Energie se v přímém souboji dotáhla na Dynamo

HC Energie - HC Dynamo Pardubice 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
Energie na svém ledě v rámci třiadvacátého kola přivítala tým, který je jí v tabulce nejblíže, tedy předposlední Dynamo Pardubice. Byl to v podstatě zápas o šest bodů a Energie jej nechtěla podcenit. Od začátku měla navrch a soupeře svou převahou po většinou hrací doby jasně mačkala. Šancí měla více než dost, ale přesto to bylo drama až do samotného konce. Tentokrát už ale Energie jednobrankový náskok udržela a může slavit tři body. Třinácté Pardubice už jsou na dosah.
Tipsport extraliga, 23. kolo, ne 20.11.2016
Pardubice
4:3
1:2, 1:0, 2:1
Branky a nahrávky: 2. Harant (Gríger, Sičák), 30. Flek (Dujsík, Gorčík), 42. Kindl (Mullane, Benák), 48. Kindl (Gorčík, Dujsík) – 4. Nedbal (Nahodil), 9. Rolinek (Nahodil), 47. Redenbach (P. Sýkora, Schaus). Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Komárek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Diváci: 3562. Střely na branku: 44:21. Zblokované střely: 3:11. Hity: 9:2. Vhazování: 44:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Sičák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.
Pardubice: Maxwell (40. Klouček) – Ščotka, Schaus, Bokroš, Nedbal, Leduc, Havlík, Horyna – Mallet, Hubáček, Redenbach – P. Sýkora, Rolinek (C), Nahodil – Bárta, Tomášek, Panna – Zadina, T. Kaut, M. Kaut – Klimenta.

Energie začala pořádně zostra, hned zkraje soupeře přimáčkla a po necelých dvou minutách se dočkala první branky. V protiútoku našel Gríger v tandemu Tomáše Haranta, který z první vypálil a jednoduše Maxwella prostřelil. Do hry se pak začalo dostávat i Dynamo ale domácí měli stále větší a slibnější šance. Zhruba po jedné minutě se ale podařilo Karlu Nedbalovi od modré vyslat dělovou ránu do šibenice Honzíkovy svatyně a bylo vyrovnáno. Domácí ale nepřestávali bojovat a v otevřené hře si stále vytvářeli mnoho velkých šancí, až je Dynamo opět potrestalo.

Nahodil našel na hrotu kruhu Tomáše Rolínka, který vyslal na Honzíka jen slabou přízemní střelu, domácí brankář si jí ale betonem srazil do branky. A hosté rázem vedli. Pak ale Energie vyztužila svou hru v defenzivě a začala soupeře opět výrazně přehrávat. Vytvářela si jednu velkou šanci za druhou. Před Maxwellem byl například v jednu chvíli s pukem úplně osamocený Gríger, nebo později Mullane, ale ani to Západočechům nepomohlo. Pardubice po dvaceti minutách vedly.

Ve druhé periodě se hrálo daleko vyrovnaněji. Mírné šance na obou stranách, ale spíše dominance obou obran. Energie zhruba po sedmi minutách začala přebírat iniciativu a soupeře přehrávala. Byla stále nebezpečnější a Maxwell měl opět mnoho práce. Hráči Dynama si chvílemi museli připadat jako na kolotoči. Dlouho se ale dokázali držet ve vedení, tedy až do chvíle, kdy si zpoza branky vybruslil do kruhu Jakub Flek a propálil brankáře střelou pod víko. Hosté si ale nemohli odpočinout ani po inkasování.

Dál museli být ve střehu, protože už po malé chvíli mohl téměř do prázdné branky zakončovat z blízkosti Vojtěch Tomeček, ale přesto k radosti hostujících fanoušků minul. Až do konce třetiny už byli domácí jasně lepší a šancí měli mnoho. Prostřelit Maxwella ale bylo nad jejich síly. Hostující brankář si ale v tom zmatku poničil v závěru ostří své brusle, a tak musel na posledních dvanáct sekund do branky naskočil Klouček. Před třetí třetinou nebylo tak jasné, zda bude opora hostí zase stát mezi tyčemi.

A nestála. V brankovišti zůstal pardubický junior Milan Klouček. A ten štěstí neměl, hned při prvním pokusu jej prostřelil Denis Kindl střelou na zadní tyč a domácí se ujali vedení. Pak ale výrazně slevili ze svého tempa a svou laxností si doslova říkali o inkasování. Pardubice vycítily svou šanci a začaly se tlačit kupředu. Netrvalo dlouho a Dynamo využilo jednoho ze svých protiútoků. Celou akci z mezikruží zakončoval přesnou trefou k tyči Tyler Redenbach.

Inkasování ale domácí celek probralo a Energie začala opět tlačit. A zhruba za minutu už vracel Energii vedení dorážkou do protipohybu brankáře Denis Kindl. Pak nastaly energetikům ale opět perné chvilky.Nejdříve se museli bránit v oslabení a pak už se rozjetý pardubický vlak zastavoval jen těžko. Ale nakonec to domácím vyšlo. Ubránili se i hře proti šesti a mohou slavit tři body.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): My jsme teď měli čtyři těžká utkání za sebou, ve kterých se nám podařilo bodovat. Kluci možná byli trochu z toho posledního zápasu v Litvínově zklamaní. Snažili jsme se je proto motivovat, aby zvedli hlavu a pokračovali v dobrých výkonech jaké jsme měli v předchozích zápasech. Dnes jsme nebyli tak pevní do obrany jako v tom zápase v Litvínově, ale podařilo se nám vstřelit čtyři góly a zápas uhrát za tři body. Byl to hrozně těžký a důležitý zápas. Jsme hrozně rádi, že ty tři body jsme dneska uhráli.

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): Jsem zklamaný, že jsme dnešní utkání nezvládli. Měli jsme nějakou sérii, kdy jsme dokázali vyhrát na Kometě, doma jsme utkání s Mladou Boleslaví ztratili a dnes jsme měli jasné zadání, že tady chceme zvítězit. Po první třetině jsme trošku změnili taktiku a soupeř naopak proti nám přidal. Mysleli jsme, že budeme více aktivnější. Máme dobrou formu, ale bohužel jsme to trochu zneužili a soupeř nás přehrával a my jsme nebyli schopni se s tím vyrovnat. Prostě jsme to dnes nezvládli. Technické problémy s bruslí Maxwella nešlo odstranit. Co s ní konkrétně bylo, tak to je otázka na někoho přes technické vybavení. Z těch dvou inkasovaných branek určitě nemohu obvinit střídajícího Kloučka. prostě to vyplynulo ze hry.