Energie znovu nadělovala, šest branek si odvezl Prostějov

HC Energie Karlovy Vary - LHK Jestřábi Prostějov 6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
Po prohře v Českých Budějovicích si energetici chtěli spravit náladu a povedlo se jim to náramně. V KV Areně zůstaly tři body po vítězství nad Prostějovem, které se chvílemi mohlo zdát jako lehké, bylo ale pořádně vydřené. Vše zlomily jak v první, tak i v druhé části vždy dva slepené góly, po kterých se hosté již nedokázali nadechnout k pořádnému obratu. I šestý domácí zápas tak energetici vyhráli, z KV Areny se body vozit nebudou.
WSM Liga, 12. kolo, st 11.10.2017
Prostějov
6:3
3:2, 3:0, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Gorčík (Podlipnik, Vachovec), 10. Kohout (Stloukal), 10. J. Tomeček, 24. O. Beránek (Krejčí, Gríger), 34. Flek, 34. Podlipnik (Kverka) – 13. Nouza (Mikliš, Žovinec), 18. Starý (Nouza, M. Drtina), 50. Dvořáček. Rozhodčí: Grech, Valenta – Belko, Kokrment. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2244. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 6:2, 6:3.
Karlovy Vary: F. Novotný – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan (A), Podlipnik, J. Tomeček, A. Rulík – O. Beránek, Gríger, Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vachovec, Skuhravý (C), Gorčík – Osmík, Tuominen, Davídek.
Prostějov: Groh (od 10. Neužil) – M. Drtina, D. Kolář, Horyna, Havlík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák, Venkrbec (C), Nouza (A) – Starý (A), Divíšek, Rudovský – Dvořáček, Voženílek, Zabloudil – Švec, Švarc, Hozák.

Jako v každém domácím utkání začali energetici i proti Prostějovu velmi aktivně, což ale ze začátku úspěch moc neneslo. Během pár minut Karlovarští zahltili brankáře Groha několika střelami, zpočátku ale dokázal odolávat. Větší příležitost ale přišla až po pěti minutách, kdy se domácí vytvořili poměrně silný tlak. Ten se jim podařilo využít, krásnou střelou od modré přímo do růžku se prezentoval Sebastian Gorčík. Domácí pokračovali nadále ve své hře, což se divákům moc líbilo, přicházela jedna akce za druhou. Osudovou chvilkou se hostujícímu brankáři Grohovi stala desátá minuta, kdy dvakrát inkasoval. Nejprve z blízkosti dorážel Martin Kohout a o půl minutky později se od modré trefil Jan Tomeček.

Rozcvičit se tak musel velmi rychle Jakub Neužil, který nahradil v bráně zklamaného Groha. Jestřábi ale zabrali a netrvalo to moc dlouho, kapituloval i brankář Novotný. Tomáš Nouza, který ještě minulou sezonu oblékal dres Motoru, jednoduchou, ale pěknou střelou pohotově zakončil. Prostějovští vycítili šanci a na Energii trochu zatlačili, což způsobilo v karlovarské obraně mírné zmatky. Proměněná přesilová hra z hole Jana Starého pak přinesla Prostějovu tři minuty před sirénou kontaktní branku.

Vypracovaný náskok Energie tak byl rázem pryč a domácí se museli strachovat o hubené jednobrankové vedení. Začátek prostřední části ale nechtěli nechat náhodě a opět soupeře trochu zatlačili. Vytěžili z toho přesilovou hru a nakonec i čtvrtou branku, tu vsítil Ondřej Beránek. Poté hra patřila stále domácímu týmu. Energetici předváděli poměrně i hezké akce a snažili se něco vymyslet, proti venkovnímu utkání s Budějovicemi byly líbivé i přesilové hry. Stejně jako v první části přišla opět jedna minutka, kdy energetici úřadovali ve velkém. Nejprve se krásně prosadil po otočce zpoza branky Jakub Flek, čímž splnil přání diváků o páté brance, krátce po něm se znovu prosadil Matic Podlipnik.

Třetí třetina přinesla pořádnou divočinu. Nešlo ani tak o branky jako spíš o předváděnou hru. Odstartovalo to faulem na Skuhravého, po kterém se domácí kapitán dostal do potyčky s Havlíkem. Každý další souboj tak končil minimálně menší strkanicí, iniciováno to bylo především ze strany Prostějova. Každopádně jsme viděli i pěknou hokejovou akci ze strany hostů, ti po oslabení překvapili domácí obranu v úniku dvou proti nikomu snížil na rozdíl tří branek David Dvořáček. Hned poté navíc dostali Jestřábi možnost dvojité početní výhody, tu ale nepotrestali a s jejich šancemi na bodový zisk to tak už nevypadalo zrovna nejlépe.

Závěr zápasu se nehrál rozhodně v rukavičkách, tvrdá hra byla vidět po každé akci, někdy to skončilo i faulem, některé v blízkosti mantinelu navíc byly dost nebezpečné. Na domácích byla vidět veliká snaha o přidání další branky, měli k dispozici přesilové hry, spoustu střel, ale brankář Neužil již puk za svá záda pustit nechtěl. Přes to vše se ale opět potvrdilo, že z KV Areny se body jen tak vozit nebudou.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Chtěl jsme abychom si něco odvezli. Bohužel se tak nestalo. V první třetině jsme měli tři vyložené šance, neproměnili jsme je, ale musím říci, že soupeř byl celé utkání o krok před námi. Protivník má kvalitní tým, který výborně bruslí a dokázal si vytvořil šance, jež následně proměnil. My jsme si také vytvořili nějaké možnosti, ale ty jsme nevyužili. Naopak jsme inkasovali po individuálních chybách a až moc lacině. Co se týče soupeře, tak ten je na tuto soutěž nadstandardní.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Já si myslím, že hosté začali utkání velice dobře a aktivně. Vytvořili si několik šancí, které musel zlikvidovat brankář Filip Novotný. Nám se následně podařilo dát tři rychlé branky a myslím si, že jsme podlehli tomu lacinému vedení. Následně se naši hráči přestali soustředit na obranu. Toho okamžitě tak zkušený soupeř využil a ihned se na nás dotáhl. Zaplať pánu Bohu, že nám zůstal do druhé třetiny, alespoň jeden gól náskoku. Ve druhé třetině jsme si vytvořili tlak, ve kterém jsme si získali rozhodující náskok. Ale na druhou stranu musím říci, že utkání bylo celou dobu pro nás náročné. Hosté si počínali velice zkušeně a jak z rychlých protiútoků, tak i z přesilových her nás dostávali do velice těžkých situací. My jsme směrem do obrany měli až moc okýnek. Jsme rád, že jsme se více tlačili do branky a měli tam mnohem větší provoz. Se šesti brankami jsme spokojeni, Ale do obrany se musíme mnohem zlepšit.