Energetici si s chutí zastříleli, Třebíč si odvezla bůra

HC Energie Karlovy Vary - SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Po dvou zápasech, kdy se Energii nepodařilo naplno bodovat, chtěli Karlovarští vše napravit a na Třebíč vlétli opravdu zhurta. Podařilo se jim výborně vstoupit do všech třetin, čímž nedali soupeři žádnou šanci. Nakonec se jim podařilo vstřelit pět branek, přičemž premiérovou soutěžní za A-tým si připsal navrátilec do sestavy Daniel Krejčí.
WSM Liga, 3. kolo, so 16.9.2017
Třebíč
5:1
2:0, 2:1, 1:0
Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Balán), 20. Krejčí (Sičák, Vachovec), 24. O. Beránek, 29. Balán (Krejčí), 41. Podlipnik – 29. Horký (R. Erat, Dolníček). Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 2250. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Karlovy Vary: Novotný – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, Šafář – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Kverka, Stloukal, Gríger – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – O. Beránek, Davídek, Kohout.
Třebíč: Dostál – L. Vágner, Kaláb (A), F. Král, D. Mikyska, Čejka, Půža – R. Erat (A), Dolníček (C), Horký – Vodný, T. Havránek, Kristl – Kusko, Jan Wasserbauer, Gajarský – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Bez jediného bodu, s takovým pocitem přijela v sobotu do Karlových Varů Třebíč, a určitě tuto statistiku chtěla napravit. Začátek ale hostujícímu týmu vůbec nevyšel. Podobně jako proti Vsetínu začaly Karlovy Vary od prvních minut velmi aktivně, díky čemuž si vytvořili domácí hokejisté spoustu šancí a brankáře Dostála zasypali mnoha střelami. Ani ne po čtyřech minutách jedna z nich skončila úspěšně za ním, když v úniku zakončil přesně Tomáš Rachůnek a rozradostnil domácí fanoušky.

Úvodní část se i nadále nesla hlavně ve znamení karlovarských šancí, brankáři Novotnému hokejisté Horácké Slavie příliš starostí nenadělali. Několikrát se energetici dostali také do přečíslení, což nebylo něco, na co by se extra připravovali. Předně se počítalo, že Třebíč bude hlavně bránit a sama zkusí těžit z brejků. I když se ale nakonec hosté kupředu dostali, většina jejich akcí končila za modrou čarou, obrana Karlovarských byla pevná. Do té se také po lehkém zranění dostal Daniel Krejčí, a připsal si tak první ostrý start.

Už to vypadalo, že si Energie odnese do první přestávky jednobrankový náskok, tyto plány ale zhatily společně dva hráči. Na straně hostí vyloučený Čejka a následný úspěšný střelec Daniel Krejčí, který tak návrat do sestavy oslavil pro něj velmi radostně.

Jestliže chtěla do druhé třetiny Třebíč vnést něco jiného, tak se ji to hned zkraje nepodařilo. Podobně jako v předchozí části totiž začali domácí aktivně a prakticky po stejném čase se jim podařilo skórovat, střelou pod víko se krásně prezentoval Ondřej Beránek. S postupem času začal být zápas ještě zajímavější, rozhodčí se toho vůbec nebáli, a co chvíli posílali hráče na trestnou lavici. Nejprve z toho těžili domácí, kteří využili početní výhodu zásluhou Stanislava Balána, avšak o necelou půlminutu později odpověděl trochu se štěstím Luboš Horký.

Pokračovalo se v hodně divokém tempu, oba týmy se soustředily především na útočení a vzadu zůstávalo poměrně dost otevřeno, nějak se ale již nedařilo někdy i obrovské okno v obraně využít. Jak Novotný, tak i Dostál se rozhodně nenudili a předváděli hezké a ne zrovna lehké zákroky. Převaha byla ale stále na straně domácích, kterým se s tříbrankovým náskokem hrálo lehce, hosté to měli o poznání těžší.

V první a druhé třetině trvalo domácím vstřelit branku vždy necelé čtyři minuty, v té třetí stačilo čtyřiapadesát vteřin. Matic Podlipnik poslal z mezikruží nikterak tvrdou ránu, brankáři Dostálovi ale projel pod pravým betonem až do branky a KV Arena slavila pátou branku. Ačkoliv to moc nevypadá, ale v obraně hosté nedělali takové chyby jako v útoku. Ve třetí části se prakticky k ničemu nedostali, Karlovarští si s nimi v obraně dělali, co chtěli, brankář Novotný se poměrně nudil. Do konce zápasu se prakticky nic nezměnil, a tak si Energie připsala první tříbodovou výhru v letošní sezoně.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, že nás čeká další houževnatý soupeř, který má tým plný mladých hráčů z Komety Brno. Vstoupili jsme do utkání aktivně a podařilo se nám rychle vstřelit dvě branky. Tím jsme se uklidnili a do pohody se hodili i hráči, kterým to tolik nelepilo. V předchozích zápasech nám nešly přesilovky a teď jsme se dvakrát trefili. Dobrý úvod a branky v přesilovkách nás dostali do utkání a následně jsme byli lepším týmem. Jsem rád za tři body a chtěl bych poděkovat divákům, kteří jak pevně věřím, nás budou podporovat i nadále.

Martin Sobotka (HC Horácká Slavia Třebíč): Hodnocení zápasu z naší strany? My jsme věděli, že Karlovy Vary mají silný tým, a na to jsme se snažili připravit. Naším cílem bylo co možná nejdéle vzadu hrát na nulu. To se nám sesypalo hned ve čtvrté minutě, když jsme poprvé inkasovali. Více méně, my jsme se velice těžce dostávali do zakončení. Domácí byli lepší v osobních soubojích, jak v útočném, tak obranném pásmu. Mě mrzí chyba, když jsme pustili soupeře do tříbrankového vedení. Pak už jsme neměli šanci a ve třetí třetině se utkání už jen dohrávalo. Musím soupeři pogratulovat k vítězství, byl lepší a vyhrál jednoznačně. Pro náš mladý tým, to ale byly cenné zkušenosti, které získal.