Energie veze z Litvínova první bod po osmi zápasech

HC VERVA Litvínov - HC Energie 2:1 pr. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Energie už má svou účast v baráži a poslední místo v tabulce jisté, a tak jim ve zbytku play-out jde především o sebevědomí. V Litvínově tentokrát začali dobře a po první třetině dokonce drželi vedení na své straně zásluhou branky Jakuba Svobody. Litvínov však později vyrovnal, ale tentokrát už si Karlovarští nenechali vzít všechny body a dovedli utkání do prodloužení. Deváté porážce se však přesto nevyhnuli, Litvínovu stačilo k rozhodnutí jen šestnáct sekund.
Tipsport extraliga, OUT4, pá 18.3.2016
2:1p
0:1, 1:0, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 24. Lukeš (Duda, Pavlík), 61. Hanzl (Lukeš) – 19. Svoboda. Rozhodčí: Fraňo, Horák – Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3845. Střely na branku: 44:24. Zblokované střely: 22:7. Hity: 9:17. Vhazování: 39:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Litvínov: Petrásek – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Pavelka, Černý, Frolo – Gerhát, Piroš, Lukeš – Duda, Hanzl, Hořava – Martynek, Havlíček, Trávníček – Jánský, Válek, Jurčík - Reichel
Karlovy Vary: Habal – Dvořák, Bičánek, Rohan, Sičák, Baránek, Benák – Huna, Haščák, Vrána – Bartek, Skuhravý, Gorčík – Svoboda, Marosz, Rachůnek – Tomeček, Kůs, Flek

Chemici začali aktivně a hru kontrolovali. Pravidelně prověřovali Habalovu pozornost a Energii příliš prostoru nedávali. Nohy si však tak trochu podkopávali sami svou velmi špatnou produktivitou. Asi největší příležitost zahodili Duda s Trávníčkem, kteří nevyužili přečíslení, když druhému jmenovanému nevyšla klička do bekhendu. Do kabin tak museli odcházet nespokojení, minimálně proto, že jejich marnost v koncovce ještě v závěru třetiny potrestal gólem do kabin Jakub Svoboda, který svou sólovou akci zakončil bekhendem mezi Petráskovy nohy.

A na začátku druhého dějství nechybělo příliš, aby se hosté od Litvínova odlepili úplně, když ztratil v přesilové hře puk Duda a obrovskou šanci pak zahodil Tomáš Rachůnek. Ještě v té samé přesilové hře domácí rozezvučeli tyč, a tak bylo ve druhém dějství na velké šance vyrovnáno.

A když sudí ještě v té samé minutě vyloučil dalšího karlovarského hráče a tuto přesilovku už Verva využila, bylo vyrovnáno také z pohledu skóre. O to se postaral František Lukeš, který měl po předložení kotouče Dudy přímo před branku snadnou práci. Litvínov měl evidentně ambice pro obrat, ale do vedení už se dostat nezvládl. Velmi blízko k vsítění měl například Martynek, ten ale svůj samostatný únik přetavit v branku nezvládl.

Třetí třetinu odstartovaly dvě po sobě jdoucí početní výhody Energie. Do velké šance se však hosté paradoxně dostali až při vlastním oslabení, když obrovská chyba Litvínova nabídla skvělou šanci Martinu Rohanovi, ten si však s Petráskem neporadil. V následujícím dění byl však opět aktivnější Litvínov, ale čím více se blížil konec, tím opatrněji se hrálo. Třetina se tak poměrně v klidu dohrála, a to pro Energii znamenalo první bod po osmi zápasech.

K rozhodnutí stačilo domácím jen šestnáct sekund z prodloužení. O zisku druhého bodu pro Vervu nakonec rozhodl Robin Hanzl, který využil velmi rychlého protiútoku a nedal Habalovi nejmenší šanci. Pro Energii je to tak už devátá prohra v řadě.

Jiří Šlégr (HC Verva Litvínov): Na našem týmu je vidět, o co se hraje. Aktivita byla od začátku, ale paradoxně nás přibrzdila dlouhá přesilová hra, kdy jsme málo stříleli, což není správné. Poté jsme inkasovali, ale v kabině jsme si řekli, že půjdeme více do střel. To se nám povedlo. Bohužel jsme i přes řadu šancí druhou branku nepřidali. Výborně zachytal hostující brankář. Výhra alespoň za dva body je výsledek dobré práce.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Získali jsme po dlouhé době nějaký bod. Bojovali jsme, makali jsme. V obraně bylo spousta zmatků, ale brankář nás podržel. V prodloužení jsme rychle inkasovali, ale pro nás je i ten jeden získaný bod dobrý.