Energie dobyla Slezsko, Frýdek pokořen s nulou

HC Frýdek-Místek - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Energetiky čekal ve 40. kole výlet až na Slezsko, kde se představili na ledě aktuálně desátého Frýdku-Místku. Západočeši si nad soupeřem vypracovali převahu již od prvních momentů a několikrát byli velice blízko ke vstřelení úvodního gólu, chyběla však přesná koncovka. V úplném závěru první periody se ale prosadil Petr Stloukal (v zápase 2+2) a od toho okamžiku již Energie plně ovládla průběh utkání. Pomalu, ale jistě, přidávala další branky a nakonec s jistotou vítězí 4:0. Úspěšný debut v karlovarském dresu si odbyl Petr Šenkeřík, který si připsal i premiérovou asistenci.
WSM Liga, 40. kolo, st 17.1.2018
Frýdek-Místek
0:4
0:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 20. Stloukal (Kverka, M. Rohan), 22. Podlipnik (Stloukal), 45. Stloukal (Šenkeřík, Kverka), 55. Kohout (Sičák, Stloukal). Rozhodčí: Dědek, Zbořil – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4, navíc Balán (KVA) 10 min. Využití: Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1237. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:4.
Frýdek-Místek: L. Daneček (45. Strmeň) – Zahradníček, Bartko, Pastor, Haman, Piegl, Matyáš, D. Stránský – J. Kalus, Pechanec, Štumpf – Kvasnica, Mikulík (C), Martynek – Kofroň, Bajtek, Klimša (A) – Przybyla, Franek
Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, Kovačevič, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, Tuominen, A. Rulík

Úvodní minuty patřily hokejistům Frýdku-Místku, kteří byli o něco aktivnější, ale žádnou větší šanci si nevypracovali. Poté se postupně hra vyrovnala a naopak to byli Západočeši, kteří začali trávit více času v útočném pásmu. Na hráčích Karlových Varů nebyla ani příliš znát náročná cesta, kterou včera absolvovali. Kvůli zácpě na dálnici dorazili do Frýdku-Místku až těsně před půlnocí.

V sedmé minutě se dostali hosté do první velké šance. V brance Slezanů ale zazářil Lukáš Daneček, když zneškodnil samostatný únik Tomáše Rachůnka. Přesto to byli hosté, kteří šli jako první do vedení. Puk prošel za Danečkova záda po akci z pravé strany, autorem branky se stal Petr Stloukal.

Skvěle se povedl Karlovým Varům vstup do prostřední třetiny. Ve 22. minutě z hranice pravého kruhu napřáhl Matic Podlipnik a kotouč zapadl po jeho tvrdé ráně přesně do růžku Danečkovy branky. Vzápětí mohl snížit Daniel Štumpf, proti jehož střele předvedl Filip Novotný hodně nejistý zákrok. Puk pouze škrtl lapačkou a ten nakonec obloukem proletěl nad břevnem.

Sedm minut před koncem druhé třetiny se do dvou palebných pozic dostal David Klimša, ale pokaždé mu stál v cestě brankář Novotný. V závěru druhé třetiny hráli Slezané po druhém faulu Balána v zápase přesilovku. Nejprve v ní mohli inkasovat, ale Karlovarští nesehráli přečíslení tří na jednoho dobře a ani nevystřelili. Hned poté se dostal do velké šance Pechanec, který byl před Novotným úplně sám, ale puk za něj propasírovat nedokázal.

Třetí třetinu odstartoval trest pro Stanislava Balána za hrubost a osobní desítka za nesportovní chování. To už na trestné lavici seděl také domácí Franek, takže se hrálo čtyři na čtyři. Více prostoru na ledě využili Energetici, střelou mezi betony se už podruhé v zápase prosadil Petr Stloukal. Na to domácí střídačka zareagovala střídáním brankářů, místo Danečka se do branky postavil Jan Strmeň.

Také on jednou musel lovit puk z brány, v 55. minutě se prosadil Martin Kohout, který skóroval po objetí branky a uzavřel skóre zápasu na konečných 4:0 pro Energii. Karlovy Vary zůstávají v tabulce WSM Ligy druhé za Českými Budějovicemi, Frýdek-Místek si také zachoval svou pozici, je desátý.

Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Dnešní zápas, myslíme si, že ten výsledek 4:0 je trošku proti nám krutý, protože si myslím, že jsme podali hodně kvalitní výkon proti soupeři, který má nakročeno do extraligy. Byli jsme rovnoměrným soupeřem, si myslím, ale v klíčových momentech, což byl většinou důraz před bránou. Gratulace soupeři, hrál výborně, hrál, co potřeboval. Odehráli šedesát minut, my jsme udělali pár chyb, které nás stály trochu příznivější výsledek.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Výsledkově se to utkání hodnotí dobře. Předvedená hra z naší strany nebyla špatná, byly tam nějaké okýnka. Jsme rádi, že když jsme vážili tak dlouhou cestu, včera jsme sem cestovali přes jedenáct hodin. Jsme rádi, že odvážíme tři body. Domácí hráli velmi dobře, byli organizovaní, nebylo to pro ně jednoduché. Myslím si, že základ dnešního úspěchu byl výkon Filipa Novotného, který nás neskutečně podržel. Svým výkonem si jednoznačně zasloužil nulu. Chtěl bych ocenit a poděkovat fanouškům, kteří vážili takovou cestu v tomhle počasí přes celou republiku. Podporovali nás, patří jim velký dík. Jsme rádi, že odvážíme tři body.