Energetici nestačili na Ruské Rytíře v nájezdech ani podruhé

MHL: Ruští Rytíři Čechov – HC Energie Karlovy Vary 3:2sn (0:0, 1:2, 1:0 – 0:0)
Energetici za sebou mají první část druhého tripu roku 2013. V Čechově první utkání prohráli v samostatných nájezdech. Ani o druhém nerozhodlo šedesát minut. Energetici v něm doplatili na špatné vstupy do druhé a třetí třetiny, kdy po vyloučení jednoho ze Západočechů dali domácí rychlou branku. Svěřenci Karla Mlejnka ale dokázali druhou třetinu díky brankám Harkabuse a Kverky vyhrát, a tak branka Čechova z počátku třetí třetiny jen srovnávala stav. Kverka mohl dát dokonce dvě branky, ale trestné střílení v polovině druhé periody nepřetavil v branku. Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém se též nerozhodlo, takže o osudu bonusového bodu musely rozhodnout až nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí díky trefě Valerky v osmé sérii nájezdů. Mlejnkova družina tak jede do Stupina s prozatímním ziskem dvou bodů. Jediným úspěšným exekutorem v týmu Energie byl Vojtěch Šik.
MHL, 52. kolo, so 2.2.2013
Čechov
3:2sn
0:0, 1:2, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 21. Valerka (Tatalin), 42. Glotov (Chochlov), rozhodující nájezd Valerka - 25. Harkabus (Piskoř), 37. Kverka (Schusser, Novák). Rozhodčí: Beljaev - Šmakov, Tobolin. Vyloučení: 9:10 + Bogomolov (VIC) 10 min OT. Využití: 2:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Čechov: Samonov (v čase 27:19 na TS a na nájezdy Ivančik) - Glotov, Perminov, Pugačjov, Chochlov, Sabinin, Bogomolov, Vereščagin, Tatalin - Ivanov, Valerka, Kolyčev, Makarenko, Kudreman, Grudakov, Kljauzov, Osipov.
Karlovy Vary: Habal - Chalupa, Klimíček, Šik, Kvapil, Schusser, Gombár, Troška - Tomeček, Flek, Kverka, Novák, Harkabus, Vrána, Csamango, Švec, Piskoř, Gorčík, Zadražil.