Energie veze z Holešovic bod

HC Sparta Praha - HC Energie 4:3pp (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0)
Karlovarským hokejistům se podařilo z horkého ledu Sparty odvézt jeden bod, když rozhodující branku inkasovali v samém závěru prodloužení. Úvod utkání ale patřil jednoznačně hostům, kteří brankami Lukáše Pecha a Davida Zuckera (na snímku) rozpískali TESLA ARÉNU. Na domácí vyrovnání pak odpověděl další z douhodobých čekatelů na gól Václav Pletka, tím ale karlovarské pušky umlkly.
O2 extraliga, 8. kolo, pá 25.9.2009, TESLA Aréna
Sparta
4:3p
1:2, 1:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 9. Ton (Vykoukal, Kratěna), 22. Broš (Netík, J. Hlinka), 41. J. Hlinka (Kratěna), 65. Netík (J. Hlinka) - 6. Pech (Kumstát), 6. Zucker (Parýzek), 39. Pletka (Kumstát, Němec). Rozhodčí: Hodek, Šír - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:6, navíc Dobroň (KVA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5733. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Sparta: Chábera - Černošek, Gulaši, Jan Hanzlík, S. Hudec, Macholda, Mrázek, Vojta, Vykoukal - Ton, Broš, Kratěna - Látal, D. Výborný, Ručinský - Netík, J. Hlinka, Hromas - Kafka, Koreis, Podlešák
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Parýzek, Brňák - Dej, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Skladaný - Kumstát, Pech, Pletka - Zucker, Haščák, Zaťovič

Duel mezi Spartou a Karlovými Vary začal lépe pro domácí. Aktivitu Pražanů zastavil až Vykoukalův trest. Do čtvrté minuty ale sparťané prakticky nevpustili Západočechy na svou polovinu.

Přesně v čase 5.00 padlo Cháberovo čisté konto. Petr Kumstát zpoza brány našel před ní číhajícího Lukáše Pecha a ten pohotově zasunul do spodního rohu sparťanské klece. Za 15 sekund se skóre měnilo znovu. Ve skrumáži před sparťanskou brankou se nejrychleji zorientoval David Zucker. Svojí trefou poslal hosty do dvoubrankového vedení. Holešovičtí se s takovým výsledkem nehodlali smířit. Zaveleli k útoku, který v deváté minutě skončil úvodním gólem. Při hře čtyř proti čtyřem našel Vykoukal volného Petra Tona, který svou sedmou brankou v sezoně snížil na 1:2. Sparťany kontaktní gól rozpohyboval, svého protivníka přehrávali. Výsledková tabule přesto po konci první třetiny vykazovala lepší skóre pro Karlovarské.

Sparťané naskočili do druhého dějství aktivněji než jejich lázeňský soupeř. Lačnili po gólu a jejich aktivita přinesla brzy své výsledky. Skóre dorovnal ve 21. minutě při početní výhodě Michal Broš. Hynkovým svěřencům remíza očividně nestačila a dál se tlačili před Sáblíkovu svatyni, rozdílovou branku ale nevsítili. V 38. minutě se hra stočila do obraného pásma domácích. Karlovarští snaživě posílali kotouče před Cháberu, žádný z nich však domácí gólman za svá záda nepustil. Postupně si na něm vylámali zuby ve dvacáté osmé minutě Kristek, dvě minuty na to Košťál, a když ani Petr Kumstát neuspěl se svým blafákem, přebrali otěže zápasu zase Pražané. Ve slibných příležitostech se ocitlo několik hráčů rudého dresu, ani oni však s pukem nenaložili tak, jak by si domácí obecenstvo přálo.

A tak minutu před koncem druhé třetiny hosté naplnili téměř katastrofický scénář. Nenápadná střela Václava Pletky z levého kruhu přepsala výslednou tabuli, na které po této šťastné trefě svítil výsledek 3:2 pro Karlovarské.

Třetí dvacetiminutovku Holešovičtí započali ve stejném duchu jako třetinu předchozí. V 41. minutě, zatímco ještě dobíhaly poslední sekundy Košťálova trestu, se ke střele napřáhl Kratěna. Minul, kotouč se však od mantinelu odrazil přímo na hokejku Jaroslava Hlinky a ten uklidil puk do odkryté branky. Sparťané se po vyrovnání dostali pod tlak, který vyústil v přesilovou hru Karlovarských. I přes energii, kterou Karlovy Vary na svůj tlak vydávaly, se gólu nedočkaly. Ve 49. minutě zápasu se tvrdě střetli Jakub Koreis s hostujícím Dobroněm. Dobroň za svůj nájezd na sparťanského forvarda vyfasoval osobní trest a ještě Spartě daroval pětiminutovou početní výhodu. V ní domácí mužstvo nedokázalo trvale osídlit svou útočnou polovinu a hrozilo spíš z ojedinělých akcí. Západočeši pětiminutové oslabení ubránili.

V polovině třetí třetiny Kratěna prozkoušel kvalitu Sáblíkovy masky, když svůj střelecký pokus nasměroval přímo do hlavy hostujícího gólmana. Sparťané naposledy ohrozili soupeřovu branku v 58. minutě, kdy po chybě v rozehrávce mohl udeřit Hromas. Mezi tři tyče ale kotouč nenasměroval. Chábera poté vytěsnil jedovatou střelu Jána Muchy a zápas dospěl do prodloužení.

V nastaveném čase se mnoho šancí nezrodilo, ani jeden z týmů se příliš nehnal před bránu. Až deset sekund před koncem prodloužení unikl karlovarské obraně Tomáš Netík a mazáckým blafákem zavěsil přesně pod víko Sáblíkovy brány. Svojí vítěznou brankou rozhodl, že druhý bod skončí ve sparťanském náručí.

František Výborný (HC Sparta Praha): Jsem rád, že začátek hráče nepoložil, dostat dva slepené góly na úvod je vždycky nepříjemné. Vážím si toho, že mužstvo nekleslo na mysli a bojovalo. O to víc jsou ty dva body nad mistrem cenné. Chábera dostal laciné góly, už za stavu 2:0 jsem přemýšlel o střídání, ale tím bychom ho psychicky srazili a bylo dobře, že jsme ho v brance nechali. Zvyká si tu, musí si tímhle projít. Hráli jsme už pátý zápas na prodloužení, vždycky nám chybí ten krůček, nějaká drobnost, abychom vyhráli rovnou. Ale liga je vyrovnaná, všichni okolo jsou jak na houpačce. My držíme vyrovnanou výkonnost, to je známka kvality.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Úvod se nám povedl, dařilo se nám bránit střední pásmo, pak jsme se ale nechali vylučovat. Důležité bylo, že se nám povedlo odskočit a i když Sparta znovu vyrovnala, už jsme si pohlídali i to dlouhé oslabení. Bod je vybojovaný. V závěru jsme potřebovali oddych, zranil se nám Čutta a hráli jsme jen na pět beků. Po nezvládnutých zápasech doma nebude lehké se vyšplhat výš, musíme sbírat body doma a něco přivézt i zvenku. Kluci si uvědomují, že máme co napravovat.