Energie podlehla trápícím se Bruslařům

HC Energie - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:1, 0:3, 2:0 )
Do KV Areny v předposlední den roku dorazila trápící se Boleslav a domácí doufali, že se jim podaří její sérii proher ještě prodloužit. Nezačali špatně, ale pak jim jejich úmysly značně zkomplikovala nevydařená druhá třetina, kterou Energie prohrála 0:3. Západočeši se ale nevzdali a zaslouženě se dokázali vrátit zpět do hry. Na vyrovnání už to ale nestačilo, a tak před svými diváky nakonec Boleslavi podlehli.
Tipsport extraliga, 34. kolo, pá 30.12.2016
Ml.Boleslav
3:4
1:1, 0:3, 2:0
Branky a nahrávky: 4. T. Rachůnek (Mikulík), 47. Skuhravý, 59. Skuhravý (Dujsík, Mullane) – 13. Orsava (Pabiška), 21. Klepiš (Trončinský, Lenc), 27. Musil (Hyka), 28. Orsava (Pabiška, Klepiš). Rozhodčí: Horák, Bulanov – Ondráček, Kokrment. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 3643. Střely na branku: 36:31. Zblokované střely: 4:9. Hity: 12:11. Vhazování: 41:24. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, M. Rohan, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Rýgl – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Gríger, Flek – Kindl, Dušek, Stloukal – Davídek.
Ml.Boleslav: Lukáš – Kučný, Stříteský, Hanzlík (C), T. Voráček, Holub, Trončinský, Pastor (A) – Lenc, Musil, Hyka (A) – Pabiška, Klepiš, Orsava – Látal, Jonák, Pospíšil – Jiránek, Žejdl, Ďurač.

Domácí vlétli do zápasu s vysokým nasazením a hned začali Lukáše pořádně zaměstnávat. A brzy se také dočkali kýžené odměny v podobě gólu. Mikulík vyslal do úniku Tomáše Rachůnka, který svou kličkou do forhendu brankáře bez potíží pokořil. Pak se ale začala hra postupně vyrovnávat a Boleslav se dostávala stále více do hry. A také ona se nakonec dočkala.

O vyrovnání se postaral nikým nehlídaný Jakub Orsava, kterého precizně našel před brankou Lukáš Pabiška. Druhou polovinu třetiny pak hodně svázala častá vyloučení. Ani jednomu týmu se již ale vsítit branku nepodařilo.

Boleslav začala pořádně zostra. Z předchozí třetiny jí zbyla ještě část dvojnásobné početní výhody a během čtrnácti sekund jí dokázali hosté využít. Trončinský se fantasticky natlačil mezi kruhy, čímž na sebe navázal hned tři soupeře a pak už jen uvolnil po své pravici volného Jakuba Klepiše, který střelou pod víko dostal hosty do vedení. Brzké inkasování Energii pořádně rozhodilo.

Boleslav měla v této fázi jasně navrch a zanedlouho soupeři také odskočila. Pavel Musil jen nastavil svou hůl před brankáře a s trochou štěstí se od ní Hykova přihrávka odrazila rovnou do Honzíkovy branky. Energie se nestačila ještě ani vzpamatovat a hosté se radovali znovu. Domácí vyráželi do protiútoku, ale po jejich chybě se puku zmocnil Pabiška, který jen přihrál před branku zapomenutému Jakubu Orsavovi, který Honzíka hravě překonal. Po páté brance zápasu se utkání trochu přitvrdilo. Domácí pak dokázali se soupeřem srovnat krok, ale snížení se už nedočkali.

Energie se rozhodně nehodlala vzdát a rychle začala vystrkovat drápky. Blízko měl ke snížení Jakub Flek, jehož pokus ale zastavila tyč. Pak už ale sudí nařídil přesilovou hru Energie a nadvakrát se z mezikruží prosadil Václav Skuhravý. A po snížení pokračovali domácí v tlaku na soupeře dál. Prakticky před prázdnou branou stál zanedlouho Mullane, než ale stačil puk zpracovat a vypálit, strčil mu do střely Lukáš svou vyrážečku, což nakonec stačilo. S blížícím se závěrem snaha Energie stále vzrůstala, ale gól se dlouho nedostavil. Vlastně až takříkajíc na poslední chvíli.

Energie to zkusila v početní výhodě dvě minuty před koncem bez brankáře a vyšlo to. Ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Václav Skuhravý, který se z otočky postaral o kontaktní zásah. Nadějný závěr ale domácím pokazilo vyloučení v poslední minutě, díky němuž už Boleslav svůj tenký náskok udržela.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Zápas se v náš neprospěch začal lámat na konci první třetiny, kdy jsme udělali zbytečné fauly, poslali jsme se do tří a soupeř toho hned využil. V půlce zápasu jsme měli slabou chvilku, kdy jsme dostali dva rychlé góly na 1:4. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná. V závěru jsme si řekli, že se pokusíme se zápasem ještě něco udělat. Bohužel jsme snížili pouze na čtyři tři a vyrovnat se nám již nepodařilo. Myslím si, že tu poslední třetinu jsme nehráli špatně, kdybychom podobně hráli ve druhé, třeba bychom se tady bavili o jiném zápase, ale to jsou pouze kdyby. Můžeme jenom Boleslavi poblahopřát ke třem bodům.

Boris Žabka (HC Mladá Boleslav): Hodnocení dnes bude konečně lepší, jelikož jsme vyhráli. Měli jsme dobrý začátek, vytvořili jsme si nějaké šance, dobře jsme obsazovali předbrankový prostor. Měli jsme rovněž dobrou hru na kotouči v okolí branky. Ve druhé třetině se nám podařilo rychlými góly odskočit. Ve třetí třetině Vary neměly již co ztratit a hodily všechno do útoku, udělali jsme zbytečný faul. Myslím, že co nám předtím dal rozhodčí, tak to chtěl nějak kompenzovat. My jsme rádi, že jsme to ubránili a vezeme tři body.