Dorostencům se nájezdy nedaří, prohráli je i v Brně

St. dorost: HC Kometa Brno - HC Energie 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0) Podruhé v řadě a už pošesté v sezoně odešli starší dorostenci Energie z ledu poraženi v samostatných nájezdech. S Kometou ovšem prohrávali už o dvě branky, vyrovnat se jim podařilo díky brance a nahrávce Daniela Hrocha, a bod je tak alespoň částečným úspěchem.
Extraliga staršího dorostu, II.4, so 19.1.2013
Kometa Brno
3:2sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 4. Zohorna R. (Dymáček), 34. Král (Dymáček), 65. Garčic - 38. Osmík (Hroch), 41. Hroch. Rozhodčí: Vampola - Musil, Otáhal. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 103. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Kometa Brno: Jekel - Hájek, Koch, Štancl, Marcello, Švejda, Vlček, Zbořil - Denk, Kozel, Ondráček, Vaverka, Koblížek, Dymáček, Garčic, Dufek, Zohorna R., Král, Boltvan, Grünwald (C), Dvořák.
Karlovy Vary: Frček - Vaněk, Bláha, Priškin, Michálek, Rulík, Veverka (C) - Beránek, Dimitrov, Janás, Hroch, Gorčík, Petrov, Osmík, Janata, Čejka, Šafář.

Úvodní chvíle duelu pátého s devátým celkem tabulky se nesly v duchu klasického oťukávání a poctivé defenzivy. Tato pasáž hry ale skončila v závěru čtvrté minuty. Po buly v útočném pásmu Komety se puk zamotal mezi brusle Radima Zohorny a jednoho z karlovarských obránců. Domácí forvard se v situaci rychleji zorientoval a dokázal kotouč nasměrovat do odkryté levé části branky Frčka.

Za celou první třetinu byla k vidění jediná početní výhoda, hosté si v ní ale nedokázali vytvořit nic zaznamenání hodného. Od své přesilovky však byla Energie aktivnějším týmem a domácí brankář Jekel se musel ohánět. Aktivní byli především Gorčík nebo Osmík, stejně jako střely spoluhráčů však i ty jejich postrádaly větší nebezpečnost. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí hokejisté.

Stejně jako první dvacetiminutovka byla i ta druhá především o bojovnosti. Často se hrálo u mantinelů, hráči se přetahovali o puky. Před polovinou zápasu se do brejků na obou stranách dostali Garčic a Petrov, ani jeden však neuspěl. Skóre se nakonec měnilo v třicáté čtvrté minutě, kdy Tadeáš Král ze vzduchu sklepl nahození Dymáčka a poslal Kometu do dvoubrankového vedení.

Po druhé brance domácí ještě přidali na aktivitě, ze snížení se však necelé tři minuty před druhou sirénou radovali hosté. Daniel Hroch při rychlém protiútoku perfektně načasoval pas před branku na najíždějícího Martina Osmíka, který dokázal puk nasměrovat pod břevno domácí svatyně. Zrovna tento hráč si za svou aktivitu gól jistě zasloužil I po čtyřiceti minutách hry tedy Brno vedlo o jednu branku.

Do třetí třetiny vstupovali domácí v početní výhodě, která se však brzy ukázala být spíše nevýhodou. Po chybě Komety ve středním pásmu se do brejku dostal aktivní Daniel Hroch a i s trochou potřebného štěstí procedil puk skrz výstroj Jekela za brankovou čáru.

Zbytek třetí třetiny nabídl nejlepší podívanou zápasu. Na obou stranách se mohlo několikrát měnit skóre, buď však předváděli výtečné zásahy brankáři, nebo se střelcům nedařilo správně nasměrovat puk. Na karlovarské straně stále hrozila především trojice Gorčík, Hroch, Osmík, v dresu Komety byli hodně vidět třeba Král s Dymáčkem. Avšak neprosadil se nikdo a utkání dospělo do prodloužení.

V něm se dlouho nic moc zajímavého neděle, až zhruba minutu a půl před jeho koncem fauloval hostující Priškin a domácí si zahráli přesilovou hru. V ní však Kometa nedokázala pořádně zmáčknout protivníka a bylo jasné, že o bonusovém bodu rozhodnou až samostatné nájezdy.

V první sérii vynikli gólmani, neprosadil se karlovarský Hroch ani domácí bek Štancl. Ve druhé sérii se naopak povedlo vsítit branku jak Gorčíkovi, tak brněnskému Koblížkovi. Rozhodnutí přinesla třetí série. Energetik Vaněk si na Jekela nepřišel, zatím Richard Garčic s forhendovou kličkou uspěl a rozhodl o tom, že druhý bod zůstane na jihu Moravy.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Předváděli jsme kvalitní hokej. V této části sezóny narážíme na silné soupeře, ale hrál se vyrovnaný fyzicky náročný zápas. My i soupeř máme slušně poskládané mužstvo a záleželo na tom, kdo dá tu rozhodující branku. Nám puk dost poskakoval na brankové čáře a navíc jsme ke konci zápasu měli několik nebezpečných brejků, ale oni to vždy chytli. Díky šťastné ruce, jež sáhla po dobrých střelcích, kteří gól na nájezdy dali, jsme vyhráli. Dnes jsme měli větší vůli, tlak a chuť po vítězství oproti minulému zápasu. Něco jsme si v kabině řekli a kluci pochopili, že bez bojovnosti hokej nejde.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Domácí výborně nastoupili do první třetiny, kdy byli velmi agresivní, dohrávali osobní souboje a nám dlouho trvalo, než jsme se na to adaptovali. Ve druhé třetině jsme je dorovnali a rovnou bych řekl, že tato část patřila nám. Chtěli jsme zvýšit intenzitu pohybu a hlavně úroveň týmového výkonu. Naše vyrovnávací branka ovšem padla po dobré individuální akci. Další dějství nám nabídlo vyrovnaný obraz hry a utkání nakonec dospělo k nájezdům, což je naší celosezónní slabinou. Většinou je nevyhráváme.