Dorost padl s Plzní, uhrál alespoň bod

Gólově až do třetí třetiny velice vyrovnaný zápas předvedl ve čtvrtek karlovarský dorost. Po dvou periodách byl stav 2:2 a hrálo se vyrovnaně. V poslední dvacetiminutovce však přišlo rozhodnutí ze strany Plzně, která zlomila nerozhodný stav 58. minutě, při karlovarské hře bez brankáře přidala ještě jednu branku. V nadstavbě uhrál dorost Energie alespoň bonusový bod z nájezdů, které rozhodl Matěj Bubanec.
Extraliga dorostu, 15. kolo, čt 15.11.2018, KV Arena
Plzeň
3:5
1:1, 1:1, 1:3 - N 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 14. Vogel (Blecha, Botoš), 26. Šmajda (Remeš), 48. Šmajda (Petretič, Remeš), 65. Bubanec – 19. Václavík (Hauser, Jiříček), 25. Šiler (Jasečko), 45. Korčák (Václavík, Kanta), 58. Marcel (Václavík), 59. Šiler. Rozhodčí: Plachý – Fiala, Baxa. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 24:28. Průběh utkání: .
Karlovy Vary: Bajgar – Houdek, Vogel, Petretič, Prošek, Hohl, Žďárský, Zolonaj – Matas, Rymon, März, Šmajda, Bubanec, Remeš, Blecha, Botoš, Varvařovský
Plzeň: Bočan – Jasečko, Hodinář, Jánský, Kanta, Špaček, Jiříček, Schindler – Marcel, Hauser, Šiler, Václavík, Kupčo, Dáňa, Dvořák, Soukup, Korčák, Beránek

Hráči obou týmů se na začátku první periody rozkoukávali, a tak se chvíli hrálo trochu opatrněji. Ve třetí minutě si odjel na trestnou lavici odpykat dvě minuty za nedovolené bránění Vogel, hosté ale nedokázali využít početní výhody, a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Jakub Vogel se za svůj prohřešek ale vykoupil ve 14. minutě, kdy po obdržené přihrávce na modrou přebruslil hostující obranu a následně přesně trefil volné místo u pravé tyčky v Bočanově brance. Plzni se však podařilo vyrovnat minutu před koncem první třetiny, Tomáš Václavík se ujal puku po neúspěšném pokusu svého spoluhráče a svou stahovačkou překonal ležícího Bajgara.

Druhá dvacetiminutovka přinesla oběma mužstvům po jedné brance. Po dvojitém vyloučení se ve hře čtyři na čtyři po chvíli prosadili hosté, Jakub Šiler dostal v 25. minutě nabito od Jasečka a přesně propálil Bajgara. Energetici ale dokázali bleskurychle odpovědět a za podobné situace jako u druhé branky škodovky ve 26. minutě vyrovnal Samuel Šmajda po Remešově přihrávce. V osmadvacáté minutě přišel jeden vyšší trest, kdy Jan Botoš obdržel od sudích 2+10 minut za naražení zezadu, dvě minuty přesilovky však Plzni na navýšení skóre nestačily.

V základní hrací době nakonec rozhodla třetí třetina, kdy Plzeň skórovala hned třikrát, ale Energie odpověděla jen jednou. V pětačtyřicáté minutě vstřelila Plzeň první branku třetí třetiny zásluhou Matěje Korčáka, který zachytil přihrávku a z kruhu prohodil Bajgara. V osmačtyřicáté minutě však již bylo znovu srovnáno po brance Samuela Šmajdy. Tři minuty před koncem ale přišla proměněná přesilovková šance Marcela Marcela, ten pálil přesně zprava a prostřelil Bajgara. Po minutě se rozhodla Energie, že zkusí boj v šesti, což se nevyplatilo a krátce po odvolání brankáře inkasovali domácí poslední pátou branku díky střele do prázdné Jakuba Šilera.

Tři body si připsala škodovka, zbýval zde však ten čtvrtý nadstavbový. Prodloužení přineslo mnoho šancí domácího mužstva na proměnění, které ale nepřišlo, a tak následovaly nájezdy. V těch se dlouho nedařilo oběma týmům, rozhodující nájezd patřil Matěji Bubancovi, kterému se tak podařilo zajistit Energii alepoň jeden bod.

Tomáš Lengö (HC Energie Karlovy Vary): Z naší strany byl zápas velmi slušný. Kluci se ve formě posouvají nahoru. Hráli jsme s leadrem tabulky, proti kterému jsme podali solidní výkon. Plzeň vyhrála díky proměněným tutovkám, které využívá častěji než my. Uhráli jsme bod v nájezdech, kterého si ceníme. Máme teď před sebou Litvínov, kam jedeme pro 4 body.