Energetici odvetu s Čerepovcem zvládli, a vyhráli 3:0

MHL: HC Energie Karlovy Vary - Almaz Čerepovec 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Karlovarští hokejisté porazili v druhém utkání Čerepovec, a slaví zisk tří bodů. Na výhře měl velký podíl brankář Vladislav Habal, který zaokrouhlil počet vychytaných nul v letošní sezoně už na deset. Vítězný gól si připsal Marek Švec. Další utkání čeká energetiky prvního února, kdy se představí na ledě Čechova.
MHL, 50. kolo, út 29.1.2013, KV Arena
Čerepovec
3:0
1:0, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 4. Švec (Vrána), 53. Kohout, 60. Flek (Dvořák). Rozhodčí: Solovjov - Belko, Ondráček. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 450. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 3:0.
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Troška - Schusser, Chalupa - Šik (A), Dvořák - Kvapil - Flek, Kverka (C), Tomeček - Harkabus, Jurák (A), Novák - Švec, Vrána, Kohout - Piskoř, Zadražil, Csamango - Beránek
Čerepovec: Artemev - Svijazov, Sizov, Denisov, Peršin, Sitnikov, Sacharusov, Anošenkov - Kuvajev, Gimbatov, Karlin (A), Zicharev, Lochanov, Sokolov (A), Chabarov, Zajcev A., Čuviljajev, Vicharev (C), Mojsejev

Karlovarským nemohl začátek zápasu vyjít lépe. Už po třech minutách se totiž mohli radovat z prvního gólu. O ten se postaral Marek Švec, jehož přihrávku před branku si do sítě srazil obránce Svijazov. Hrál se celkem vyrovnaný hokej, po úvodní brance ale moc šancí k vidění nebylo. Až ve 12. minutě mohl zvýšit Vrána, ke kterému se nečekaně odrazil kotouč. Střelu do opuštěné branky ale zblokoval jeden z obránců Čerepovce.

O chvíli později zářil na druhé straně Habal, který vychytal Zajceva, jehož nechali domácí hráči trestuhodně projít až před brankoviště. V 18. minutě poslal Harkabus pas před branku, osamocený Novák ale poslal puk mimo. Po první třetině tak energetici drželi těsně vedení.

Ve druhém dějství bylo k vidění několik zajímavých příležitostí, ani jeden z brankářů se ale překonat nenechal. Jako první musel úřadovat Artemev, který dokázal vleže zachytit Kverkův oblouček, kterým se ho snažil domácí kapitán přehodit. Ve 30. minutě mohl skórovat Csamango, jeho teč ale v brance neskončila, na rozdíl od hráče samotného. Videorozhodčí potvrdil, že se o gól nejednalo.

Habal zase ukázal své umění, když stihl zareagovat na nebezpečnou teč Gimbatova. Ve 35. minutě se Jurákovi podařilo gólmana Artemeva překonat, puk se ale odrazil od tyčky. Karlovarští měli větší šance, zvýšit náskok se jim ale nepodařilo, a tak byl zápas před třetí třetinou stále otevřený.

Krátce po jejím zahájení neudržel Artemev střelu od modré, a v brankovišti se strhla mela. Puk skončil v brance, rozhodčí ale gól neuznali. Otěže poté přebrali hosté, kteří chvílemi vůbec nepouštěli energetiky z jejich obranného pásma. Do dobré šance se dostal Čuviljajev, Habal ale jeho střelu z mezikruží vyrazil. V 53. minutě se před brankou dostal k puku Martin Kohout, a poslal ho pod víko.

Od té chvíle si domácí hlídali tempo hry a drželi kotouč. Čerepovec měl sice ještě k dispozici přesilovku, nic z ní ale nevytěžil. Třicet šest sekund před závěrečnou sirénou ujel obraně Almazu Jakub Flek, a překonal brankáře potřetí. Energie tak zvítězila 3:0, a oplatila svému soupeři porážku z předešlého utkání.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary) V dnešním utkání jsme předvedli lepší pohyb a nasazení. V přípravě na utkání odvedl velmi dobrou práci můj kolega Tomáš Mariška, který rozklíčoval forčekink soupeře. Dopoledne jsme se na to připravili, a myslím, že nám to dnes hodně pomohlo. Když se na zápas připravíme, ale hráči nebudou mít pohyb a nasazení, tak to půjde těžko. Dnes to hráči měli, což se samozřejmě projevilo na výsledku.