Energie v Brně prohrála v prodloužení

ELH: HC Kometa Brno - HC Energie 2:1 po pr. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0) První letošní branku Energie v Kajot Areně vstřelil Václav Skuhravý, Kometa však vzápětí vyrovnala na 1:1. Energetici pak navzdory své zdecimované obraně dovedli zápas v Brně až do prodloužení, ve kterém už se přece jen radovali domácí hokejisté.
Tipsport extraliga, OUT2, pá 8.3.2013
Kometa Brno
2:1p
1:1, 0:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 11. Svoboda T. (Čermák), 62. Němec (Erat, Dujsík) – 10. Skuhravý (Doležal). Rozhodčí: Šír, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gründling (KVA) 10 min. Bez využití Diváci: 4989. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Malec, Žižka, Dujsík, M. Hruška, Švrček, Valach - H. Zohorna, L. Čermák, Burian - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Lušňák - Erat, Němec, Wasserbauer
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Parýzek, J. Látal, Kloz, Prošek, Gründling, Přindiš - Kumstát, Zaťovič, Pech - Zucker, Skuhravý, Doležal - Koblasa, Vachovec, Skladaný - Pohl, Košťál, T. Rohan - Vlach

Začátek druhého utkání play-out se neslo v opatrném duchu. Do první zajímavé situace se dostal domácí Němec, ve svém samostatném úniku byl však dobruslen jedním z hostí a z šance tak nic nebylo. Další zajímavé možnosti měli Erat a Čermák, po svých střelách však mohli jen litovat své nepřesné koncovky.

Do šancí se před polovinou třetiny začali dostávat i hosté, po nahození Doležala z pravého křídla se puk zamotal mezi nohama jednoho z brněnských obránců, až se dostal přesně na hůl Václava Skuhravého, pro kterého již nebyl problém zakončit do odkryté brány – 0:1. Na vyrovnání ale domácí nemuseli čekat dlouho, ani ne po minutě našel Čermák zpoza brány dobře postaveného Tomáše Svobodu, který se střelou do levého horního růžku nemýlil – 1:1.

Chvíli po vyrovnání mohl skóre na stranu Varů překlopit zpět Pech, po svém vymotání se z rohu až do mezikruží ale nezakončil přesnou střelou. Do konce třetiny již brněnská aréna neviděla žádnou zajímavou šanci, úřadovali spíše rozhodčí, kteří rovnoměrně vylučovali hráče na obou stranách.

Druhou třetinu otevřel velkou šancí domácí mladík Wasserbauer, z mlýnice před Mensatorem ale poslal puk vysoko nad břevno. Další velkou šanci nezužitkoval Zohorna, kterého z levého kruhu pro vhazování zastavila až tyčka hostující brány. Branková konstrukce byla slyšet vzápětí i na druhé straně, orazítkoval ji hostující Látal, který si na Trvaje najížděl z pravého křídla.

V polovině druhé třetiny se ze vstřelené branky radoval hostující Vachovec, sudí ale rozpažil, neboť hostující útočník při svém ofenzivním snažení atakoval brněnského gólmana. Ve druhé třetině tak brněnská KAJOT ARENA branku neviděla.

Ve třetí třetině diváci opět branku neviděli, tentokrát nebylo vidět ani mnoho zajímavých momentů. Oba týmy se potýkaly s nepřesnými přihrávkami, puk si s nimi dělal, co chtěl. Zápas tak dospěl až do prodloužení, kde se na jeho začátku prezentoval pěknou individuální akcí Vojtěch Němec - 2:1.

Luboš Oslizlo: (HC Kometa Brno): Pořád nás trápí koncovka, na začátku zápasu jsme měli tři vyložené šance, ale zase jsme je neproměnili. Soupeř se ujal vedení, naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat. Dále hra nebyla příliš urovnaná, jsme však rádi za bonusový bod. Dva body jsou sice dva body, ale ještě není nic hotového.

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Pro nás to nebylo jednoduché utkání, nastoupili jsme v okleštěné sestavě, hlavně v obranných řadách. Měli jsme dobrý začátek, dostali jsme se do vedení, Kometa ale vyrovnala a ve druhé třetině byla lepší. Bojovali jsme, ve třetí třetině jsme to chtěli uhrát do remízy. Chtěli jsme pochopitelně ještě jeden bod, ale bohužel.