Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

Energii mistr přetlačil až v nájezdech
7.kolo, 30.9.2012, 17:30
1:2sn(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Energii mistr přetlačil až v nájezdech

30.09.2012, Vladimír Koča

ELH: HC Energie Karlovy Vary – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0)
Po dvou domácích výhrách z derby proti Plzni a Litvínovu zavítal do Karlových Varů úřadující mistr extraligy z Pardubic. Domácí vedli brankou Davida Noska (na snímku) z druhé třetiny. V té třetí ale vyrovnal Brendl, a tak se šlo do prodloužení. V tom se o největší akci postaral pardubický Aleš Hemský, který nedal trestné střílení. Vychytal ho totiž domácí brankař Mensator, takže na řadu přišly nájezdy. V těch byli šťastnější hosté, kteří si po dvou proměněných pokusech odvážejí dva body. Zápas nedohrál Martin Zaťovič, kterého trefil puk do obličeje, vážnost jeho zranění zatím není známá.


Branky a nahrávky: 38. Nosek (Gřegořek, Pech) - 48. Brendl (Píša, Bartek), rozhodující nájezd Bartek. Rozhodčí: Šindler, Hodek - Pešek, Bádal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 2909. Průběh utkání: 1:0, 1:2. Nájezdy: Energie: Nosek, Kumstát - oba neúspěšně; Pardubice: Bartek, Hemský - oba úspěšně.

Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Gřegořek, Gulaši, Kloz, Kohn, Látal, Nosek D., Prošek - Doležal, Koblasa, Košťál, Kumstát, Pech, Pohl, Rohan, Skladaný, Skuhravý, Vachovec, Zaťovič, Zucker.

Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Kindl, Kočí, Kolář II., Píša, Sičák, Vašíček - Bartek, Beech, Brendl, Buchtele, Cetkovský, Hemský, Kousal, Nosek T., Semorád, Somík, Starý, Zohorna

Komentář zápasu

Ve 23. minutě mohl skóre otevřít Starý, sám před brankářem však neuspěl. Oba týmy dobře bránily, a tak ani ve druhé třetině moc šancí k vidění nebylo. Zaťovičovu střelu Salfický chytil bez problémů, domácí brankář si zase poradil se závarem, při kterém se snažil dostat puk do branky Kousal.

V závěru třetiny se začalo zběsile vylučovat, a poté co Salfický vyhodil puk do hlediště, a Skuhravý se vrátil na led z trestné lavice, měli domácí přesilovku pěti proti třem. Domácí kapitán se ještě ani nestačil zapojit do hry, a už se mohl začít objímat se spoluhráči. Povedenou kombinaci zakončil přesnou střelou David Nosek.

Vyrovnat mohl Brendl, v přímém souboji s Mensatorem ale neuspěl. Ve 48. minutě se však hostům podařilo vyrovnat, když se v přesilové hře trefil právě Pavel Brendl. Pardubice ucítily šanci, další branku ale přidat nedokázaly. Nebezpeční ale byli i domácí, jejichž útoky se rozbíjely o hráz jménem Dušan Salfický.

Protože další branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení. V něm měla Energie přesilovku čtyři na tři, využít jí ale nedokázala. Aleš Hemský zase neproměnil trestné střílení. To si poté zopakoval i v samostatných nájezdech, tentokrát úspěšně, stejně jako Martin Bartek. A protože Salfického nepřekonal ani Nosek, ani Kumstát, ukořistily bod navíc Pardubice.

Ohlasy po utkání

Martin Pešout (HC Energie Karlovy Vary): Pardubice začali lépe, ale my jsme se jim dokázali postupem času vyrovnat. Myslím si, že naše branka byla vyústěním naší snahy a převahy. Musím objektivně přiznat, že po vyrovnání na 1:1 jsme byli rádi, že jsme uhráli bod. Hosté měli dvě šance, ale dokázali jsme je ustát. Jednou Nosek a také samozřejmě Mensator zabránili Pardubicím skórovat. O tom, že jsme prohráli v nájezdech rozhodla ta skutečnost, že jsme nedali přesilovku čtyři na tři v prodloužení, kterou jsme měli. Martin Zaťovič je na tom následovně: zuby snad dobré, ale špatný nos. Bude vyšetřen na ORL a pak budeme vědět více.

Ladislav Lubina (HC ČSOB pojišťovna Pardubice): My jsme do utkání vstoupili dobře. Do poloviny první třetiny jsme měli utkání pod kontrolou. Bohužel pak jsme znejistěli v rozehrávce, v koncovce a také na kotouči nám to nešlo. Hra se následně vyrovnala. Ve druhé třetině jsme bohužel inkasovali v oslabení tři na čtyři, kde jsme nedodrželi taktické pokyny. Ve třetí třetině jsme vyrovnali na 1:1 a konečně se nám podařilo vyhrát na nájezdy. Odjíždíme se dvěma body a můžeme být celkem spokojeni.