I liberečtí junioři byli o tygří chlup lepší

HC Bílí Tygři Liberec - HC Energie 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
LIBEREC - Až předposlední minuta duelu libereckých juniorů s vrstevníky z Karlových Varů přinesla rozhodnutí. Pozorné obrany s výbornými brankáři na obou stranách držely dlouho vyrovnaný výsledek, ale 118 vteřin před koncem dotlačil puk za čáru domácí Besonov a zajistil tak Severočechům tři body. Jedinou branku Energii zaznamenal v prostřední třetině Jakub Mareček.
Extraliga juniorů, 21. kolo, čt 16.11.2006, Svijanská aréna
Liberec
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 12. Krastenics (Čanky), 59. Besonov (Liška) - 34. Mareček (Topinka). Rozhodčí: Kubeš - Macháč, Prokop. Vyloučení: 5:3, navíc Zucker David (Karlovy Vary) osobní trest 10 min. + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 1:0, 0:1, 1:0.
Liberec: Nedvídek - Kajínek, Hrach, Kollmann, M. Tondr, Hataš, Jaroměřský, Zákoutský - Peřina, Bárta, Bezděk - L. Tondr, Kopic, Křišťán - Skalický, Krastenics, Čanky – Vopálka, Besonov, Liška.
Karlovy Vary: Benda - Mašek, Schmidt, Boguský, Satora, Zmeškal, Přindiš, Novák - Bauer, Zucker, Kuběna, Baran, Sláma, Tomiš, Polák, Mareček, Rohan, Budínský, Topinka, Šnajdr.

Domácí nezačali utkání nejsvižněji a poměrně snadno se zpočátku dostali pod tlak hostů. Obzvláště pak útok Šnajdr-Bauer-Sláma si dokázal vypracovat několik slibných šancí. V 5. minutě ale zahrozili i domácí, když si v cestě na branku soupeře liberečtí Tondr s Křišťánem několikrát vyměnili puk a vykoledovali si tak faul Přindiše. Karlovarští se však soupeřově početní výhodě vcelku bez problémů ubránili. V 9. minutě vznikl před brankou hostů závar. Brankář Benda na okamžik ztratil kontrolu nad pukem, ale obrana mu vypomohla. Vzápětí zahrozili opět hosté, když Zucker přihrával před branku Tomišovi, který však pozorného Nedvídka v brance Bílých Tygrů nepřelstil.

Ve 12. minutě vybojovali domácí důležitý puk u mantinelu ve vlastní třetině, Čanky přesnou přihrávkou našel na červené připraveného Krastenicse, který projel až do útočné třetiny a ranou z prostoru pro vhazování otevřel v čase 11:43 skóre zápasu - 1:0.

Gól vlil domácím novou energii do žil. Usadili se v útočné polovině a jali se ohrožovat karlovarského brankáře jedovatými střelami. Jejich aktivita přinesla své ovoce, když byl v čase 14:55 za podražení vyloučen hostující Bauer. Ani tentokrát však Liberečtí přesilovky nevyužili. Poslední šanci skórovat měli v první třetině Bílí Tygři, když Peřina poslal před branku přihrávku Bártovi, jehož střelu ovšem hostující gólman kryl.

Druhá třetina začala tak, jak první skončila – náporem Bílých Tygrů. Ve třetí minutě se však Karlovarští dostali do útočné třetiny a v čase 22:09 putoval na 2 minuty na trestnou lavici za držení hole domácí Jaroměřský. Hosté si v přesilovce vytvořili prakticky jedinou slibnější šanci, když po vzájemné kombinaci se Slámou vypálil Bauer, ale domácí Nedvídek jeho střelu vyrazil pravým betonem.

Karlovarským se však hra v útočném pásmu zalíbila a tak se v ní usadili i po přesilovce. Kapitán hostů Bauer během následného náporu dvakrát prověřil pozornost domácího gólmana. Zvýšené úsilí opět přineslo své ovoce, když v čase 28:51 putoval za nedovolené bránění na trestnou lavici liberecký Besonov. V následující přesilovce však paradoxně měli více šancí domácí, když nejprve jeden z hostujících obránců vyrážel střelu mířící do odkryté Bendovi svatyně, aby se jen o minutu později dostal do samostatného úniku liberecký Martin Tondr, který však gólmana hostů přelstít nedokázal.

Ve 32. minutě se opět sám na Bendu řítil Lukáš Tondr. Brankář vyjel až na modrou lajnu, Lukáš ho sice obelstil, ale dostal příliš mimo branku a obrana hostů mu před odkrytou branku přihrát nedovolila.

V čase 33:09 se tak opět uplatnilo známé pravidlo „nedáš-dostaneš“. V závaru před libereckou brankou se nejlépe zorientoval Topinka, jehož přihrávku za Nedvídkova záda doklepl Mareček – 1:1.

Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Nejprve zazvonila tyč branky hostů, aby se vzápětí osamocen před gólmanem domácích zjevil Baran, který však pálil jenom do brankáře. V 37. minutě putoval po zápasnickém chvatu na trestnou lavici domácí Hanousek. Bílí Tygři však přesilovku Karlovarských bez větších problémů ubránili. Větší vzrušení tak přinesla až závěrečná minuta, když nejprve hostující gólman vyrážel betonem střelu Lišky po samostatném průniku, aby 3 vteřiny před sirénou na druhé straně zastavil Bauerovu střelu Nedvídkův semafor.

Závěrečné dějství začalo opatrně, oba týmy si byly dobře vědomy, že zápas může rozhodnout jediná maličkost. Ve 46. minutě se domácí dostali po podražení Zuckera do početní výhody. Ihned po vhazování však jejich přihrávku vystihl karlovarský Budínský. Nikým nerušen se řítil sám na brankáře, ale vynikající Nedvídek si s jeho nájezdem poradil. Po skončení přesilovky si začali vytvářet souvislejší tlak hosté a v 50. minutě se tak opět vylučovalo na straně domácích. V následující přesilovce se však do první větší příležitosti dostali domácí, když po přihrávce Bezděka pálil Bárta, ovšem pouze do připravené lapačky karlovarského Bendy. O chvíli později se směrem k brance domácích prodíral Zucker. Protáhl se mezi obránci, ale nakonec v brance namísto puku skončil sám.

V 53. minutě opět putoval na trestnou lavici domácí. Tentokrát to byl Skalický, který se snažil srazit do branky střelu Lišky, ovšem rozhodčí posoudili jeho počínání jako hru vysokou holí. Hostující hráči využili nabídnuté šance k místy až drtivému tlaku. Jejich úsilí však ztroskotávalo na vynikajícím Nedvídkovi. Nejprve přes něj nedokázali protlačit puk po závaru, který si před brankou vytvořili a ani následná bomba Zmeškala od modré nepřinesla své ovoce. Hosté se nicméně v útočné třetině zabydleli i po skončení početní výhody a dalšími střelami testovali pozornost domácího gólmana. Bezúspěšně.

Obrovskou šanci měl v 17 minutě karlovarský Budínský, který se ocitl sám před libereckým gólmanem, ale ani on Nedvídka překonat nedokázal. A tak osvědčená pravda opět došla svého potvrzení. V čase 58:02 doráží domácí Besonov střelu Lišky a strhává tak vedení na stranu Bílých Tygrů – 2:1. Ve zbývajícím čase se již Liberečtí soustředili na důslednou obranu a těsné vítězství uhájili.