Herní výpadek v poslední třetině určil výsledek zápasu

Z n o j m o - Naprostý herní propad v poslední třetině posílá Energii ze Znojma domů bez bodu. Přestože Karlovy Vary vedly po dvou třetinách o jednu branku, vyhrát nedokázaly. Moravský soupeř předvedl v poslední třetině pětigólovou nadílku a porazil hostující Energii 8:4 po třetinách 2:1; 1:3 ; 5:0. V letošní sezóně tedy ze strany Karlových Varů zůstavá znojemský stadion nedobyt.
Český Telecom Extraliga, 27. kolo, ne 1.12.2002
Znojmo
8:4
3. Erat (Toman), 11. Snopek (Ludvík), 34. Toman (Pucher), 42. Uram (Soudek, Haman), 43. Ludvík (Petr Kumstát), 48. Uram (Soudek, Pucher), 50. Ludvík (Plášek, Erat), 58. Erat (Benák) - 10. Němčický (Skuhravý), 21. Hlavačka (Krajíček), 23. Tvrdík (Balázs, Hlavačka), 35. Opatovský (Kverka, Mádl). Rozhodčí: Mikula - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1 Diváci: 5100.
Znojmo: Kameš - Soudek, Havíř, Benák, Pavel Kumstát, Snopek, Toman - P. Pucher, Haman, Uram - Plášek, Vorel, Barus - R. Erat, Ludvík, Petr Kumstát.
Karlovy Vary: Franěk (50. Kučera) - P. Punčochář (7. Prošek), Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin - Skuhravý, Pavliš, Němčický - Balázs, Tvrdík, Kraus - Opatovský, Kverka, Košťál - Tvrdek, Pech, L. Vlček.

Karlovy vary vstoupily do zápasu herně zaraženi, mezitím co soupeř hrál ve veliké pohodě. To se ukázalo hned v první přesilové hře. Na trestnou lavici byl poslán obránce Hlavačka. Nezdržel se však příliš dlouho. Erat poslal tvrdou střelou Orly poprvé do vedení. Na další gól si museli diváci počkat do desáté minuty. Tomáš Němčický vyrovnal na 1:1. Energie se však z vyrovnání neradovala dlouho. Minutu po vyrovnání překvapil Fraňka střelou od modré obránce Snopek a Znojmo opět vedlo. Na závěr třetiny měla Energie výhodu dvou hráčů v poli navíc, ale nabídnutou šanci trestuhodně nevyužila.

Do druhé třetiny vstoupila Energie jako nový tým. Z první třetiny dohrávající přesilovou hru pěti proti čtyřem využil obránce Hlavačka a již po čtrnácti vteřinách bylo opět vyrovnáno. O dvě minuty později již karlovarští dokonce vedli! Po Balaszově přihrávce se prosadil Michal Tvrdík. Ve 35.minutě padly dokonce dvě branky. Nejprve vyrovnal znojemský Toman, ale hned na to poslal Energii opět do vedení střelec na stadionech soupeřů Martin Opatovský.

Ve třetí třetině jakoby hosté přestali hrát hokej a chtěli ubránit jednobrankové vedení. Domácí toho rychle využili a po dvou minutách vyrovnal Marek Uram. Poté přišly velké chvíle juniora Ludvíka, kterému se proti Energii daří. Ve 43.minutě opět poslal Orly do vedení. O dvě minuty později přišla hned dvě trestná střílení během dvaceti vteřin! Nejprve zahodil šanci na vyrovnání David Balazs, který minul roh Kamešovi branky. Stejně si vedl i Marek Uram, kterého bravurně Franěk vychytal. Uram si však spravil chuť ve 48.minutě a poslal Znojmo již do dvoubrankového vedení. Na rozdíl tří branek zvýšil v polovině třetí třetiny Ludvík. To již Franěk nevydržel a nechal se vystřídat Marcelem Kučerou. Ten čelil osmi střelám z nichž za jeho záda prošla pouze střela Erata dvě minuty před koncem zápasu.

Milan Skrbek (Znojmo): Jsme rádi, že jsme zápas zvládli. Rozhodnout jsme mohli už první třetinou. Soupeře jsme svými chybami a zbytečnými vyloučeními dostali do utkání. V závěrečné třetině se nám podařilo dát dva rychlé góly, a pak už jsme dohrávali relativně v pohodě.
Marek Sýkora (Karlovy Vary): Dvě třetiny jsme hráli. Třetí třetinu jsme nehráli. Myslím si, že jsme, jak se říká hokejovou hantýrkou, urazili hokejového pána boha. Největším problémem Varů je naučit se hrát s úspěšností. Nám vždycky stačí jedno utkání a potom následuje pauza. Domácí vyhráli zaslouženě.