo moc štěstí a v první třetině kvůli zranění přišlo o čtyři hráče, zbytek týmu však dal do zápasu i tak své maximum. Na karlovarské straně zářil Robin Sapoušek, který si připsal hned tři branky a slavil tak hattrick. Nadstavba byla dlouho nerozhodná, v nájezdech nakonec ukončil střelecké trápení obou mužstev Matěj Skuhravý a zajistil tak Energii bonusový bod.
Extraliga dorostu, 5. kolo, čt 27.9.2018, KV Arena
PZ Kladno
6:3
3:2, 2:0, 1:1 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 5. Blecha (Hohl), 8. Remeš (Botoš), 17. Sapoušek (März, Petretič), 24. Sapoušek, 38. Remeš (Botoš, Blecha), 60. Sapoušek (Bubanec), rozh. náj. Skuhravý – 3. Šugár (Horn, Redlich), 13. Šugár, 50. Vimmer (Kulich, Hříbal). Rozhodčí: Malota – Zimmermann, Baxa. Vyloučení: 10:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Karlovy Vary: Bajgar – Hohl, Vogel, Petretič, Houdek, Prošek – Bubanec, Sapoušek, März, Blecha, Botoš, Remeš, Šlechta, Hrůša, Skuhravý
PZ Kladno: Kubík – Hříbal, Malý, Hvězda, Danda, Burger, Deniger, Horn – Hurta, Redlich, Šugár, Kulich, Hanousek, Vimmer, Rejna, Vosyka, Bašta, Cihelka

Svižná a útočná, taková byla první třetina. Celkově bylo vstřeleno pět branek. Skóre otevřel kladenský Pavel Šugár již ve 3. minutě, po přihrávce se trefil z mezikruží nad Bajgarovo rameno. Odpověď přišla již po dvou minutách hry, Josef Blecha propálil Kubíka po zachycení odraženého puku zprava a využil tak první karlovarskou přesilovku. Po třech minutách navázal na svého spoluhráče Alexandr Remeš, ten přesně vsítil pod ruku kladenského gólmana a Energie tak byla na koni. Ve 13. minutě se však podařilo hostům vyrovnat, zásluhou Pavla Šugára, který si po přesném zásahu k levé tyči připsal druhý gól v tomto utkání. Poslední branka energetiků v této části hry padla také v početní výhodě, Robin Sapoušek si najel k pravému kruhu kam dostal přihrávku a trefil odkryté místo za Kubíkem, který se nestihl přesunout.

Energie si v druhé dvacetiminutovce připsala další dvě branky a odsunula se tak Kladnu o tři góly. Kladno doplácelo na častá vyloučení a domácí toho perfektně využili. Ve 24. minutě se podařilo při tlačenici před Kubíkem dostat puk za brankovou čáru Robinu Sapouškovi, který skóroval podruhé v tomto utkání. Dvě minuty před koncem třetiny se prosadil Alexandr Remeš, ten přesně trefil odkrytou část kladenské klece a také si připsal druhý gól v dnešním zápase.

V poslední dvacetiminutovce si přidaly oba týmy na svá branková konta po jednom gólu. První přišel ve 49. minutě a zajistil ho Kladnu Štěpán Vimmer po dvou střelách svých spoluhráčů a Vimmerově následném přizvednutí puku nad Bajgara. Necelou minutu před koncem základní části se ještě jednou radovala Energie. Robin Sapoušek vyslal vyšší puk, který zachytil po odražení a mohl se tak radovat z hattricku a třemi body svého týmu po 60 minutách

V nadstavbovém prodloužení se neprosadil ani jeden z celků a tak se pokračovalo do nájezdů. V samostatných nájezdech se dlouho nedařilo ani karlovarským hráčům, ani Kladnu. Jediným gólem z celých nájezdů v páté sérii rozhodl Matěj Skuhravý a zajistil tak zelenobílým bonusový bod.

Tomáš Lengö (HC Energie Karlovy Vary): Do zápasu jsme nastoupili nezodpovědně. Měli jsme hodně vyloučených hráčů, každopádně jsme rádi, že jsme vydřeli čtyři body. Věřím, že se do Plzně kluci ještě zlepší.

Pavel Křepelka (PZ Kladno): Začali jsme velice slušně, konečně se nám podařilo dostat se do vedení. Bohužel se nám v první třetině zranili čtyři hráči. I přes prohru musím kluky pochválit, hráli v malém počtu a i tak do toho dali maximum. Karlovy Vary také podaly kvalitní výkon, byly hokejovější.