Dorostenci Slavie otočili utkání s Energií

St. dorost: HC Slavia Praha - HC Energie 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Sérii tří utkání na kluzištích soupeřů zakončili starší dorostenci porážkou v pražském Edenu. V 11. minutě se sice energetici ujali vedení, branka Daniela Hrocha (na snímku) se však z karlovarské strany ukázala jako jediná. Další čtyři přesné zásahy už v dalším průběhu přidali jen slávisté.
Extraliga staršího dorostu, 16. kolo, čt 27.10.2011, Zimní stadion Eden
Slavia
4:1
1:1, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 15. Jedlička (Fortelka), 25. Fortelka, 37. Vyskočil (Veselý), 56. Patzelt (Hlinka) - 11. Hroch . Rozhodčí: Kalivoda - Zavřel, Svoboda . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0. Diváci: 78 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .
Slavia: Uhlík (Sovák) - Červený, Havelka, Jedlička, Novák, Patzelt, Freiser, Burian, Drahorád, Brzák, Bureš, Sládek, Veselý, Navrátil, Mašín, Fortelka, Vyskočil, Hlinka, Pavlas.
Karlovy Vary: Fečo (Nguyen-Son) - Šafář, Veverka, Molnár, Csamango, Vaněk, Bečka, Zikmund, Michálek, Čapek, Klíma, Gorčík, Petrov, Priškin, Jirušek, Harkabus, Ziegler, Vrána, Hroch

Utkání začalo z pohledu domácího celku nepříliš pozitivně. Vary tlačily, ale Pražané se z tlaku vymanili a hru vyrovnali. Již v páté minutě Vary hrály přesilovku, ale neproměnily ji. Nakonec Západočeši úřadovali v 11. minutě po gólu Daniela Hrocha. Jako první se zorientoval ve skrumáži za branou, najel před brankoviště a nedal Uhlíkovi šanci (0:1). Již v 15. minutě ale slávistický kapitán Jakub Jedlička využil Fortelkovy přihrávky a díky svému důrazu vsítil vyrovnávací gól (1:1).

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Hra se víc otevřela a na další branku necelá stovka diváků čekala jen do 5. minuty. Branka byla dost kuriózní. Hostující gólman Fečo chtěl rozehrát puk, ale trefil jen naproti jedoucího slávistu Michala Fortelku, od kterého se puk odrazil do prázdné branky (2:1). Od té doby Vary tahaly s menšími výjimkami za kratší konec provazu. Ve 34. minutě měla Slavia možnost na navýšení skóre, kdy byl v brejku faulován Luboš Brzák. Nařízené trestné střílení ale neproměnil. Avšak fandové nemuseli zoufat, protože do dvoubrankového vedení poslal pražský tým ve 37. minutě David Vyskočil (3:1).

V poslední periodě Karlovy Vary na Slavii opravdu vlétly. Domácí brankář Uhlík ale odolával a držel Slavii vedení. Slávističtí hráči také dobře bránili a západočeský tým se do tolika příležitostí nedostával. Posledním hřebíčkem do rakve Západočechů byl gól Tomáše Patzelta z 56. minuty (4:1). Západočeši poté už byli v křeči a s výsledkem nedokázali hnout. Tři body zůstaly v Praze.