Energetici umožnili chemikům Vánoce s holými tvářemi

Energie - Litvínov 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)
Ani dvě trefy Jana Košťála v přesilových hrách pět na tři nepomohly Energii ke zlomení série neúspěchů, kterých se po derby s Litvínovem nakupilo už pět v řadě. V živelném utkání Karlovarští dvakrát smazali náskok soupeře a po Skuhravého brance ve 27. minutě zavládl na střídačce optimismus. Ten se ale brzy změnil v nepříjemné vystřízlivění, když Litvínov řadu nevyužitých karlovarských šancí potrestal svými důraznými trefami z předbrankového prostoru, kterými otočil utkání ve svůj prospěch.
O2 extraliga, 30. kolo, st 19.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
3:5
1:2, 2:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Košťál (Kumstát), 26. Košťál (Řezníček), 27. Skuhravý (Kumstát) - 5. Jenáček (Punčochář), 19. Reichel (Jánský), 33. Poživil, 45. Kubinčák (Jenáček), 51. Reichel (Lukeš). Rozhodčí: Polák - Chytil, Čech. Diváci: 2510.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Duben, Grof, Němec, Prošek, Mudroch, Řezníček - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kristek, Skladaný - Milan Procházka, Pech, Zucker - Bahenský, Melenovský, Hluchý.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Poživil, Hranáč, Punčochář, Vobořil, Skuhrovec, Tůma - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, Branda, Jenáček - Tomas, Benda, Trávníček - J. Černý, Rindoš, Sklenička.

Domácí začali tradičním náporem a již na začátku třetí minuty se objevil mezi kruhy osamocený Hluchý. Jeho přesně umístěnou střelu, ale Hubl se štěstím vyrazil. Nápor borců v zeleném ale zastavil faul Proška. Litvínov přesilovou hru využil krásnou kombinací na jeden dotek, kdy se kotouč dostal po ose Punčochář, Branda, Jenáček od modré čáry, přes pravý kruh pro vhazování k levé tyči, kde už čekala hůl autora branky. Karlovy Vary se ale nevzdaly a útočily dál. Odměnou jim byl gól vstřelený o pouhou minutu déle. To Kumstát nahrál od pravého mantinelu, naprosto osamocenému Košťálovi, který stál na kraji brankovišti a propašoval puk mezi betony litvínovského brankáře. Zajímavý moment se udál na konci desáté minuty, kdy hákoval Šlégr domácího útočníka. Hlavní rozhodčí Polák zrovna sledoval jinou situaci na ledě a tak tento zákrok neodpískal. Až cirka po deseti sekundách hry, kdy Polák bruslil s píšťalkou v ústech, mu gestem napověděl čárový sudí a Polák konečně foukl a vyloučil hostujícího Šlégra. Ve třinácté minutě byl vyloučen domácí kapitán a o minutu déle jeho kolega. Pro Litvínov se tak naskytla výborná příležitost jít do vedení. O tu se ale Severočeši připravili sami, když při dorážení zbytečně sekl Jánský do domácího gólmana, za což si šel na dvě minuty posedět na trestnou lavici. V čase 18:06 si tuto šanci ale znovu připravili. Hostující kapitán Reichel ujel domácí obraně a jak známo, tento bývalý reprezentant se v těchto situacích příliš nemýlí. Po jeho bekhendové kličce běložlutí opět vedli.

Zpočátku druhé třetiny mohli Západočeši srovnat. Přečíslení tří na jednoho ale nedokázali přetavit ve vyrovnávací trefu. To se jim ovšem povedlo o čtyři minuty déle. Během těchto čtyř minut se Litvínovu pouze jednou podařilo vyhodit na icing. Jinak se gumový projektil pohyboval pouze kolem brankoviště litvínovského brankáře. Vyrovnávací branku vstřelil Košťál po závaru před brankou. Chvilku na to dokonce otočil skóre ranou od modré čáry Skuhravý. Od této doby se obrázek hry otočil o 180°. Litvínov útočil a dobýval zelenou klec. Po nastřelené tyčce se jim to nakonec povedlo v čase 32:24, když se v chaosu ve varském brankovišti puk poodrážel záhadným způsobem za brankovou čáru. - 3:3. V polovině šestnácté minuty se hlouček litvínovských fanoušků rozhněval. Při přesilové hře domácího týmu se po přerušení hry pustili do jednoho domácího útočníka dva obránci Litvínova. Vznikla tak přesilovka 5 na 3. Tu ale Severočeši přečkali a vyřešili poměrně s přehledem. Půl minuty před koncem se zčista jasna před Mensatorem objevil osamocený Punčochář, svoji kličku ale nedokázal zakončit mezi tři tyče. Před třetí třetinou tak stav byl nadále vyrovnaný a osud tohoto utkání zdaleka neznámý.

Ve třetí třetině se obě mužstva snažila o útočný hokej. Ale mezi zajímavější situace patřilo jen zranění čárového rozhodčího, který dostal hned po buly hokejkou do obličeje. Po krátké pauze se však vrátil, aby dále vykonával na ledě svoji funkci. V čase 44:53 při vlastním oslabení Jenáček vyvážel po levém křídle, z kruhu nahodil na Mensatora a Kubinčák horní hranou hole lehce a přesně tečoval nad beton domácího muže s maskou. - 3:4. Obě mužstva nadále pokračovala v útočném pojetí hokeje. Z této situace těžil opět Litvínov. Osm minut před koncem totiž zásluhou druhé trefy „Albi“ a špatného důrazu domácí obrany před vlastní bránou. Karlovarským nelze upřít snaha vyrovnat. Však po této brance okupovali častěji útočné pásmo. Vždy jim ale chyběl kousek k založení akce či úspěšnému zakončení.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Utkání se nám nevydařilo. Měli jsme je sice dobře rozehrané, ale srazil nás smolný gól na 3:3. Po další inkasované brance už nebyly síly na zvrat."

Jaroslav Hübl st. (Litvínov): "Poprvé v sezoně si užíváme vyhraný zápas venku, přestože jsme měli dvakrát více vyloučených, a dokonce tři oslabení ve třech. Musím poděkovat hráčům za předvedený výkon."