Dorostence od vítězství v Hradci dělilo jen 11 vteřin

Karlovarští dorostenci v neděli odehráli přeložené utkání v Hradci Králové. Ve druhé třetině se dostali do vedení zásluhou Martina Frka, který se podílel i na druhé brance zelenožlutých. Těsný náskok však Karlovy Vary neuhájily a 11 vteřin před koncem zápasu inkasovali vyrovnávací gól. V samostatných nájezdech byli úspěšnější domácí, a tak Energetici vezou domů pouze jeden bod.
Extraliga dorostu, 33. kolo, ne 6.1.2008
Hr.Králové
3:2sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 26. Macháň (Vaněk, Vlček J.), 60. Filip (Půlpán, Kusák), 65. Bartoš (SN) - 23. Frk (Vachovec), 44. Konečný (Frk, Fusek). Rozhodčí: Třasák - Machač, Petr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 47:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2sn.
Hr.Králové: Alexa - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek - Šebek, Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Juráň, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Bartoš, Filip, Reichmann.
Karlovy Vary: Habal - Hluchý, Škrdle, Šik, Valeš, Dlapa, Konečný, Liška - Frk, Švec, Putyera, Tomeček, Sýkora, Vaněk, Vachovec, Chocholáč, Kverka, Fusek.

Prvním momentům zápasu překvapivě udával tempo domácí celek. Hradečtí vstoupili do utkání s velkou chutí. Hned v úvodu zahrozil nebezpečným průnikem Ondřej Matějček, ale Habala v karlovarské bráně nepřekonal. Domácí sice stříleli dvojnásobně než soupeř, největší šanci však měly Karlovy Vary. Dominik Vaněk pohotovou střelou přes obránce orazítkoval levou tyč Alexovy brány. Vladislav Habal měl v bráně hostů určitě více práce. Potvrdil však své kvality a všem přihlížejícím dokázal, že zaslouženě vede statistiky extraligy dorostu.

Ve druhé třetině už se konečně diváci dočkali i branek. Hned ve 23. minutě Karlovy Vary dokonale využily špatného střídání domácích. Přečíslení dva na jednoho zakončoval z přihrávky Vachovce Martin Frk. Hradec o tři minuty později odpověděl. Střelu Pavla Vaňka vyrazil Habal přímo na hokejku Šimona Macháně, který doklepl kotouč za brankovou čáru a postaral se tak o vyrovnání.

Třetí třetinu opět začali lépe hosté. Střela Michala Konečného změnila směr o brusle jednoho z hradeckých hráčů a obloukem dopadla přesně do sítě. Tentokrát ale rychlá odpověď Hradce nepřišla. Domácí tým se sice nutil do šancí a stupňoval svůj tlak. Logicky však v obraně vznikly mezery, které Karlovarští několikrát trestuhodně neproměnily v rozhodující gól. Východočeši dokázali přetavit svou snahu ve vyrovnávací branku 11 vteřin před závěrečnou sirénou. Aleš Půlpán předložil do prostoru mezi kruhy Danielu Filipovi, který rozjásal všechny příznivce hradeckého týmu.

V prodloužení měly Karlovy Vary výhodu přesilové hry a tím pádem i velkou příležitost k ukončení celého zápasu již v prodloužení. Ani jedna ze sedmi střel však brankovou čáru nepřešla, a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii vyšli oba střelci na prázdno, zatímco ve druhé oba skórovali. Rozhodla tak série třetí. V té Jan Putyera neproměnil, zatímco David Bartoš vynikajícího brankáře hostů překonal přesnou střelou k pravé tyči.