Dorostenci zvítězili potřetí v řadě

St.dorost: Bílí Tygři Liberec - HC Energie 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
I druhé letošní střetnutí s libereckými šelmami pro Karlovarské skončilo ziskem tří bodů. Pod Ještědem si na klidný průběh zápasu zadělali třemi brankami, z nichž ta z hole Ladislava Zikmunda se ukázala jako vítězná. Pětigólový příděl dokázali Tygři na konci druhé třetiny jen kosmeticky upravit.
Extraliga staršího dorostu, 46. kolo, pá 4.3.2011
Liberec
1:5
0:3, 1:2, 0:0
Branky a nahrávky: 38. Procházka (Mrázek) - 10. Čápek (Zikmund), 13. Zikmund (Čápek, Vrána), 15. Troška (Winkler), 26. Csamango, 30. Vrána L.. Vyloučení: 8:9, navíc Slavík (LIB) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:5, 1:5.
Liberec: Krejčí (41. Skřebský) - Mrázek, Jandejsek, Bednárik, Erlebach, Slavík, Beránek, Zedek, Pyrochta - Klíma, Havlas, Knap, Mikyska, Dlouhý, Psota, Belovič, Slivka, Langhammer, Žďárský, Simandl, Procházka
Karlovy Vary: Rauscher - Čoudek, Lintemer, Novák, Sturma, Svoboda, Troška, Vilhelm - Bečka, Csamango, Čápek, L. Vrána, Winkler, Ziegler, Zikmund, Gorčík, J. Vrána, Jirušek.

Do Svijanské areny přijeli ze západu Čech hráči staršího dorostu karlovarské Energie, kteří mají na prvním místě skupiny B velký náskok a také jistý postup do play-off. V Librci chtěli pouze zvýšit svůj náskok a opět dokázat, že do slabší skupiny druhé části sezony nepatří.

Do prvních šancí zápasu se ale dostávali domácí hráči, především lajna, které centruje Josef Mikyska. Ten se snažil ve třetí minutě uvolnit své spoluhráče do pěkných pozicí, konkrétně Matěje Psotu a Adama Dlouhého. Ani jeden z hráčů před brankou ale na puk nedosáhl a tak nemusel zasahovat ani gólman Denis Rauscher. O minutu později se do větší šance dostal Christian Vilhelm, který zkoušel štěstí od modré čáry, ale jeho střela neprošla přes brankáře domácích Krejčího. Po několika dalších šancích na obou stranách, do kterých se dostali domácí Beránek a karlovarský Csamango, otevřel skóre Bronislav Čápek, který se prosadil ve skurmáži před brankou po Zikmundově střele - 0:1.

Během následujících čtyř minut se podařilo hostům zvýšit svůj náskok na třígólový. První z těchto gólů vstřelil Jakub Vrána, který tečoval Zikmundovu střelu po kombinaci dva na jednoho - 0:2. Karlovarští se vzápětí dostali do přesilovky, kterou také neváhali využít. Winkler si v rohu počkal na Davida Trošku, který mu naběhl přesně před branku, kde přiťukl kotouč za Krejčího záda - 0:3. V sedmnácté minutě se do přesilovky dostali i domácí, ke konci zkoušel štěstí Michal Beránek, jehož střelu tečoval Marek Langhammer těsně vedle Rauscherovy klece. V poslední minutě měli ještě velkou šanci hosté, když se po Novákově střele puk kutálel po brankové čáře. Než ale stačil zasáhnout forvard Jakub Svoboda, obránci se této hrozby zbavili.

Druhá třetina začala vyloučením na straně hostů, čehož chtěli využít Belovič, Kouba a Simandl, kteří se ocitli v několika šancích, pokaždé ale selhali na brankáři Rauscherovi. Pak byla ale vyloučen Ivo Procházka z Liberce, což se Energii podařilo využít. Martin Ziegler střílel na Krejčího, který střelu pouze vyrazil, dorážku za jeho záda dostal Štěpán Csamango - 0:4. Ve třicáté minutě zahrozil zajímavou střelou Matěj Psota, Rauscher se ale po ní natahovat nemusel.

Na konci třicáté minuty se dobrým forecheckingem prosadil Lukáš Vrána, který vstřelil gól v oslabení - 0:5. Krejčího v brance Tygrů nahradil Daniel Skřebský. O tři minuty později měl šanci Jakub Klíma, který ale v nadějné pozici přestřelil. Tygři se tedy přes aktivitu dočkali úspěchu až v osmatřicáté minutě, když se kotouč se štěstí odrazil k Ivu Procházkovi, který ho zasunul za nepřipraveného Rauschera - 1:5. V poslední minutě se málem prosadil Josef Mikyska, po Psotově pasu ale byli před karlovarskou brankou úspěšnější obránci hostů.

Na začátku třetího dějství musel Skřebský zasahovat proti pěkným pokusům Trošky a Winklera, které gól ovšem nepřinesly. V šestačtyřicáté minutě se kolem Filipa Pyrochty prosmýkl Filip Winkler, který v souboji s brankářem později přišel o puk, když mu ho Skřebský vypíchl. Největší šanci první poloviny třetí třetiny měl ale Matěj Psota, jeohž střelu do šibenice pěkně lapil Rauscher.

V jednapadesáté minutě se Tygři dostali do přesilovky a po time-outu se málem prosadili Mikyska a Klíma, kteří ale na pěkné pasy svých spoluhráčů nedosáhli. Ke střele se tedy dostal až později Jandejsek, dorážku navíc psolal na branku Havlas, Rauscher ale hájil branku úspěšně. Ke konci už se Tygři díky oslabením přestávali prosazovat, Skřebský ale dokázal svou stoprocentní úspěšnost pěknými zákroky proti Novákovi, Winklerovi a Gorčíkovi.