Energie zůstává doma neporažena, přišla ale o bod

HC Energie - HC Slavia Praha 2:1 sn. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Po porážce na ledě Jihlavy se energetici vrátili do zatím nepokořené KV Areny, kde je čekal souboj s pražskou Slavií. Energie pražského rivala dokázala po většinu zápasu přehrávat, ale v koncovce se jí už tolik nedařilo, což také znamenalo to, že se do vedení dostala první Slavia a domácí museli dotahovat. To se jim sice ještě podařilo, ale otočit skóre ve svůj prospěch už ne, a tak se muselo pokračovat prodloužením a následně nájezdy, ve kterých se předvedli ve skvělém světle zejména Závorka s Maroszem, kteří se postarali o druhý bod Energii.
Tipsport extraliga, BAR6, ne 10.4.2016
Slavia
2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 25. Vachovec (Dvořák), rozh. náj. Marosz – 15. Mikulík (D. Hruška). Rozhodčí: Hribik, Hrubý – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Diváci: 3579. Střely na branku: 44:22. Zblokované střely: 11:9. Hity: 10:12. Vhazování: 41:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Závorka – M. Rohan, Sičák "A", Gulaši, J. Tomeček, Dvořák, Redlihs, Baránek, Weinhold – Vachovec "A", Skuhravý "C", Huna – Koblasa, Kůs, Haščák – Rachůnek, Marosz, Svoboda – T. Rohan, V. Tomeček. Trenér: Karel Mlejnek
Slavia: Hylák – M. Hruška, Kolařík "C", Krstev, Andrlík, Hraško, Pavlin – Bahenský, Kašpařík "A", Čermák – Mikulík, Šafránek, D. Hruška "A" – Ondráček, Tuominen, Jiránek – Micka, Vas, Markovič – Andres. Trenér: Milan Razým

První pětiminutovka byla v podání obou celků velmi rozpačitá a nepohledná. Hezčí hokej za začal hrát až později a v této fázi měla navrch Energie, která měla z úvodní třetiny nakonec více a vypracovala si hned několik zajímavých šancí. Pěkně se před branku dokázal prodrápat od hrazení například Koblasa, který byl velmi důrazný, nebo chvíli poté také Vojtěch Tomeček. A ještě před tím nebyl od vsítění daleko Vachovec, který nedokázal puk zasunout do prázdné branky.

První však nakonec vsítila Slavia, když po přesném pasu před od Hrušky, zakončil rychlý protiútok úspěšně Milan Mikulík. První branka Energii trochu zaskočila a dějství se už jen dohrávalo za poměrně vyrovnaného rozpoložení.

Sudí hned v úvodu třetiny nabídl Energii dvojnásobnou početní výhodu, té však domácí ještě využít nedokázali. Sotva však tato etapa skončila, dokázali Západočeši vyrovnat. Z nenápadné akce se rozhodl po zavezení kotouče do pásma vystřelit na zadní tyč Michal Vachovec, což nakonec přineslo ovoce.

Energie jakoby po vyrovnání chytila druhý dech a soupeře začala velmi výrazně přehrávat. Obrovskou šanci si vypracoval například Jaroslav Kůs, který se procpal s pukem až do mezikruží, odkud však branku jen těsně minul. A poté, co se nedokázal už ve druhé třetině nikdo prosadit, se do šaten odcházelo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetinu načala Energie velmi aktivně, když se okamžitě dostal hned při první akci do obrovské šance Huna, jehož však Hylák dokázal vychytat. Postupně se však poté hra začala vyrovnávat, až se dostala do fáze, kdy měla možná trochu více navrch také Slavia, jejíž největší šanci zmařil ale Martin Rohan, který nenechal puk projít před prázdnou brankou až k volnému Čermákovi. Závěrečná desetiminutovka však už divákům žádný pohledný hokej nenabídla. Hrálo se zejména ve středu hřiště, hráči dělali mnoho chyb a KV Arena už se ve třetí třetině žádné branky nedočkala.

V prodloužené hrací době byla Energie daleko výraznější a dokázala si vytvořit velké množství šancí, ale opět ji zrazovala koncovka. A jelikož se Pražané do žádné větší šance během první půle nedostali, přišly na řadu samostatné nájezdy.

V těch se trefil jako první až sedmý v pořadí Tuominen, ale tomu dokázal odpovědět Marosz, a tak se pokračovalo dále. Čtvrtou sérii si zopakovala stejná dvojice hráčů, Marosz dokázal skvělým blafákem s přibržděním využít i tuto možnost, a druhý bod tak zůstal v KV Areně.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary): Od začátku byla důležitost zápasu na našich hráčích vidět, byli jsme hodně nervózní, zejména poté, co se soupeř dostal do vedení. Ve druhé třetině se nám podařilo brzy srovnat, měli jsme tam i nějaké další příležitosti. Ve třetí třetině už nikdo nechtěl dostat branku, bylo zřejmé, že se zápas rozhodne buď v prodloužení, nebo na nájezdy. Jsme rádi, že se nám podařilo rozhodnout na nájezdy a získali jsme tak ten extra bod, díky kterému dále žijeme.

Milan Razým (HC Slavia Praha): Dnes jsme viděli bojovné utkání na úkor hokejové krásy, protože jeho důležitost na hráčích leží. Nikdo nechtěl udělat chybu, takže pohledných akcí je poskrovnu. Přestože domácí měli střeleckou převahu a nás jako ve všech zápasech podržel Saša Hylák, tak si myslím, že gólmani dominovali. Mužstva šancí tolik neměla a brankáři pustili za svá záda jen po jedné brance, takže utkání dospělo až k nájezdům. Přestože jsme v nich měli krůček k druhému bodu, tak nám ho Marosz sebral svými dobře provedenými nájezdy.