Energie v Havířově nezaváhala

H a v í ř o v - Zdánlivě lehké utkání dnes čekalo karlovarskou Energii na ledě bezkonkurenčně posledního celku extraligy z Havířova. Postavení soupeře mohlo svádět k podcenění, ale varováním mohl být i bod, který v předchozím kole získali havířovští Panteři na Slavii. Karlovarští hokejisté se překvapit nenechali a za výsledek 2:4 po třetinách 0:1, 1:1 a 1:2 odvážejí ze Slezska plný bodový zisk. O odporu kladeném Havířovem ale svědčí dvojí vyrovnání jednogólového náskoku Energie. Zápas rozhodl dvěma trefami Martin Opatovský, na kterého se konečně usmálo štěstí a našel snad ztracenou střeleckou formu, Jaromír Kverka si připsal hned tři asistence.
Český Telecom Extraliga, 21. kolo, pá 15.11.2002
Havířov
2:4
32. V. Čech (F. Štefanka, Martin Čech), 42. D. Boháč (Sršeň, Staněk) - 10. Košťál (Kverka, Balázs), 36. Opatovský (Kverka, Hlavačka), 51. Opatovský (Kverka, Hlavačka), 60. Balázs. Rozhodčí: Svoboda - Machálek, Čech. Vyloučení: 4:10. Využití: 1:0. Diváci: 1774.
Havířov: P. Svoboda - V. Čech, F. Štefanka, Boháček, Dobrovolný, Harant, Michael Procházka - Míka, Lamich, J. Kopecký - Sršeň, Hrbek, D. Boháč - Michal Čech, Martin Čech, Micka - Křestan, Staněk, Polanský.
Karlovy Vary: Franěk - Topoli, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - V. Polák, Tvrdík, L. Vlček - Balázs, Kverka, Košťál - Opatovský, Pavliš, Kraus.

Ztracenou diváckou přízeň se snažil poslední Havířov získat v duelu se šestými Karlovými Vary. Necelých 1800 diváků však nepřekvapil a další bodový zisk do své chudé sbírky nepřidal. Hosté předešli únavě z dlouhé cesty příjezdem o den dříve a v první třetině to bylo znát. Hokejovější karlovarský tým domácím téměř nic nedovolil, samotní Panteři působili dojmem jako by snad hrát a vyhrát ani nechtěli. Zavdali tím prořídlým ochozům důvod k hlasitým projevům nespokojenosti. Přesto se do kabin odcházelo jen za nejtěsnějšího rozdílu skóre ve prospěch Energie, z několika možností skórovat využil tu svou pouze Košťál v 10. minutě.

Po první přestávce se do karlovarských řad vnesla nejistota spojená s příliš častými nedovolenými zákroky a Havířov začal sice opožděně, ale přece jen bojovat. Západočeský prapor však držel v brance Petr Franěk. Když už se utkání zlomilo do druhé poloviny, urodilo se Havířovu z četných vyloučení hostů gólové ovoce. Krátkou dvojnásobnou přesilovou hru domácí nevyužili, ale v pokračující hře proti čtyřem už úspěšní byli a Vratislav Čech z mezikruží mířil přesně. Páteční duel však znamenal probuzení střeleckých schopností Martina Opatovského, který v 36. minutě pohotově usměrnil za záda mladého Petra Svobody puk odražený od zadního mantinelu po Kverkově střele. Slovenský útočník si v ten okamžik připsal svou první extraligovou trefu.

Třetí část hry začali Panteři dohrávanou dvojnásobnou převahou v poli, celkových 94 sekund této výhody nevyužili, ale v momentě plného stavu hráčů na ledě se před Fraňkem prosadil důrazný Boháč a druhým vyrovnáním vrátil na začátku třetiny Havířovu naději na bodový zisk. Tu utlumil svou druhou a vítěznou brankou Opatovský, jenž využil chyby obránce Boháčka. Domácí se v poslední minutě ještě odhodlali ke hře bez brankáře, jenže Fraňka vážněji neohrozili a David Balázs sekundu před koncem využil nekolikátý pokus a pečetil výhru čtvrtým gólem do prázdné branky.

František Vorlíček (Havířov): První část nám nevyšla podle představ. Hře chyběl lepší pohyb, málo jsme bruslili. To se od druhé třetiny zlepšilo, náš výkon získal potřebnou agresivitu, ale dále nás sráží neproměňování šancí. I po chybě zkušeného Boháčka a třetím gólu v naší síti jsme bojovali o remízu, ale nepovedlo se nám to, i když v bod jsem do poslední chvíle věřil. Přesto si myslím, že na náš hokej už se dá dívat.

Jan Votruba (Karlovy Vary): Utkání jsme začali dobře. Havířov jsme k ničemu nepustili a sami měli tři tutové příležitosti, jenomže jsme využili pouze jednu. Ve druhé části se do naší hry dostal chaos, začali jsme faulovat a přenechali iniciativu soupeři. Znovu jsme se zvedli až v poslední dvacetiminutovce. Vyšly nám brejkové situace a proměnili jsme nabídnuté šance. Havířov však proti prvnímu vzájemnému utkání určitě udělal výkonnostní pokrok.