Dorostenci poprvé zvítězili v nadstavbové části

K a r l o v y  V a r y - Soupeřem jim byl ostravský klub HC Sereza. Rychlý a pohledný hokej v první třetině přinesl pouze jednu branku. Přestože karlovarští dorostenci měli několik jasných příležitostí, poprvé se červené světlo rozsvítilo za jejich svatyní. Ve druhé části se ke slovu dostali i domácí. Vyrovnání přinesla využítá dvojnásobná přesilovka. Na konci akce na jeden dotek byl Pavel Kuběna. Závěrečné dějství patřilo gólově pouze Energii. V 54. minutě skóroval Kupka, tři minuty po něm definitivně rozhodl o varském vítězství Kalousek. Po třetinách 0:1, 1:0 a 2:0 získávájí karlovarští dorostenci za výhru 3:1 první body v nadstavbové části Nutella extaligy.
Extraliga dorostu, 40. kolo, pá 17.1.2003
Ostrava
3:1
31. Kuběna (Jakub Bauer, Kloz), 54. Kupka, 57. Kalousek (Kuběna) - 16. Klímek (Žibrita). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Franěk - Koskuba, Šulc. Diváci: 80.
Karlovy Vary: Jakubal - Mašek, Kupka, Štryncl, Karpíšek, Hůrka, Děkan, Kloz, Ozom, Kalousek, Jan Bauer, Kuběna, Petružálek, Moro, Račanský, Sedláček, Jakub Bauer, Sláma, Kostourek, Bašiaga, Kouba
Ostrava: Štěpánek - Košarek, Slanina, Bílý, Pala Roger, Němec, Rambousek, Vajda, Dobranský, Svačina, Žibrita, Klímek, Fojtík, Mikeš, Dušek, Pinčák, Moron, Sokol, Nor

Oba týmy vstoupily do utkání velmi svižně. Již na začátku druhé minuty se v jasné pozici ocitl Jakub Bauer. Tentokrát, ale rozhodně ne naposled, byl úspěšnější ostravský brankář Štěpánek. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou. V oslabení nestačil doklepnout do opuštěné části branky hostující Bílý. Po skončení přesilovky se ke slalomu odhodlal Pavel Bašiaga. S jeho, vcelku dobře provedeným blafákem, si s trochou štěstí opět poradil hostující góman. Zajímavá situace nastala v polovině třetiny. Na trestné lavici si svůj trest odpykával karlovarský Kuběna. V útočném pásmu se však překvapivě usadili právě hráči Energie. Ve výborných příležitostech se ocitli Jan Bauer i Kalousek. Proti byl opět vynikající Štěpánek. Když Vary nevyužily žádnou z řady svých šancí, musel přijít trest. Ke střele od modré se dostal ostravský kapitán Žibrita. Prudký puk ještě Jakubal stačil vyrazit. V následné strkanici se nejlépe zorientoval Lukáš Klímek a zajistil tak svému týmu vedení po první třetině.

Druhá část začala v o poznání pomalejším tempu. Hra se odbývala především ve středním pásmu, přibylo osobních soubojů u mantinelů. Do zakončení se více dostávali hosté. V tu chvíli podržel naděje energetiků výborně chytající Pavel Jakubal. Nejprve zneškodnil betonem chytrou teč Svačiny, posléze si poradil i s projektilem Němce. V 9. minutě dostali domácí obrovsku šanci na vyrovnání. Při dvojnásobné početní výhodě se dlouho nemohli přes výborně bruslící obránce soupeře prosadit. Až devět sekund před koncem přesilovky rozhráli Kloz, Jakub Bauer a Kuběna akci na jeden dotek. Posledně jmenovaný měl lehkou práci a s jistotou dopravil kotouč za brankovou čářu. V závěrečných minutách druhé třetiny ujel do samostatného úniku Žibrita. Ze souboje dorostence proti dorostenci vyšel vítězně, díky včasnému sklapnutí betonů, karlovarský Jakubal.

Závěrečná dvacetiminutovka již byla v řežii mladé domácí Energie. Nicméně pokusům Jana a Jakuba Bauerových výborný Štěpánek odolal. Nerozhodný výsledek vydržel i po obrovském závaru před ostravskou brankou, z kterého Kupka vytěžil pouze nastřelonou horní tyčku. Ihned po vhazování se už tento hráč mohl radovat doopravdy. Pohotová rána z levého kruhu proskočila Štěpánkovi mezi betony. O tom, že dva body zůstanou na západě Čech rozhodl svým další fantastikým zákrokem Pavel Jakubal. V oslabení se roztáhl na brankové čáře a uchránil před dotírajícím Duškem svou svatyni. Definitivní razítko na první vítězství v nastavbové části dal po ideální zpětné přihrávce od Kuběny Jan Kalousek. Závěr utkání se již dohrával pouze z povinnosti. Dorost HC Energie si tak mohl, spolu s necelou stovkou fanoušků, vychutnat v poklidu závěrečné sekundy vítězného duelu.