Dorostenci vezou z Poruby tři body

Dorost: Ostrava - HC Energie 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Po páteční prohře v prodloužení s Vítkovicemi na ledě malé porubské haly změřili své síly karlovarští dorostenci se Sarezou Ostrava, které patří v tabulce poslední příčka. V hlavní porubské hale si dorostenci vedli o poznání lépe. Vyrovnanou první třetinu vyhráli hosté 1:0. Na začátku druhé části zvyšoval svou první trefou v zápase Jan Putyera. Ve třetí části přidali karlovarští dorostenci další tři branky, čímž definitivně rozhodli o osudu utkání. Dorost Karlových Varů zvítězil na ledě ostravské Sarezy 5:0.
Extraliga dorostu, 20. kolo, so 3.11.2007
Ostrava
0:5
0:1, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 6. Sýkora (Kverka, Baar), 21. Putyera (Vaněk), 48. Chocholáč (Fusek), 49. Putyera (Flieger, Vaněk), 55. Baar (Kverka, Sýkora). Rozhodčí: Malíř - Macoun, Řezáč. Vyloučení: 4:4, navíc Kubáň (Sareza) 10 min OT, bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 19:34.
Ostrava: Kubáň (od 49. Konvička) - Večeřa, Paleček, Vojtek, Parma, Kupčík, Klimíček, Čahoj - Gonda, Kameníček, Šimkovič, Voznica, Kofroň, Miczek, Krupa, Blažej, Vidlák, Bytroň, Richter
Karlovy Vary: Habal - Schopf, Šik, Valeš, Schusser, Dlapa, Konečný, Liška, Funk - Frk, Putyera, Flieger, Sýkora, Vaněk, Baar, Vachovec, Hampl, Chocholáč, Kverka, Fusek, Záhora

Poslední Sareza Ostrava přivítala deváté Karlovy Vary. První střelu na gólmana si připsali karlovarští dorostenci, ale Chocholáč Kubáně nepřekvapil. Na druhé straně vypálil Blažej, ale jeho pokus Habal vykryl. O několik málo okamžiků později poslal Kofroň puk před bránu na Šimkoviče, ten minul bránu jen o kousek. V páté minutě se po chybě obrany dostali do úniku dva na jednoho střílející Vaněk, jehož střelu odrazil Kubáň, a dorážející Flieger, ale ani on úspěšný nebyl.

Voznica o chvíli později vypálil zpoza kruhu pro vhazování, ale Habal puk do sítě nepustil. Z následného protiútoku přihrál Kverka osamocenému Tomáši Sýkorovi, pro kterého již nebyl problém překonat Kubáně. V přesilovce doráželi na Habala jako vosy Šimkovič s Kofroněm, ale puk nedokázali zasunout do brány. Běžela patnáctá minuta, když Hamlp dorážel na ostravského gólmana, i když se jej snažili dostat od brankoviště tři ostravští. O minutu později ujížděl sám Richter, a ač byl faulován, přihrál Blažejovi, který však nevypálil přesně. V poslední minutě první třetiny jeli v tandemu Voznica s Richterem, ale prvně jmenovaný volil slabou střelu. Po první třetině byl stav 0:1.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, když v čase 20:46 dokázali překonat Kubáně podruhé. Ostravský brankář nejprve dokázal skvěle vyrazit střelu Vaňka, ale puk se po skrumáži před bránou dostal k Janu Putyerovi, který dokázal puk dotlačit do brány. Hosté převzali iniciativu a mohli přidat další branky. Kubáň postupně vychytal Frka s Vachovcem. Třetí gól mohl padnout kuriozně. Hampl nahazoval puk zpoza brány, jeho dráhu postupně měnili ostravský Čahoj a po něm hostující Flieger, ale Kubáň měl beton na správném místě. Ve dvacáté sedmé minutě se na jediného obránce Sarezy řítili dva Karlovarští, Flieger volil střelu, která se otřela o levou tyč brány. Další skvělý zákrok vytasil Kubáň proti Hamplovi, když mu puk holí odebral z hole, pak puk směřující do brány zastavil Čahoj. Největší šanci Sarezy zahodil Voznica, před kterým již po přihrávce Blažeje zpoza brány Habal ležel, ale ostravský útočník poslal puk jen do lapačky. Na druhé straně Kubáň skvěle vyrazil střelu Putyery, puk nabral směr vzhůru, aby nakonec skončil v bráně, ale kotouč rozvlnil síť po hře vysokou holí jednoho z hostujících hráčů. Poté se na ledě odehrávala bitva. Oba týmy předváděly rychlý hokej, ale šance si nikdo nedokázal vytvořit. Změnila to až dvojice Fusek Hampl. Ale nejprve zasáhl Kubáň, aby poté pomohl Čahoj svému gólmanovi. Po druhé třetině vedli hosté 0:2.

Do třetí části vstoupili ostravští mladíci s touhou po vyrovnání. Tlak vedl jen ke sporadické střelbě. V největší šanci se ocitl Šimkovič, který se ocitl sám mezi kruhy, ale puk poslal nad bránu ležícího Habala. Poté začali hrozit i hosté a dočkali se gólového efektu. Nejprve ve 48. minutě vyjel z rohu kluziště Martin Chocholáč a poslal puk přesně nad Kubáňovo rameno. V čase 48:42 nechala obrana Sarezy svého gólmana na holičkách. Flieger přihrál před bránu osamocenému Janu Putyerovi, který měl jen jeden úkol trefit puk, což se mu podařilo a Karlovy Vary vedly o čtyři góly.

Ostravský gólman se po čtvrté brance nechal vystřídat a navíc dostal za nesportovní chování desetiminutový trest. Do brány se postavil Dominik Konvička. Nového ostravského muže v masce dlouho hosté nezaměstnávali. Běžela 51. minuta, když Blažej vybídl ke střele Voznicu, ale jeho tečovanou střelu lapil bez problémů Habal. V končící 55. minutě se opět radovali hosté. Obranná fáze domácích opět selhala a nechala jet tři hosty na jediného obránce. Kverka přihrál puk Lukáši Baarovi, který poslal puk do prázdné klece. Čestný úspěch domácího týmu mohl zaznamenat Kameníček, ale v oslabení pálil zpoza kruhu jen do připravené lapačky gólmana hostí. Poslední velkou šanci měli Západočeši, když se v závaru před Konvičkou pokoušeli dostat puk marně do brány Vachovec, Záhora či Frk. Dorost Karlových Varů zaslouženě přehrál Sarezu Ostrava.