Energetici si vyšlápli na Minsk, vyhráli 6:0!

MHL: HC Energie Karlovy Vary – Junosť Minsk 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Vysokou výhrou o šest branek si zpříjemnili hráči karlovarské juniorky sobotní odpoledne. Beznadějně poslední Minsk v některých fázích utkání sice kousal, ale domácí obrana si dokázala poradit. Cennou posilou byli pro trenéra Karla Mlejnka Michal Vachovec s Petrem Koblasou, hráči ošlehaní zkušenostmi z české extraligy. Oba si v sobotním zápase připsali po gólu a pomohli k vysoké výhře.
MHL, 33. kolo, so 24.11.2012
Junosť Minsk
6:0
2:0, 1:0, 3:0
Branky a nahrávky: 7. Kohout (Vrána, Flek), 17. Zadražil (Klimíček), 23. Kvapil (Vachovec, Koblasa), 50. Jurák (Flek), 52. Vachovec, 57. Koblasa (Vaněk, Kvapil) . Rozhodčí: Sojin - Ondráček, Štechmüller. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 656. Střely na branku: 32:15. Průběh utkání: 6:0.
Karlovy Vary: Habal - Klimíček, Šik, Kvapil, Dvořák, Troška, Chalupa, Gombár - Koblasa, Vachovec, Tomeček - Flek, Jurák (C), Vaněk - Zadražil, Sýkora, Novák - Harkabus, Vrána, Kohout.
Junosť Minsk: Borodulja - Nemenjonok, Grin, Rybačuk, Ževločenko, Kozlov, Kravčenko, Beljaj - Linnik, Kaskov, Abmjotka, Želnerovskij, Kogalev, Vasko, Kaškar, Žuraljov, Valkov, Kremzukov, Karakulko, Indra.

Poprvé od 29. října se v KV Areně znovu otevřely brány MHL. Energetici přivítali Junosť Minsk, poslední tým tabulky Západní konference MHL. Oba týmy věděly, do čeho jdou, jelikož se potkaly v deseti dnech už potřetí.

Samotný zápas začal tlakem Energie, která nastoupila do utkání jako jasný favorit. Minsk nevěděl, jak rozjeté energetiky strážit, a tak hráči běloruského týmu i faulovali. Poprvé se Energie prosadila v sedmé minutě, trefil se Martin Kohout, který využil akci rozvinutou po dobré práci Klimíčka ve středním pásmu. Puk se po několika přihrávkách dostal právě k mladému útočníkovi a ten už neměl se zakončením do prázdné branky žádný problém.

Po několika šancích domácí Energie se dostal v 17. minutě před Habala Želnerovskij. Ani ten se však z vyložené pozice neprosadil. Z protiútoku pak Klimíček vystřelil do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil k volnému Matěji Zadražilovi, jehož střelu k tyčce zastavila až síť za Boroduljou.

Rychlý vstup do druhé periody v podání domácího celku potvrdil Tomáš Kvapil. Ten se jako obránce dostal do nezvyklé pozice mezi kruhy, kde si ale poradil náramně a hned po dvou minutách hry zvýšil náskok svého týmu. Energie pak ještě chtěla přidat čtvrtý zásah, ale Borodulja byl jasně proti. V druhé polovině prostřední části to pak byl Minsk, kdo tlačil. Jeho hráči však nedokázali překonat dobře fungující obranu a kvalitního brankaře Habala.

To vstup do třetí periody se energetikům osladit brankou nepovedl. Naopak dva domácí hráči odešli po sobě na trestnou lavici, takže Energie hrála v oslabení. Minsk se však neprosadil. Diváky bavil Borodulja. Brankář Minsku rád kličkoval s pukem, což se mu ve 46. minutě málem vymstilo, když trefil Patrika Nováka, který jen se štěstím branku netrefil.

Pak ale přišly branky. 50. minuta - Roman Jurák doráží střelu Jakuba Fleka do odkryté branky, 52. minuta – Michal Vachovec čistí všechny pavučinky v pravé horní spojnici branky za Boruduljou, 57. minuta – celé dílo dokonává Petr Koblasa střelou z pravého kruhu. Energetici tak s klidem vyhráli a odnesli si 3 body do tabulky.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Chtěl bych naše mužstvo pochválit, protože si myslím, že tyto zápasy nejsou jednoduché. Hráči samozřejmě někde v podvědomí mají, že hrajeme se soupeřem, s kterým musíme bodovat naplno, pokud chceme na konci sezony pomýšlet na vyšší příčky. Tlačili jsme na hráče, abychom odehráli co nejlépe třetí třetinu, a to se nám výsledkově podařilo. Věříme, že stejným způsobem nastartujeme i zítřejší utkání.