Energie vydřela proti Hradci tři body

HC Energie - Mountfield HK 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Energie si v pátek večer dokázala na svém ledě poradit s královehradeckým Mountfieldem. Ačkoli ale výkonnost Hradce z posledních zápasů přislibovala velmi těžký zápas a kvalitního soupeře, působili hosté malátně. Hru tak dirigovala domácí Energie, která měla určitě navrch a od první třetiny soupeři odskakovala. Hradci se však podařilo vrátit se v závěrečných minutách do hry a konec byl ještě pořádně napínavý. Tentokrát už ale Energie jednobrankové vedení udržela a mohla slavit zasloužené tři body.
Tipsport extraliga, 42. kolo, pá 27.1.2017
Mountfield HK
3:2
1:0, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 12. Skuhravý (Kindl, Vachovec), 26. Kindl (Sičák, Dušek), 35. Skuhravý (Harant, Kindl) – 29. Pláněk, 54. Dragoun (Dietz, Gregorc). Rozhodčí: Lacina, Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2364. Střely na branku: 25:29. Zblokované střely: 11:4. Hity: 9:8. Vhazování: 26:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Karlovy Vary: Honzík – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.
Mountfield HK: Kacetl – Vydarený (A), Čáp, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Pláněk – Šimánek, Červený (A), Jarůšek – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Picard, Dragoun, Köhler – Kopta, T. Knotek, R. Pavlík.

Zápas působil od začátku spíše urputným dojmem, ani jednomu týmu se příliš nedařilo a tempo utkání se přizpůsobilo. Od začátku se hodně vylučovalo, ale ani jednomu týmu dvě početní výhody na otevření skóre nestačily. Až těsně po skončení druhého oslabení Hradce napřáhl k tvrdé střele k levé tyči téměř od modré Václav Skuhravý a domácí se mohli radovat z vedení.

Hradec mohl téměř ihned reagovat vyrovnáním, ale Červený netrefil v brejku prázdnou branku a pak se opět trochu zvolnilo. Domácím se ale po zbytek třetiny dařilo lépe, což bylo před druhým dějstvím jistě povzbuzující.

Ve druhé třetině začala Energie více zostra a jednoznačně na ledě dominovala. I díky tomu se také velmi rychle dočkala druhé branky, když se od brankáře Kacetla odrazil puk do mezikruží přímo na hůl projíždějícího Denise Kindla, který bekhendem přesně našel místo pro vsítění. Energie byla vzápětí velmi blízko k dalšímu zásahu, ale nádhernou ránu Sičáka zastavil Kacetl parádně lapačkou. Toho hosté využili a o chvíli později je vrátil do hry přesný pokus Martina Pláňka od modré.

Hosté byli na koni, jenže chvíli na to poslali sudí Hradecké do tří a dvojnásobné početní výhody dokázal se štěstím využít Václav Skuhravý, jehož pokus z kruhu se od brusle bránícího hráče odrazil přesně pod Kacetlův beton. Domácí tak opět odskočili a po zbytek třetiny úspěšně dirigovali tempo a kontrolovali vedení.

Ve třetí třetině bylo vše na Hradci, který musel něco vymyslet. Jenže hosté zkrátka neměli tentokrát svůj den a byli v podstatě bezzubí. Energie neměla problém s kontrolováním hry a zápas v poklidu bez větších komplikací, ale i zajímavých akcí, plynul dál. Alespoň až do čtyřiapadesáté minuty, kdy se podařilo Hradci po nenápadném nahození a následné teči Michala Dragouna vsítit kontaktní branku.

Rázem bylo opět vše otevřené. Zhruba minutu a půl před koncem ujeli obráncům Flek a Gríger proti němuž však naprosto nečekaně vytáhl skvostný zákrok brankář Kacetl, který ještě udržel Hradci naději. Navíc sudí v poslední minutě ještě poslal na trestnou lavici Tomáše Dvořáka a Mountfield odvolal brankáře, ale ani to už hostům nepomohlo.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Jsme rádi, že jsme prorazili tu nepříjemnou sérii, kterou jsme měli s Hradcem tuto sezónu. Bylo pro nás hodně důležité, že jsme si pomohli přesilovkou pět na tři, kdy jsme konečně vstřelili gól a odskočili na 3:1. Věděli jsme, že závěr bude těžký a že to soupeř nezabalí a bude se snažit s výsledkem něco udělat. Opravdu nás zatlačil, bylo vidět, že chce vyrovnat, chvílemi jsme zbytečně zmatkovali. Jsme, ale rádi, že jsme zápas dotáhli za tři body do vítězného konce, kluky musím pochválit.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Neodehráli jsme dobrý zápas. Dvě třetiny jsme se do něj vůbec nemohli dostat, odskakovaly nám puky. I díky výkonu domácích, kteří měli lepší pohyb a vyhrávali osobní souboje. Měli jsme spoustu vyloučených, nepomohli jsme si tentokrát ani přesilovkami. Ve třetí části jsme se sice zvedli a zlepšili pohyb, měli jsme tlak do brány, ale bohužel už se nám podařilo jen snížit. Domácí vyhráli zaslouženě.