Dorostenci si vyšlápli na vedoucí Slavii, junioři padli v Boleslavi

S.dorost: HC Energie - HC Slavia Praha 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Junioři: BK Mladá Boleslav - HC Energie 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Po reprezentační přestávce dnes opět pokračovaly soutěže nejstarších mládežnických kategorií a především karlovarským dorostencům pauza evidentně prospěla. Dlouho vyrovnané utkání s lídrem tabulky bylo dlouho vyrovnané, obě mužstva dokázala smazat jednogólový náskok soupeře. O cenném vítězství rozhodli energetici až v poslední desetiminutovce, kdy vítězný zásah Vojty Tomečka (na snímku) stvrdil druhý gól Frka. Naopak bez bodu zůstávají junioři, přestože v Boleslavi po první části vedli o dvě branky.
Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, pá 13.11.2009, KV Arena
Slavia
5:3
1:1, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 2. Tomeček (Frk), 28. Frk (Tomeček, Sýkora), 36. Matyáš (Zadražil), 51. Tomeček (Frk, Zadražil), 54. Frk - 10. Kotyra (Moravec, Jeník), 29. Hellar (Tuma, Nedomlel), 32. Tomek (Kotyra, Jeník). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 49. Střely na branku: 33:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
Karlovy Vary: Rauscher - Hluchý, Valeš, Urbančok, Novák, Matyáš, Konečný, Vilhelm, Gombár - Táborský, Zadražil, Winkler, Sýkora, Formánek, Kubáč, Kverka, Svoboda, Tomeček, Beran, Frk, Záhora.
Slavia: Hamal (40. Mouček) - Šteiner, Jeník, Löbl, Knot, Růžička, Nedomlel - Tuma, Muller, Cikánek, Vacek, Kotyra, Tomek, Patočka, Moravec, Kadlec, Hellar.

Domácí nastoupili do zápasu za podpory hráčů vypůjčených z týmu juniorů, kteří mají svou pozici v současné době zajištěnou. Nebyl tedy problém využít posilu Frka a Kverky. Ačkoliv Slavia naskočila do utkání důrazněji, první branku se podařilo vsítit domácím. Frkovi se povedlo uvolnit a před brankou našel šikovně postaveného Vojtěcha Tomečka, který propálil puk za Hamalova záda. Vyrovnanou hru, ve které se do šancí dostávali hráči na obou stranách, překazilo až vyloučení Matyáše. Slavia svou přesilovku využila, když se po kombinaci Jeníka s Moravcem dostal k puku Martin Kotyra, který našel škvíru nad levým betonem chytajícího Rauschera. Druhé vyloučení první třetiny na straně Energie dopadlo pro domácí lépe. Rauscher si nepříjemné střely pohlídal, Cikánkova rána z úhlu proletěla nad brankou. Po první části se tedy do kabin odcházelo za srovnaného stavu 1:1.

Na začátku druhého dějství dostali domácí příležitost v podobě vyloučeného Moravce. Slavia ale důkladně bránila a téměř Energii nepustila ani do šance. Karlovy Vary si ale možnosti budovaly i ve hře v pěti. Hamala postupně vyzkoušeli Formánek i Gombár. Ani jednomu se ale nepodařilo hostujícího gólmana překonat. To se podařilo až o několik minut později Martinovi Frkovi, který vsítil puk po kombinaci Tomečka se Sýkorou. Pražané ale rychle odpověděli na obdrženou branku, když kotouč poslal nad beton Michal Hellar. Asistenci si tak připsali Tuma s Nedomlelem. Následně přišla další přesilovka pražského celku. Přihrávka mezi kruhy přišla vhod Václavu Tomkovi. Za pomoci Kotyry a Jeníka se tedy Slavia ujala vedení. Karlovarské branka nepoložila. Naopak. Ve 36. minutě se po přihrávce Zadražila zasloužil o srovnání zápasu Jakub Matyáš. I druhá třetina skončila nerozhodně, Slavii se nepodařilo využít ani přesilovku 5 na 3, která se jí na pár vteřin naskytla.

Do poslední části nasadili pražští trenéři do hry druhého gólmana. Začátek přinesl příležitost domácím, když byl Zadražil při samostatném úniku faulován a rozhodčí nakázali trestné střílení. Toho se ujal juniorský Frk, ale vystřídaný Mouček si ho ohlídal. Příležitosti v podobě vyloučených na obou stranách končily u gólmanů nebo mimo branku. Teprve v polovině třetí třetiny se podařilo Energii zvýšit stav na 4:3. Na Moučka po přihrávce Zadražila najížděl Frk a jeho střelu za gólmanova záda dorážel Vojtěch Tomeček. Svou převahu utvrdili energetici pátým gólem v třiapadesáté minutě, když se Martinovi Frkovi podařilo objet branku a propálit kotouč za Moučkova záda. Tečkou na závěr byla šarvátka, ze které hlavní aktéři Frk a Hellar odjeli s trestem 5 minut + do konce utkání.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): V první řadě bych chtěl klukům poděkovat za obrovskou bojovnost, se kterou do zápasu vstoupili. Myslím si, že naše vítězství je tak napůl zasloužené, všichni se snažili do puntíku plnit naordinovanou taktiku. Myslím, že s tím nasazením, se kterým do zápasu šli, si ty tři body zasloužili.