Energetiky venku opět zradila koncovka

HC Rabat Kladno – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
K l a d n o - V posledních čtyřech utkáních na kluzištích soupeře vstřelili karlovarští hokejisté jen dvě branky, a to při porážce v Třinci. Poté co se energetici netrefili ani jednou v duelech ve Znojmě a v Liberci, odjíždějí se stejnou bilancí i z Kladna. Přímý soupeř o postupovou osmičku tentokrát Západočechy přehrál především díky výborné produktivitě a lepším nástupům do druhé a třetí třetiny.
Tipsport Extraliga, 43. kolo, út 24.1.2006
Kladno
3:0
0:0, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 22. Ševc (Kalla, Martin Procházka), 43. Kalla (Kuchler, L. Procházka), 46. Tlustý (Zeman, Špelda). Rozhodčí: Minář - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 8:9, navíc Dobroň, Skuhravý (oba KVA) oba 10 min OT. Využití: 1:0. Diváci: 2129.Průběh utkání: 3:0.
Kladno: Orct - Ševc, Evan, Zeman, Špelda, L. Procházka, V. Čech, Hájek - Bílek, Patera, Martin Procházka - Tlustý, Gardoň, Hluchý - Michael Frolík, Kalla, Kuchler - Látal, Kazatel, Besser
Karlovy Vary: Mensator - Němec, J. Řezníček, Dobroň, Duben, Macholda, Krajíček - Dvořák, Kraft, A. Nedorost - Kumstát, Hurtaj, Pavelek - Skuhravý, Alinč, Košťál - Milan Procházka, Pech, Selingr

Karlovarští trenéři si po delší době mohli dovolit vyslat do boje čtyři útočné formace, zato obrana se musela obejít bez důrazu Libora Ustrnula. Ani návrat většiny nemocných forvardů do sestavy Energie však neznamenal zlepšení střelecké potence. A protože ani domácí buldoci se svou produktivitou také chlubit nemohli, byli dlouho jedinými hvězdami utkání oba brankáři.

Jako první se musel činit domácí Orct, jenž zneškodnil nájezd tří energetiků na jediného obránce. Zakončujícím hráčem byl Zdeněk Pavelek. Od samého začátku byl v permanenci i Mensator. Ten nejprve jen sledovat jak Zeman míří těsně vedle tyče a vzápětí tečuje nahození Martina Procházky nad branku. Posléze jej už naostro otestovala překvapivá rána Špeldy od modré čáry.

Přestože se zdálo, že měli hosté v první části více ze hry, na střely i vyložené šance byla vstupní dvacetiminutovka vyrovnaná. Blízko k vedení měli totiž v průběhu 18. minuty obě mužstva. V samostatném úniku ale nedokázal přesně zakončit Kumstát a ani v protiútoku osamocený Bílek nemohl být se svou střelou spokojen.

Gólový náboj dostalo střetnutí hned po přestávce. Sudí Minář usadil k trestoměřičům Krafta a chvíli nato i produktivního obránce Dobroně. Podobně disponovaný kanonýr v barvách Kladna Martin Ševc pak potřeboval necelou půlminutu, aby od modré propálil chumel clonících hráčů.

A mohlo být i hůř, kdyby v pokračující přesilovce trefil Gardoň odkrytou karlovarskou svatyni. Naději hostů na úspěch držel až do začátku závěrečného dějství především Lukáš Mensator, jenž vychytal v přesilovce kombinujícího Martina Procházku i pálícího Zemana. Nepovedenou herní pasáž v podání Karlovarských dokumentoval Kuchler mířící ve vlastním oslabení do tyčky.

Konec všem nadějím znamenala 42. minuta. Vyrovnání odmítl dalekonosnou dělovkou Kumstát i dorážející Hurtaj. Na druhé straně si naopak s bezmocným Mensatorem pohrál Jaroslav Kalla a když za další tři minuty využil poskytnutou výhodu u tyče hlídkující Tlustý, začalo se na Kladně slavit.

Energii nešla upřít snaha. Jenže Středočeši několik ošemetných skrumáží před Orctem ustáli. Neprosadil se ani důrazný Kraft a drobná potyčka Kumstáta s Čechem už na výsledek vliv mít nemohla vůbec.

Zatímco se Rabat opět vrátil do hry a na svého nedělního soupeře už ztrácí jen dva body, Karlovým Varů se velký sen opět o trochu vzdálil.

Zdeněk Müller (Kladno): "Hrajeme stále o play off a pouze výhra v dnešním zápase nám zanechala naději. V první třetině byl hokej hodně vyrovnaný, ale od druhé třetiny se vývoj zápasu přikláněl na naši stranu a postupem doby jsme měli jasně navrch. Jsem rád, že jsme navíc dokázali uchránit čisté konto, protože v předchozích utkáních se nám nedařilo a navíc chyběla síla."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Z naší strany to jistě nebyl nejlepší výkon. Již druhý zápas venku jsme nedali gól a zvláště se trápíme s velice bídnou produktivitou. Do Kladna jsme jeli s cílem bodovat, ale bohužel na našich hráčích byla přílišná křečovitost a s postupujícím časem i velká nervozita. Náš tým je složen většinou z bojovníků, ale chybí nám koncový střelec a bohužel v posledních zápasech je tento handicap velmi patrný."