Dorostenci z ledu poslední Olomouce nevezou ani bod

Dorost: HC Olomouc - HC Energie 4:1 0:0, 1:1, 3:0
Překvapivě bez bodů odjeli karlovarští mladíci z ledu poslední Olomouce. Energie se sice dostala záslouhou Martina Chocholáče do vedení, ale Hanáci skóre dokonale obrátili a nakonec zvítězili 4:1. Západočeši jsou v tabulce extraligy dorostu se 34 body druzí.
Extraliga dorostu, 15. kolo, pá 19.10.2007, Olomouc
Olomouc
4:1
0:0, 1:1, 3:0
Branky a nahrávky: 28. Husák (Čada), 43. Kroseska (Mareček), 50. Mareček (Čada), 59. Študent (Čada) - 27. Chocholáč (Vachovec). Diváci: 80. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

V úvodní dvacetiminutovce byla o něco více aktivnější Olomouc, dostala se k několika dobrým střelám, gólman Endal byl ale bezchybný. Na první gól se tak čekalo až do 27. minuty. Zblízka dorazil puk do kasy domácích Martin Chocholáč, asistoval Vachovec. Neuběhly ani dvě minuty a bylo srovnáno. Čada našel na modré čáře Husáka, který po úniku přes útočné pásmo trefil levý horní růžek karlovarské branky. V polovině zápasu mohla jít Energie opět do vedení, to by ale nesměl stát v kase Olomouce Vrzala, jenž předvedl výtečný zákrok proti pokusu Švece. Těsně před druhou sirénou měli domácí dlouhou početní výhodu čtyř na tři, ale nevyužili ji.

Vstup do třetí třetiny vyšel daleko lépe Olomouci. Na konci 43. minuty v přesilové hře protlačil puk do branky po závaru Kroseska. Poté se začaly dít na olomouckém stadionu zajímavé věci. Rozhodčí několikrát vyloučil domácí hráče za hraniční zákroky, což se nelíbilo trenérovi Kohoutů. Hlavní arbitr tak kouče musel několikrát napomínat. Ve 45. minutě se Varům naskytla možnost přesilové hry pěti proti třem. Západočeši se sice drželi v útočném pásmu, zakončení se jim však nedařilo. V jednu chvíli hráli dokonce jen proti dvěma protihráčům, jeden domácí mladík se totiž zranil a zůstal ležet na ledě.

Při Olomouci stálo velké štěstí, ubránila se zuby nehty. A jak to už v hokeji bývá, chvíli na to vstřelila gól paradoxně ona. Deset minut před koncem se po geniální přihrávce Marečka z levé strany trefil z první pod víko Čada - 3:1. Hosté se snažili vstřelit kontaktní gól, ale nebylo jim přáno. Když už se dostali do nějaké větší šance, vytáhl se gólman Vrzala. Pět minut před koncem začala protestovat karlovarská lavička proti pozdním reakcím časoměřičů a nutno dodat, že oprávněně. Po celý zápas totiž pomocní rozhodčí vypínali čas asi o tři vteřiny později. Trenér Energie si vzal minutu a půl před koncem zápasu oddechový čas, odvolal gólmana a do pole poslal šest hráčů. Power-play ale Karlovým Varům nevyšlo, v čase 58:51 inkasovali do prázdné branky z hole Študenta počtvrté.