Jubilejní trefa Košťála přispěla k vytouženému vítězství

HC Kometa Brno - HC Energie 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Loni si s nimi nevěděli rady, avšak letos nad Brňany získali zatím plný počet bodů. I v druhé polovině základní části vybojovali energetici první tříbodové vítězství na ledě Komety. Do rozhodujicího náskoku se hosté dostali třemi zásahy v prostřední části. Ten v podání Jana Košťála navíc stojí za vyzdvihnutí. Karlovarský patriot dnes završil rovnou stovku vstřelených branek v dresu Energie, což se zatím žádnému odchovanci klubu nepodařilo. Gratulujeme!
Tipsport extraliga, 31. kolo, ne 12.12.2010
Kometa Brno
2:4
1:1, 1:3, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Dopita (Erat, Hubáček), 24. Kvapil - 11. Melenovský (Sloboda), 24. Zaťovič (Pech, Dobroň), 29. Kumstát, 32. Košťál (Mucha). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Kometa Brno: Hovi - Bičánek., Zubíček, Houdek, Stehlík, Mojžíš, Malec, Šenkeřík - Erat, Dopita, Hubáček - Kvapil, Hruška, Veselý - Jar. Svoboda, Huml, Brabenec - Jak. Svoboda, Švaňhal, Kucharczyk
Karlovy Vary: Mensator - Gřegořek, Dobroň, Rohan, Sloboda, Mucha, Čutta, Kokko, Přindiš - Skuhravý, Kumstát, Košťál - Procházka, Melenovský, Skladaný - Sailer, Dej, Klíma - Pech, Zaťovič, Cyganov

Hosté dokázali Rondo v prvním utkání vyplenit, v úvodu dnešního zápasu se ale spíše bránili. Přesto ale měli první větší šanci, Hoviho se pokusil překonat Melenovský a před brankou následně dorážel Pech, finský gólman nicméně odolal. Na druhé straně se pěknými individuálními průniky blýskli Kucharczyk a Jaroslav Svoboda, skóre se ale měnilo až později.

Po pěkné akci Hubáčka totiž Erat našel ideálně najetého Dopitu, který z bezprostřední blízkosti překonal Mensatora. Hosté paradoxně po této brance ožili, sevřeli Kometu a radovali se ze zaslouženého vyrovnání. Po střele Slobody se ideálně zorientoval Melenovský a Hovi kapituloval. O změnu stavu se pak snažil aktivní Jaroslav Svoboda, nebezpečně střílel Erat, na druhé straně byl blízko k brance zejména Cyganov. Branka již ale v této třetině nepadla, přestože oba týmy hrály zkrácenou přesilovou hru. Skóre po první třetině – 1:1.

Druhá dvacetiminutovka začala hodně zostra. Bičánek se provinil hákováním a následnou výhodu přetavili hosté ve vedoucí branku, nadvakrát se prosadil důrazný Zaťovič. Brňanům se nepovedly dva brejky, vyrovnání ale přišlo záhy – z mezikruží překonal Mensatora po individuální akci Kvapil. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba gólmani se činili a utkání nepostrádalo dramatický náboj.

Chvilku poté mohl domácí poslat do vedení Svoboda, leč neuspěl a trest přišel za pár minut. Hosté opět slavili úspěch zásluhou důrazné hry před brankou soupeře, odražený puk poslal do sítě Kumstát. Když o chvilku později zvýšil na rozdíl dvou branek Košťál, vypadalo to s brněnskými akciemi bledě. Nepozvedla je ani 81 vteřin trvající přesilová hra pěti proti třem, Mensator odolal všem pokusům. Hodně se zapotil zejména při střelách Brabence a Dopity, nicméně vedení hosté do přestávky udrželi.

V poslední čásri již branka nepadla, zřejmě nejblíže k ní byl Dopita, ovšem puk do prázdné branky neusměrnil. Na druhé straně Hovi vychytal Deje i Skuhravného, změnu skóre nepřinesla ani power-play, kterou Brno hrálo poslední dvě minuty, ke konci navíc "vylepšenou" vyhozením Procházky. Mensator odolal, a zajistil tak hostům třetí výhru v letošním měření sil.

Vladimír Jeřábek (HC Kometa Brno): Hráli jsme dobře pouze do našeho prvního gólu, kdy jsme soupeře do ničeho nepustili. Karlovy Vary čekaly na naše útoky, velmi dobře držely střední pásmo. My jsme po prvním gólu polevili, rychle jsme inkasovali vyrovnávací branku. Rozhodující okamžiky přišly po našem vyrovnání na 2:2, kdy jsme přestali dávat puky z prostoru před naší brankou pryč. Třetí gól jsme dostali po naší hrubce, při čtvrtém měl Hovi kotouč podržet. V závěru už jsme neměli sílu Karlovy Vary přetlačit.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Proti Brnu se nám letos daří. Na soupeři se zřejmě projevila únava z pátečního těžkého zápasu se Zlínem, v němž hrál pouze na tři pětky. Dobře jsme bránili střední pásmo. Paradoxně nám jdou nyní lépe zápasy na ledě soupeřů než na domácím kluzišti. Po dnešním vítězství si hráči hodně oddechli.