Energie pokořila Piráty šesti brankami a poskočila v tabulce

Po třech využitých přesilovkách na obou stranách i po dvou vstřelených brankách bývalého a současného kapitána Energie. I takové bylo regionální derby s Chomutovem, které především díky vydařené druhé periodě lépe zvládli domácí energetici. Ti po výhře 6:3 přeskočili Mladou Boleslav.
Tipsport extraliga, 11. kolo, pá 19.10.2018, KV Arena
Chomutov
6:3
1:0, 4:2, 1:1
Branky a nahrávky: 6. R. Vlach (F. Novotný), 22. O. Beránek (R. Vlach, Plutnar), 26. Plutnar (Šenkeřík), 31. T. Mikúš (R. Vlach, Šenkeřík), 36. Skuhravý (Flek, T. Rachůnek), 60. Skuhravý (Sičák) – 30. Duda (V. Růžička, Dietz), 38. Duda (Knot), 42. T. Svoboda (Knot).
diváci4204
Karlovy Vary: F. Novotný – Plutnar, Šenkeřík (A), Kovačevič, Podlipnik, Sičák, M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout
Chomutov: Š. Lukeš (31. Stezka) – Jank, Mrázek, Štich, Knot, Dietz, Flemming, Buchtela – Tomica (C), V. Růžička (A), Duda – Sklenář, Huml (A), T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, J. Stránský – Koblasa, Klhůfek, A. Dlouhý

Do úvodní třetiny vstoupil lépe domácí celek, když brzy po úvodním buly mohla zahrozit dvojice Rachůnek – Gríger, avšak slovenský útočník nestihl zakončit do odkrytého prostoru za zády gólmana Lukeše. V 5. minutě se dostal do větší šance domácí Flek, jenž přebruslil všechny protihráče a šinul se v plné rychlosti na Lukeše, ten však situaci zatím ustál. Po minutě už ale kapituloval. Roman Vlach, podobně jako Flek, ujel obraně hostí a bekhendovou kličkou přelstil i chomutovského brankáře, asistenci si připsal gólman Filip Novotný. Na druhé straně byl v jedenácté minutě osamocený Tomica a pokusil se přemoci Novotného hned dvakrát, pak už jej domácí hokejisté zneškodnili. Čtyři minuty nato pálil z dobré pozice znovu Tomica, tentokrát se ale trefil přímo do Novotného náruče. První dvacetiminutovka tak skončila za stavu 1:0.

Druhá perioda skvěle vyšla domácí Energii, která svůj náskok navýšila již po dvou minutách. Jmenovitě to byl Ondřej Beránek, kdo svou přesnou střelou z mezikruží zvedl ze sedadel všechny domácí fanoušky. Na Beránka navázal v 26. minutě Michal Plutnar. Navrátilec do sestavy od modré prostřelil, vše co mu stálo v cestě, včetně Lukeše. Ve 30. minutě vrátil trochu naděje svému týmu Radek Duda, jenž dlouze kombinoval před brankou a následně z kruhu prostřelil domácího gólmana.

TM 2

Energetici však dokázali bleskově odpovědět a již po necelé minutě se znovu radovali. Tomáš Mikúš projel přejel modrou a z levého kruhu se trefil i přes blokujícího protihráče. Následovalo střídání v chomutovském brankovišti, Stezka se však nestihl ani rozkoukat a v 36. minutě obdržel gól. Kapitán Václav Skuhravý dostal puk do sítě regulérním odražením Flekova nahození bruslí. Tři minuty před druhou přestávkou si druhý gól v zápase připsal Radek Duda. Ten chtěl nahrávat zpoza brány spoluhráči, puk se ale odrazil Novotnému od brusle přímo za brankovou čáru. Po čtyřiceti minutách tak platil stav 5:2.

Nástup do poslední třetiny patřil Chomutovu, ve 42. minutě stáhl vedení domácích Tomáš Svoboda, který přehodil po předchozím zákroku ležícího Novotného. Gesto fair-play si následně připsal Šenkeřík, když rozhodčí odpískali Dudův faul a domácí bek uznal, že faulován nebyl. Ve 47. minutě se ve velké šanci ocitl Mikúš, těsně před odkrytou chomutovskou brankou ale pouze promáchl. Hosté se pak dlouho drželi před Novotným a pokoušeli se najít recept na další branku, ani několik minut strávených v útočném pásmu však k výsledku nevedlo. Kolem padesáté minuty zhoustla atmosféra po několika vzájemných zákrocích nejen na ledové ploše ale i v hledišti, kde oba početné kotle intenzivně komunikovaly. V závěru se hosté rozhodli pro hru v šesti, jenže po čtyřiceti sekundách byl potrestán za hrubost Duda a zmenšil tak šance na výhru svého mužstva na minimum. V 59. minutě ještě stvrdil domácí výhru, Václav Skuhravý, který trefou do prázdné branky zároveň vstřelil svůj 200. soutěžní gól v dresu Karlových Varů.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Na začátku bylo vidět jak si hráči uvědomují o jak důležité utkání jde. Nikdo nechtěl udělat chybu, začátek hry byl takový opatrnější. Věděli jsme, že Chomutov je povzbuzen dvěma vyhranými zápasy, to se také projevilo od prvního do posledního střídání. Můžu jen smeknout před našimi hráči, za to jak to dnes zvládli. Ustáli jsme velice vypjaté situace hlavně ve druhé části utkání. Dostali jsme trochu nešťastné branky. Každopádně si myslím, že šest góly na domácím ledě by mělo znamenat body.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Do utkání jsme vstoupili vlažně. Ze začátku jsme bohužel dostali gól z náhlé šance domácích. Měli jsme mnoho šancí, trefili jsme tyčku. Ve druhé třetině bylo z kluků cítit odhodlání. Od začátku extraligy se pereme se zbytečnými fauly v útočném pásmu. Ačkoliv se nám oslabení v posledních zápasech dařili, inkasovali jsme v nich dnes tři branky. Myslím si, že je škoda některých branek, které byly tak trochu laciné. Za nepříznivého stavu jsme zkusili změnu, vyměnili jsme brankáře. Poté se naše hra zlepšila, dali jsme tři přesilovkové branky. I za stavu 5:2 jsme věřili, že se stihneme dotáhnout. Ve třetí třetině jsme měli parádní pohyb, mnoho šancí, dali jsme branku na 5:3. Bohužel to domácí srdnatě ubránili, podpořeni vynikajícím výkonem brankáře Novotného. Zaslouženě tak berou tři body.