Energie nedala Moře šanci, rozhodla první třetina

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 6:2 (4:0, 0:0, 2:2)
Poslední domácí utkání play-out, v němž se mohla Energie připravit na veledůležitou baráž. A začala opět skvěle. Už po dvaceti minutách vedla o čtyři branky a zápas bezpečně kontrolovala. Ve zbylých dvou třetinách si dovolila výrazně polevit, ale i tak nakonec ještě dvě branky přidala. Nakonec zvítězila v poměru 6:2 a v příštím domácím utkání už bude hájit extraligovou pozici při barážových bojích.
Tipsport extraliga, OUT5, ne 19.3.2017
Olomouc
6:2
4:0, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Skuhravý (Gorčík, Kindl), 8. Stloukal (Gorčík, Tuominen), 18. V. Tomeček (Tuominen, Baránek), 19. Dušek (O. Beránek, Benák), 53. Flek (Baránek), 60. Stloukal (V. Tomeček, Mikulík) – 52. Holec (Fořt), 55. R. Vlach (Eberle). Rozhodčí: Petružálek, Bejček – Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Diváci: 1813. Střely na branku: 35:26. Zblokované střely: 6:12. Hity: 15:15. Vhazování: 33:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Karlovy Vary: Závorka – M. Rohan, Sičák (A), Harant, Baránek, Benák, Rýgl, Weinhold – T. Rachůnek, Gríger, Mikulík – Kindl, Skuhravý (C), Gorčík – Stloukal, Tuominen, V. Tomeček – O. Beránek, Dušek, Flek – Davídek.
Olomouc: Falter – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Rutar, Staněk, Rašner, Spurný – Burian, R. Vlach, Eberle – Laš (A), Holec, Skladaný – Macuh, Mrázek, Kotala – Podlaha, Marek, Fořt.

Energie začala pěkně zostra a už v první minutě si Václav Skuhravý jednoduše narazil s Gorčíkem a v závěru akce už mohl jen pohodlně zakončovat do prázdné branky. Domácí ale ani posléze nepolevili. Sice jim trochu dělala problém přesnost přihrávek, ale v osmé minutě už opět vše klaplo a Petr Stloukal mohl po chytrém přiťuknutí Gorčíka přes rozhozeného brankáře znovu rozvlnit síť.

Po druhém inkasování se sice Olomouc osmělila a začala být také nebezpečná, ale vrátit se do hry nedokázala. Nejblíže přitom byla při vlastním oslabení, když od modré pálil Staněk. Pak už ale přišla opět řada na západočechy. A když si Staněk srazil do vlastní branky prudkou přihrávku Vojtěcha Tomečka před branku, vedli domácí už 3:0. A aby toho nebylo málo, udělal o necelou minutu později definitivní tečkou za třetinou Antonín Dušek, který jen doklepl do prázdné branky Beránkův perfektní pas na zadní tyč.

Energie dominovala také na začátku druhé dvacetiminutovky, ale Olomouc postupně iniciativu přebírala. Hodně jí k tomu pomohla řada přesilových her. Po většinu druhého dějství tedy nakonec měli navrch Kohouti. Těm stál ale v cestě výborný Závorka, který pochytal vše, co na jeho branku letělo. Domácí měli naproti tomu snad jednu velkou šanci, a to když se porháčkoval až do mezikruží Denis Kindl, který posléze ale trefil pouze brankáře. To vše znamenalo jediné, že se ve druhém dějství stav neměnil, s čímž se domácí určitě spokojili.

Jelikož bylo už v podstatě rozhodnuto, oba tým raději už šetřily síly na příští zápas. Hrálo se volněji a žádný tým se nikam výrazně netlačil, přesto k vidění několik šancí bylo. K jejich využití ale dlouho chyběl potřebný důraz. Tedy až do chvíle, kdy zaváhání Energie z rychlého brejku využil Miroslav Holec, který vše vyřešil tvrdou ranou z hranice útočného pásma. Na první inkasování ale Energie našla velmi rychlou odpověď. Po zmatku v rozehrávce za modrou čárou se puk dostal k Jakubu Flekovi, který svižnou střelou na zadní tyč od hrazení rozjásal domácí diváky popáté.

Ale ani tento stav dlouho nevydržel. Už za pár chvil se dostal k puku bývalý energetik Roman Vlach, který se dostal až před Závorku a bekhendem jej překonal. Od té doby už ale měli domácí navrch a nakonec se dočkali i zasloužené odměny v podobě gólu, když puk letící vzduchem usměrnil do branky u zadní tyčky stojící Petr Stloukal. To už bylo ale protentokrát vše, Energie opět hladce zvítězila.

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): Chtěli jsme do zápasu vstoupit dobře, protože víme, jak je nepříjemné po takové dálce jít z autobusu rovnou na led. V první třetině se nám to podařilo využít, dali jsme čtyři góly. Potom tam bylo pár faulů z naší strany a soupeř měl v přesilovkách dostatek střel, kdy nás tam podržel brankář. Ve třetí třetině se zápas víceméně dohrával. Jsme rádi, že jsme zápasy v play out skupině v rámci přípravy na baráž zvládli. A že jsme dnes dali šest gólů. Mrzí nás pouze, že jsme nějaký zápas neudrželi s nulou. Jinak můžeme utkání z naší strany hodnotit pozitivně.

Jan Tomajko (Olomouc): Do Varů jsme přijeli těsně před zápasem. Po dlouhé cestě byli ze začátku kluci vyjevení už při rozbruslení domácích. Byli jsme ze začátku trošku ospalí a v první třetině to bylo vidět, dostali jsme čtyři branky a utkání bylo rozhodnuté. Potom jsme zápas trošku herně srovnali, nebylo to už tak ve prospěch Varů, ale bohužel jsme nedali žádné góly. Je to škoda, Vary byly sice o trošičku lepší, ale mohli jsme dát víc gólů."