Juniorce nepomohl k vítězství ani hattrick Vachovce

Junioři: HC Eaton Pardubice - HC Energie 4:3 Stav série: 1:0 (2:1, 1:1, 1:1)
Juniorská Energie narozdíl od svých mladších kolegů načala osmifinálovou sérii venkovním zápasem v Pardubicích a stejně jako v Karlových Varech, tak i na druhé straně Čech to bylo drama. Domácí sice v polovině zápasu vedli o dvě branky, ale za energetiky se ve skvělé formě ukázal Michal Vachovec, který se postaral hattrickem o všechny branky hostů. Ani to však k vítězství nestačilo a domácí Eaton o vedení v sérii rozhodl čtyři minuty před koncem základní hrací doby.
Noen Extraliga Juniorů, OF1, st 10.3.2010
Pardubice
4:3
2:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Buchtele (Radil, Kapec), 3. Kapec (Buchtele), 24. Stoklasa (Kaut), 56. Buchtele (Radil, Stoklasa) - 7. Vachovec (Kverka, Frk), 36. Vachovec (Frk), 43. Vachovec (Rohan, Frk) . Rozhodčí: Wagner – Čížek, Hejl . Vyloučení: 6:10 . Využití: 0:2 . Diváci: 90 . Střely na branku: 29:41 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 4:3 .
Pardubice: Landsman (Štrof) – Zdráhal, Krejnus, Vondráček, Poskočil – Radil, Chmelař, Stoklasa, T. Veselý, Kaut, Buchtele, Křečan, Čapek, Pilař, Kapec.
Karlovy Vary: Hruška (Habal) – Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Přindáš, Funk, Rohan, Dlapa – Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Mareček, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka, Rohan.

Pardubice předvedly start z kategorie snů. Oslabený domácí celek se hned z první šance ujal vedení. Po rychlé Radilově příhře se do zakončení dostal Jan Buchtele a prostřelil hostujícího gólmana – 1:0. O minutu a půl později navýšil vedení Eatonu na dvoubrankové Lukáš Kapec obratnou střelou Buchtelovy střely – 2:0.

Domácí celek se po svižně nabytém vedení zatáhl do obranné ulity, odkud podnikal nebezpečné protiútoky. Energie se postupně dostala do tempa, kterému pomohl i gól Martina Vachovce. Ten prosvištěl mezi kruhy a odtud prostřelil Landsmana v brance Pardubic – 2:1. Pak se oba celky zatáhly, Energie dokonce na půl minuty musela vinou poškozené výstroje vystřídat gólmany.

Druhá třetina přinesla vyrovnanou podívanou. V jejím úvodu se Pardubice dostaly zpět do dvoubrankového vedení. Po skončení přesilovky se k ostré střele švihem dostal Filip Stoklasa a trefil přesně víko karlovarské branky – 3:1.

Západočeši měli poté velikou výhodu při téměř minutové přesilovce čtyři na tři. Při ní zamkli domácí obranu v jejím hájemství. Východočeši nakonec v následné nevýhodě čtyři na pět povolili. Trefil se Michal Vachovec – 3:2. O chvíli později ještě čím dál nebezpečnější hosté nastřelili tyčku!

Karlovy Vary dokázaly vyrovnat hned na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy se při přesilovce Energie trefil Michal Vachovec. Jeho hattrick dal utkání nový náboj. Karlovarští hokejisté se nadále tlačili do šancí, ty ale likvidoval spolehlivý Landsman.

Oslabený tým pardubických juniorů nakonec zápas vybojoval v řádné hrací době. V 56. minutě se po závaru před karlovarskou obranou dostal k puku Jan Buchtele a vsítil rozdílovou branku – 4:3. V závěru se Energie mocně tlačila do zakončení, ale Pardubice se ubránily i proti power play hostí.